Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 14 May 2012, 12:24

Mislim da mi je sledeće za nabavku megnazijum-hlorid...
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Skipper » 14 May 2012, 16:54

Igore, super si prošao sa carinom, a i odlično si ocenio da će biti potrebno bar 20-tak dana za isporuku, jer nekada 'ume' da potraje i duže od tri nedelje, kada se bilo kakva pošiljka upućuje iz severne Amerike! Zato ti je naš prijatelj, Philthy i napisao da je "to nesto extra brzo stiglo."

Dobro je da se u Srbiji bar nešto popravlja na bolje i to mi je drago -- samo neka tako i ostane, odnosno, neka bude još bolje! ;)

Eh, kad se sada prisetim onih 'Zlobinih' nazovi 'carinika' iz 90-tih -- ne povratilo se! :x

Srećno sa "Primal Defense" probioticima,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 14 May 2012, 19:06

Koliko sam video na priznanici DHL je jednim delom bio upetljan i to znatno pojednostavljuje proceduru. Ove godine sam narucivao nesto iz Britanije pa su mi okinuli postarinu u Srbiji + porez + PDV. DHL se jednom plati (u ovom slucaju free :D) i nema dodatnih troskova dok klasicna posta valjda samo pokriva do carine a posle se plati i nasima da dovezu do kuce (barapska posla).
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

licolu
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2011, 07:48

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by licolu » 21 May 2012, 12:36

Ako sam dobro shvatio, zakljucak sto se tice Narten probiotika je da ih je nemoguce dostaviti do Srbije, sem ako imas prijatelja sa mobilnim friziderom da ti donese?

Fullest
Posts: 1
Joined: 27 Jul 2012, 08:09

Probiotik

Post by Fullest » 27 Jul 2012, 08:15

Pozdrav ljudi...ne bolujem od ulceroznog kolitisa vec astme...ali posto ne korsitim mlecne proizvode kao ni kiseli kupus zelim da povecam unos "dobrih" bakterija i to pre svega Lactobacillus Acidophilus,Bidiobacterium Infantis,Lactobacillus Plantarum,Propionibacterium :) Prve dve su mi najbitnije znaci Lactobacillus Acidophilus i Bidiobacterium Infantis...i da po mogucstvu taj probiotik moze da se kupi ovde u nasoj lepoj Srbiji!Hvala unapred svima.:)
Last edited by Administrator on 27 Jul 2012, 20:29, edited 1 time in total.
Reason: Poruka premestena iz foruma Ulcerozni kolitis

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: ulcerozni kolitis

Post by Philthy McNasty » 27 Jul 2012, 18:07

Fullest wrote:Pozdrav ljudi...ne bolujem od ulceroznog kolitisa vec astme...ali posto ne korsitim mlecne proizvode kao ni kiseli kupus zelim da povecam unos "dobrih" bakterija i to pre svega Lactobacillus Acidophilus,Bidiobacterium Infantis,Lactobacillus Plantarum,Propionibacterium :) Prve dve su mi najbitnije znaci Lactobacillus Acidophilus i Bidiobacterium Infantis...i da po mogucstvu taj probiotik moze da se kupi ovde u nasoj lepoj Srbiji!Hvala unapred svima.:)
Za astmu je jedan od najboljih "lekova" sirovo mleko, znaci ne preradjeno , ne pasterizovano/homopgenizovano, direktno iz krave tako da kazem. Ako to mozes da nadjes uveren sam da ces astmu dovesti u red.
Takodje, nadji negde kefir gljivice i pravi kefir mleko.

Posle ovoga ti nece trebati nikakvi konvencionalni "lekovi" na bazi kortikosteroida.

Ako ti engleski ide, ovde imas gomilu saveta http://www.earthclinic.com/CURES/asthma.html
Last edited by Administrator on 27 Jul 2012, 20:29, edited 1 time in total.
Reason: Poruka premestena iz foruma Ulcerozni kolitis
Kron je proslost .....

Karateka
Posts: 24
Joined: 09 Jun 2012, 16:13

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Karateka » 29 Jul 2012, 13:32

Ja koristim Erce Flora Duo Probiotic i zadovoljan sam. Koristio sam do sada Linex(bezveze),Forte(isto),kao i jos nekoliko koji mogu da se kupe u apotekama.Najvise mi je pomogao Erce FloraDuo koji sam koristio i kada sam bio skroz bez lekova (1.tab. ujutro). Veoma sam zainteresovan za Natren i Primal Defense ,tako da planiram da ih nekako dobavim preko ljudi koji zive u inostranstvu. Molim vas da mi neko samo pojasni to u vezi :nosenja u frizideru itd? Ako neko ima jos neke informacije vezano za ova 2 probiotika ili neke druge molim vas napisite.

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by GrooYa » 29 Jul 2012, 14:02

ja koristim primal defense ultra probiotike. nema sta da se posebno objasnjava, mogu da ti dam kontakte ljudi koji nabavljaju stvari sa ebay-a ili amazona, mozes primal defense da narucis i preko interneta (oni it naplate proviziju prilicno povoljno) i nemas o cemu da brines. salju se normalno, ne carine se (ne znam samo do koje kolicine) stizu u teglici tako da nikakvi frizideri nisu potrebni.

Karateka
Posts: 24
Joined: 09 Jun 2012, 16:13

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Karateka » 29 Jul 2012, 17:03

Hvala Grooya. Molim te posalji mi kontakt :D i cene .

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 07 Aug 2012, 16:39

Imas jednu stranu ranije cene i kako sam ja porucio iz USA. Sve je proslo ok.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply