Imigracija i Crohn

Sve što nam pored terapija i lekova pomaže da se svakog dana osećamo bolje. Mesto za diskusije vezane za ishranu, fizičke aktivnosti i zdrav način življenja...
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 20 Jun 2011, 12:36

Da li je neko probao da dobije radnu ili imigracionu vizu i na čega liči pregled pred samo izdavanje vize. Ne znam kako se vodimo mi sa IBD. Znam da se tad pregledaju na tuberkulozu i još koješta zarazno ali nisam imao prilike da pričam sa nekim lekarom koji radi te preglede za ambasade.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Berkut
Posts: 4
Joined: 09 Jun 2011, 13:44

Re: Imigracija i Crohn

Post by Berkut » 22 Jun 2011, 20:26

Imao sam priliku da idem na te preglede, ali nemam pojma sta su mi napisali u svemu tome...
Naime, izvucen sam na americkoj green card lutriji pre nekih pet godina, jedan od uslova koje treba da
ispunis kad te izvuku je i pregled, bilo je nekoliko opcija gde mogu da se odrade, ja sam ih odradio
u jednoj privatnoj ordinaciji iznad Slavije.
Sve u svemu izvade ti krv, izmere pritisak, veci deo se svodi na razgovor i tvoju iskrenst, ja sam im
recao za krona, usledila su pitanja o tome koliko cesto posecujem lekara, terapiji... Ali opet nista
specijalno, e sad sta i kako oni to gledaju ne znam, jer sam sve sto su napisali u izvestaju dobio u
zapecacenoj koverti, i to predao amerikancima...
Ali mislim da nije imalo nekog velikog uticaja, jer sam dobio papire.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 27 Jun 2011, 09:00

Super! Hvala na informaciji.
Već neko vreme razmišljam da započnem proceduru ali je ceo proces skup i dugotrajan. I ako se sve to prođe onda da me obore na pregledu bi bilo previše.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Berkut
Posts: 4
Joined: 09 Jun 2011, 13:44

Re: Imigracija i Crohn

Post by Berkut » 27 Jun 2011, 17:32

Nema na cemu!
Moj savet ti je, ako ti se ne zuri, da sacekas septembar-oktobar, prati na
sajtu state departmenta kad je green card lottery, i tu imas troskove,
ali je procedura mnogo kraca i jednostavnije, a znam dosta ljudi koji su
odavde uspeli da dobiju zelenu kartu na taj nacin...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 28 Jun 2011, 08:09

Nije mi US prvi pik, gledao sam nešto Kanadu kao skilled. Planiram na jesen da polažem IELTS.
Inače sam bio na sajtu USAGC i oni daju kao neke popuste za 2-3 godine zaredom konkurisanja i za više članova porodice... Koliko je to uopšte sigurno?
Takođe, Ameri kao kažu da je to stvarno lutrija ali ne mogu da zamislim da nema bar neko nameštanje iza toga jer dosta naših je to dobilo zelenu kartu a u Indiji 2 čoveka otprilike.

Jesi ti tamo? Kakva je procedura bila kad si dobio vizu? Odeš i snalazi se ili si išao preko nekih opet agencija. Kako socijalno radi, posle koliko vremena si mogao normalno na kontrole, da uzimaš lekove iz apoteke itd?

Hvala!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Berkut
Posts: 4
Joined: 09 Jun 2011, 13:44

Re: Imigracija i Crohn

Post by Berkut » 28 Jun 2011, 09:43

Ne znam kako ide preko njihovog sajta, ja sam konkurisao preko nekog naseg, placalo se nesto preko sms-a,
ali nemoj da me pitas kojeg, bilo je to pre vise od pet godina...
Nisam, ovde sam, bio sam dva puta, da bi je "sacuvao"...
Posto kad je dobijes imas rok od godinu dana da udjes u zemlju, a psle toga ne sme da prodje vise od godinu dana
izmedju izlaska i ulaska, mada je meni sad proslo vise, ali sam u fazonu da ako nadjem neku kombinaciju za posao odavde
odem, mozda i na turisticku vizu, pa ako dobijem posao, da trazim da mi je reaktiviraju...
Nisam se zadrzavao dovoljno dugo da utvrdim kako im funkcionise socijalno, ali koliko znam,
i ako nemas neko socijalno i to, platis kod lekara i sve je OK, a za lekove ja mislim da ih tamo svi placaju...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 29 Jun 2011, 08:12

Vidiš, nisam ni znao da je prijava besplatna. Kasnije se plaćaju vize itd ali je sama prijava besplatna.
Našao sam sajt na kojem ima dosta informacija:
http://www.zelenalutrija.com/

A evo i za studente, čitao sam po forumima pozitivne ocene za program.
http://www.workandtravelusa.rs/workandtravel.html
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Berkut
Posts: 4
Joined: 09 Jun 2011, 13:44

Re: Imigracija i Crohn

Post by Berkut » 29 Jun 2011, 14:24

Na nnihovom sajtu jeste besplatna prijava, ja sam se zeznuo i platio na nekom nasem smsom nesto, ali koliko se secam bilo je u rangu 100-200 dinara, tako da mi nije mnogo zao...
Inace, ako se dobro secam, kad te izvuku, pozovu na razgovor... Cifra za uplatu u ambasadi je negde oko 850 dolara, barem bia tada...

Inace vrlo su predusetljivi, meni su poslali neke papire da popunim nakon sto sam poslao to preko neta, pa su mi ih posle par meseci vratili da dopunim jos nesto, nisam u prvom momentu napisao gde (kod koga cu da zivim - treba lo bi naci nekoga tamo ko ce da kaze OK, on ce kod mene, mada ja nisam ni video kucu ovog prijatelja, ali im je to bitno...), i posle toga su mi poslali obavestenje da imam razgovor u ambasadi zakazan tad i tad i sta treba od papira da spremim.
I opet nisam uspeo da prikupim sve papire (znas kakva je nasa administracija) pa sam otisao bez jednog, nisu se bunili, pitali su sta je problem sa tim papirom (potvrda da nisam osudjivan - a jedini covek koji je to mogao da potpise je bio na odmoru pa sam morao da ga cekam...), i rekli OK, sve je u redu, dobijas papire, samo nam donesi tu potvrdu kad je dobijes i mi tebi papire, i tako je i bilo, doneo sam potvrdu i za 15min sve je bilo gotovo...

Postoji i neka procedura tamo na aerodromu kad stignes, ali tu te vode kao debila, nemozes promasiti...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Imigracija i Crohn

Post by Igor77 » 11 Nov 2011, 14:31

Ja se prijavio, čekam 1. maj da se bubanj zavrti.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Imigracija i Crohn

Post by Philthy McNasty » 14 Nov 2011, 18:11

Igor77 wrote:Ja se prijavio, čekam 1. maj da se bubanj zavrti.
Batali USA, oni su skroz pukli , ako imas bodove/sanse za Kanadu, to ti je moja preporuka ..........
A sto se tice samog pregleda za Kanadu, uobicajena stvar, njima je bitno da nemas AIDS i tuberkulozu, potpisujes izjavu da ce ti ulazak u zemlju biti otezan ako imas AIDS.
Kron je proslost .....

Post Reply