Imigracija i Crohn

Sve što nam pored terapija i lekova pomaže da se svakog dana osećamo bolje. Mesto za diskusije vezane za ishranu, fizičke aktivnosti i zdrav način življenja...
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 15 Nov 2011, 08:20

Ma imam bodove ali ne mogu u Kanadu kao skilled jer više ne traže moj profil+treba mnogo više para+procedura je teža. Ovako mogu u US, ako prođem naravno, pa će dalje biti lakše. Više gledam US kao odskočnu dasku za dalje.
BTW, da li su pukli više od nas ili...?
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Imigracija i Crohn

Post by Skipper » 15 Nov 2011, 10:13

Philthy McNasty je u pravu -- Kanada ti je trenutno mnogo bolja opcija, ali ako smatraš da su ti šanse veće sa US of A, onda OK. Srećno! ;)

Što se 'pucanja' tiče, od 'nas' ne mogu čak ni Ameri gore -- mi smo rekorderi u ekonomsko-političkom 'Bungee jumping-u', kao država (a, šta to beše?)

Istina je da je kod mene, u Rochester-u, gore nego ikada, ali još uvek je podnošljivo, nakon svih onih 'hiper-ultra-infra' inflacija i ratova, '90-tih u ex-YU.

BTW, čestitam ti 100-tu poruku (post) na ovom forumu! :)

Pozdrav.
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 15 Nov 2011, 15:22

Ha ha, hvala, nisam ni primetio, verovatno je to neki 25% share ovog foruma :)
Što se pucanja tiče na to i mislim, ne treba meni i mojoj porodici super luksuz nego samo normalan život, a ovde je zadnjih 25 godina sr.nje. Dosta sam gubio vreme. Mislim da znam dovoljno da mogu da prođem a i hoću da radim a ne da se vučem na kojekakvoj pomoći. Srbija uvek ostaje kao neka opcija ali ne vidim da mi je nešto mnogo pružila pa da imam obavezu da se odužim. Što se CA tiče, procedura je stvarno komplikovana, čak sam kontaktirao neke advokate tamo i oni kažu mrka kapa za sad, dok se malo ne otvore. Nisam ni IELTS polagao jer to vredi 2 godne a kod poslova za vizu 2 godine je ništa.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Imigracija i Crohn

Post by Philthy McNasty » 15 Nov 2011, 18:13

Igore, probaj Australiju, jedina prava opcija pored Kanade u ovom momentu .......... sve ostalo je mrka kapa .......... u USA jos nije zavrsena prica oko pucanja, tek ce da pukne ........
Kron je proslost .....

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 17 Nov 2011, 13:58

Sad ispada da je ovde još i dobro...
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Mama
Posts: 11
Joined: 07 Jan 2020, 18:44

Re: Imigracija i Crohn

Post by Mama » 12 Jan 2020, 06:27

Igor77 wrote:
20 Jun 2011, 12:36
Da li je neko probao da dobije radnu ili imigracionu vizu i na čega liči pregled pred samo izdavanje vize. Ne znam kako se vodimo mi sa IBD. Znam da se tad pregledaju na tuberkulozu i još koješta zarazno ali nisam imao prilike da pričam sa nekim lekarom koji radi te preglede za ambasade.
Verovatno si već otišao ili odustao, ali za slučaj da nekog interesuje Kron ili UC može da bude dijagnoza koja je razlog za odbijanje vize. Gleda se isključivo potencijalni trošak za tu državu, znači da ako oni procene da će ih nečije lečenje koštati više od 20000 dolara, viza se ne odobrava.
Ako neko slaže da nema bolesti, dobije vizu pa naravno odmah mora kod lekara u Kanadi/Australiji na terapiju, onda je to osnov za odbijanje vize. Način da se ovo premosti je nalaz lekara specijaliste koji kaže da je bolest u remisiji i da ne očekuje reaktivaciju u narednom periodu.
Amerika je katastrofa što se tiče zdravstvenog sistema, čitam na netu da moraju da plaćaju terapiju Vendolizumaba iako imaju privatno osiguranje i da ih to košta iz džepa dosta.
U Australiji i Kanadi bez ikakvog privatnog osiguranja, sve su terapije besplatne, tako da ako ikako možeš gledaj Kanadu.

Post Reply