lekarska kontrola

Sve što nam pored terapija i lekova pomaže da se svakog dana osećamo bolje. Mesto za diskusije vezane za ishranu, fizičke aktivnosti i zdrav način življenja...
Post Reply
janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

lekarska kontrola

Post by janim08 » 02 Jun 2017, 14:30

Ne znam da li pisem na dobrom mestu,pa molim nadlezne da pomere post ako treba. Htela bih da podelim sa vama neke informacije od juce. Nisam od oktobra prosle god bila na kontroli i juce kod odem kod izabranog lekara da zakazem jer su juce delili termine. Vise ne zakazuje lekar opste prakse nego internista. Odem u glavni dom zdravlja (Stari grad, Simina) kod kardiologa da mi zakaze. Ne pominjem cekanje i ostalo. Tu je tek usledio sok- postoji zabrana zakazivanja iz nekih domova zdravlja ka drugim. Npr iz mog ne mogu vise da se lecim na Zvezdari gde se inace lecim 8 god. Tu moze samo DZ Zvezdara i Grocka npr. Da li se tu moze nesto uraditi? Ne bih menjala mesto gde se lecim posle toliko godina.

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: lekarska kontrola

Post by marica » 02 Jun 2017, 22:34

Promeni adresu. Nađi nekog kod koga možeš da se prijaviš za mesto boravka i tamo odnesi zdrastveni karton. Jedino to.
Moj sin živi u NS, a prijavljen je godinama u Temerinu. Sve što treba, nova lk, pasoš, dom zdravlja, bolovanja, socijalno itd, tamo sve reši u roku od desetak minuta. Dok u NS ojhaha...
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: lekarska kontrola

Post by janim08 » 03 Jun 2017, 13:57

To mi je malo komplikovano, nije bas neizvodljivo. Onda bih morala da menjam i lekara opste prakse, a ona je sjajna. Inace je Dz Stari grad odlican. Kad sam se preselila u Zemun, nisam menjala karton. Tu sve brzo zavrsim bez cekanja.Videcu jos, ne znam...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: lekarska kontrola

Post by Igor77 » 03 Jun 2017, 18:51

Ako je sjajna neka ti napiše "hitno" i onda upadaš.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: lekarska kontrola

Post by marica » 05 Jun 2017, 12:16

"CITO" Igore "CITO"... to meni piše na nps od neki dan!
Dopišeš sam kad ti treba ;)
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: lekarska kontrola

Post by marica » 05 Jun 2017, 12:17

Hahahahhaaa, trebala sam ja dr sa nps predati prepisku sa vibera pa da vidim u kojem sam "CITO" stanju :)
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Post Reply