PROCTOSIGMOIDITIS ULCEROSA

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
mika
Posts: 22
Joined: 06 Jul 2012, 23:51

PROCTOSIGMOIDITIS ULCEROSA

Post by mika » 07 Jul 2012, 00:32

Novi sam clan naime radi se o mom detetu devojčici stara 3 ipo godine.Sve je krenulo oko nove godine kašasta stolica krv i sluz.Pedijatar iz doma zdravlja ništa to nije proćiće medjutim kako nije prolazilo krenuli smo kod raznih doktora gastro da bi 30 aprila joj radili kolonoskopiju na živo i rekli da joj nije ništa i da pije probiotik 2 nedelje pa kontrola.Posle dva dana krvarenje odem kod doktora i on kaže mora ponovo kolonoskopija sa anestezijom.9 maja uradjena kolonoskopija i uzeti isečci na dalju analizu.Posle dve nedelje stiže nalaz.Opisane promene ne odgovaraju eozinofilnom kolitisu,moguce je da se radi o IBD ali za definitivnu dijagnozu potreban je veci broj isečaka.Terapija Salofalk granule od 1 gr, 2x 2/4.Fekalni kalprotektin 1936,2 njeno stanje i dalje nepromenjeno jako slabo napreduje ima 14 kg krvna slika varira hemoglobin varira od 115 do 91 najniži CRP čas visok 37 čas 4 trombociti visoki 650 sutra radimo krv ako nisu pali trombociti ponovo kolonoskopija.Nemogu da zamislim da moja mrva ponovo prolazi kroz sve to molim da mi se neko javi ako ima iskustva sa ovom opakom bolešću pošto svi se čude da tako malo dete ima taj problem MOLIM za bilo koju informaciju.

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: PROCTOSIGMOIDITIS ULCEROSA

Post by Skipper » 07 Jul 2012, 02:28

Miko,

Iako ne mogu direktno da pomognem, moram da tvom detetu i tebi, od srca, poželim mnogo sreće sa biohemijskim i drugim nalazima, te daljim tretmanom. Kada takav andjeo (devojčica od samo 3.5 god.), mora da se 'pati' sa ovom groznom bolešću i teškim pregledima, onda stvarno nema ni najmanje pravde, niti poštenja na ovom svetu!!!! Zaista se uvek potresem, kada su bolesna deca u pitanju, jer šta su ona kome skrivila, da bi se mučila od najranije mladosti???

Ne znam kod kog lekara idete, ali kada je reč o dečjoj gastroenterologiji, čuo sam da je prof. dr Nedeljko Radlović odličan specijalista za probleme sa crevima. Inače, on je i šef ove službe na "Univerzitetskoj dečjoj klinici" (Tiršova 10, Beograd, tel. 011/2060-700 i 011/2060-697). U gastroenterološkoj ambulanti (br. 225), radi ponedeljkom, od 9 do 13 časova (tel. 011/2060-670.)

Više informacija na: http://www.tirsova.rs/sr/o_klinici/Ambu ... lanta.html i http://www.tirsova.rs/sr/o_klinici/pron ... html?id=11

Nadam se da će ti, uskoro, neko od naših članova, dati mnogo korisnije informacije i odgovore na tvoja pitanja.

Sve najbolje vam želi,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

mika
Posts: 22
Joined: 06 Jul 2012, 23:51

Re: PROCTOSIGMOIDITIS ULCEROSA

Post by mika » 07 Jul 2012, 13:48

Hvala puno na odgovoru bili smo kod Radlovića ali smo sada kod Perišića mi smo jako uplašeni za njeno zdravlje jer za 3 godine nije bila ni prehladjena a ne tako nešto još uvek mislimo da je neki ružan san iz kog se trba hitno probuditi.Ja za ovih nekoliko meseci još nisam upoznala da tako malo dete ima taj problem.Puno hvala još jednom svaka informacija dobro dođe. <POZRAV OD NAS

Golub
Posts: 20
Joined: 11 Aug 2011, 20:02

Re: PROCTOSIGMOIDITIS ULCEROSA

Post by Golub » 07 Jul 2012, 16:41

pp

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: PROCTOSIGMOIDITIS ULCEROSA

Post by Skipper » 08 Jul 2012, 00:55

mika wrote:Ja za ovih nekoliko meseci još nisam upoznala da tako malo dete ima taj problem
Na žalost, prema medicinskoj statistici, oko 2% slučajeva zapaljenskih bolesti creva (IBD) se pojavljuje kod dece mladje od 10 godina! :(

Inače, prof. dr Perišić je takodje odličan gastroenterolog (ako me sećanje ne vara, to jedan stariji lekar, sa veoma bogatim medjunarodnim iskustvom), no sada je najvažnije da se detetu pomogne!

Znam da ste svi u porodici, jako uplašeni (a ko ne bi bio, kada se radi o sopstvenom detetu!) Nisam vam mnogo pomogao, ali bar još jednom mogu da vam poželim mnogo sreće, hrabrosti i neophodne sabranosti i smirenosti!

Držite se,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

mika
Posts: 22
Joined: 06 Jul 2012, 23:51

Re: PROCTOSIGMOIDITIS ULCEROSA

Post by mika » 08 Jul 2012, 00:58

Hvala Skipper pozdrav

Post Reply