ulcerozni kolitis

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: ulcerozni kolitis

Post by janim08 » 14 Jun 2012, 11:44

Trazite uput za Kbc Zvezdara ili neki drugi u Bg-u, morace da Vam daju. Onda ga overite u Socijalnom da ne placate nikakve troskove lecenja, a treba da Vam refundiraju i troskove puta. Sve najbolje.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: ulcerozni kolitis

Post by Philthy McNasty » 14 Jun 2012, 19:14

Vikice

Nemoj paniciti…… ukoliko si sigurna da je u pitanju kandida ono sto treba sto pre da uradis , a to znaci pod hitno, je da prekines konzumaciju bilo koje vrste secera, a tu spada i voce i med, znaci apsolutno nista sto znaci secer u ishrani! Mozes koristiti prirodni zasladjivas Stevia.

Uz to, pocni sa uzimanjem ½ kasicice ciste sode bikarbone , mozes to mesati sa dve kasicice prirodnog jabukovog sirceta (nikako one vestacke varijante sirceta koje samo oboje i stave vestacki ukus jabuke u industrijsko sirce) i sve to izmesati u pola case vode, uzimati to dva puta dnevno najbolje ujutru pre dorucka i pre vecere , obavezno 1 sat pre jela a moze i 2 sata posle jela. Ako nemas sirce moze samo soda bikarbona.

Ukoliko posle nekolio dana osetis nekakvo pogorsanje u smislu da imas simptome gripe/prehlade, curenje nosa, glavobolja i tome slicno to je u neku ruku dobar znak (proci ce) i znaci da dolazi do naglog izumiranja kandide koja pri tome luci mycotoxine i zato se javlaju pomenuti simptomi. U tom slucaju smanji dozu sode bikarbone na ¼ kasicice i prati stanje, ako i dalje imas slicne simptome izbaci potpuno SB , kasnije ponovo kreni sa tretmanom. Usput, uzimaj selen 200 mcg dnevno, C vitamin sto vise , do granice dijareje ( 2000-3000 mg dnevno ako mozes posto je C vitamin laksativ u vecim kolicinama) , i jos neke suplemente za jetru kao sto je Milk thistle (ne znam srpski naziv) nadji latinski naziv pa pitaj po apotekama.

Ne bih ti preporucio da uzimas konvencionalne medikamente za kandidu tipa Nystatin ili Diflucan ( ne znam da li su pod ovim imenima u Srbiji) jer kandida mutira i posle izvesnog vremena ovo nista ne vredi, samo ces imati kontra efekte. Kandida nema resenje protiv sode bikarbone.

Takodje, ako imas amalgam plombe, pod hitno to vadi napolje! Ali pazi da nadjes zubara koji zna proceduru ukljanjanja istih, vecina zubara nema pojma kako se to radi a i dalje truju narod sa amalgamima, to je otvor jer sadrzi 50% zive (Hg). Dok se organizam ne ocisti od teskih metala , ne moze se ni kandida istrebiti. Ne bi bilo lose da uradis analizu/test na teske metale,preko krvi ili uzorka kose, ne znam sta se u Srbiji radi.

Ne smes konzumirati vodu iz vodovoda koja sadrzi hlor, ili flasirana ili kupi filter.

Takodje, procesljaj sve postove od ranije , imas dosta informacija na temu SCD (dijete) i ostalih stvari vezano za kandidu. I spremi se na visemesecnu, mozda i visegodisnju borbu protiv kandide, uzasno se tesko iskorenjava ali uz pravilnu dijetu i sodu bikarbonu se moze doci do rezultata.
Kron je proslost .....

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: ulcerozni kolitis

Post by Skipper » 14 Jun 2012, 21:22

Vikice,

Znam da ti je sada jako teško, a posebno kada 'oni' koji bi morali da ti pomognu, ne pokazuju dovoljno razumevanja za tvoje probleme. Zato, poslušaj odlične savete koje ti je dao Philthy!!

I da malo pomognem u vezi sa domaćim nazivima za "Milk Thistle" -- dakle, radi se o takozvanoj GUJINOJ TRAVI, mada je u narodu poznata i kao: sikavica, divlja artičoka, magareća salata, bijeli stričak, gospin trn, osljebad, ošebalj, šarena badeljka, itd. Čaj od ove trave se koristi za jetru, smetnje u žučnoj kesi, šećernu bolest, a čak može da bude od pomoći i kod lečenja hemoroida. Za svaki slučaj, moram da upozorim da se upotreba "Gujine trave" ne preporučuje ljudima sa visokim krvnim pritiskom i u slučaju trudnoće!

Latinski naziv, pod kojim možeš da ovu biljku nadješ u biljnim i (nadam se) ostalim apotekama je "Silybum marianum" ili "Carduus marianum". Biljka je odlična za probleme sa jetrom (masna i uvećana jetra), jer je oslobadja od raznih otrova koji se svakodnevno nagomilavaju i tako doprinosi bržem oporavku. Vodi računa da ne uzimaš veću količinu od preporučene, jer može da napravi prolive, ako se pretera. Mada, u slučaju kandide, prolivi su čak i poželjni, jer se na taj način creva najbrže i najprirodnije oslobadjaju velikog broja kolonija ovih glivica, a time se i ubrzava izlečenje!

Što se tiče klasičnih lekova (otrova) protiv kandide, u Srbiji isto mogu da se nadju pod nazivima "Nystatin" ili "Diflucan", ali takodje ti ne bih preporučio da ih uzimaš! "Nystatin" je previše slab da bi uništio kolonije kandide, a "Diflucan" je opet previše jak i toksičan. Potpuno se slažem sa Philthy-jem da je soda bikarbona i suzdržavanje od svega što u sebi sadrži šećer, najbolje rešenje za ovakve probleme.

Nemoj da očajavaš, jer depresivno stanje može samo da ti stvori još gore probleme. Slažem se da bi, ako se problemi nastave, bilo svrsishodno da potražiš dodatni savet i konkretnu pomoć u nekoj od beogradskih bolnica. Glavu gore, jer biće bolje!

Želim ti sve najbolje i da se što pre oporaviš! :)

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Sandra
Posts: 18
Joined: 21 Dec 2011, 23:07

Re: ulcerozni kolitis

Post by Sandra » 15 Jun 2012, 13:48

Ja takodje imam UC i kandidu u poslednje vreme. Zar sodu bikarbonu sme da pije neko ko ima UC ??? Bojim se da to samo izritira crevo dodatno...Diflucan je previse jak da bi se pio,a pogotovo ako jos pije lekove za UC. Nistatin je opet slab i deluje samo na crevo,ali mozda da ga pije neko duze vreme. Svakako treba izbegavati secer,mada ja jedem banane i jabuke i zaista ne zelim jos to da izbacim iz ishrane,a i ne mislim da taj vocni secer toliko deluje na kandidu ...Zapravo kadida se svakako povecava zbog nase lose crevne flore,pa je svakako preporucljivo da stalno pijete probiotike,neke bolje. Ja sam nasla nekog travara koji pravi cajeve za kandidu :) i to mi je preporucila devojka koja je pila taj caj i kaze da se resila kandide sa njim.Pa videcemo...meni je problem sto u Srbiji ne mogu da nadjem nona acid C vitamin,jer onaj sa cistom akrobinskom kiselinom mi nikako ne odgovara i iritira.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: ulcerozni kolitis

Post by Philthy McNasty » 15 Jun 2012, 18:16

Sandra,
Treba probati sodu bikarbonu, nemate sta a izbgubite. Necete znati dok ne probate, ne vidim razlog za brigu jer je soda bikarbona u manjim kolicinama poptuno bezopasna. Toksicna doza je preko 25 g dnevno sto je daleko od jedne kasicice koja nema vise od 5g.
Moguce je da se u pocetku pojavi dijareja, u tom slucaju smanjti na ¼ kasicice i videti kako se reaguje, polako povecavati do ½ kasicice dva puta dnevno kao sto sam opisao. Sami probiotici nece iskoreniti kandidu, pogotovu ako pricamo o tzv sistematicnoj kandidi koja je prosirena na krv i zasla duboko u celije organizma i manifestuje se preko koze (vikicin ekstremni slucaj) . Tu nikakvi cajevi ne pomazu, mada mogu biti od koristi ukoliko je kandida samo u digestivnom traktu (blazi oblik).

Ja se ne bih previse oslanjao na cajeve i neka brza resenja. Tretman sa Sodom bikarbonom deluje kako na intracelularnom tako i na extracelularnom nivou (pH krvi), tj. (zaboravih juce da pomenem) SB u obliku citrata deluje intracelularno a to znaci da se ista mesa sa limunskom kiselinom ili jabukovim sircetom (mozda je bolja varijanta limun) , dok sama SB sa vodom radi napovecanju pH vrenosti krvi (extracelularno). Znaci, u toku dana mozete uzimati recimo dva puta po ½ kasicice sa jednim iscedjenim sokom limuna sa pola case vode 1 sat pre jela (dorucka i vecere) i pre spavanja samo ½ kasicice SB sa vodom, ili kombinovati jednu dozu ujutru sa limunom, uvece jednu dozu bez i istovremeno svaki dan lakmus papirom proveravati pH vrednost kako mokrace tako i pljuvacke.
To su dve stvari koje ne treba mesati, neki su zbunjeni jer kada proveravaju pH vrednost mokrace , ista moze pokazivati pH 7, ali to ne znaci da je intracelularna vrenost pH ista, moze biti daleko manja. Zato je SB tretman ultimativno resenje za kandidu jer sistematski povecava pH vrednost kako u krvi tako u celijama a kandida jednostavno ne moze da se siri i opstaje u okolini povisenih vrednosti (za ljudski organizma optimalnih) pH, 7-7,5.

Koga zanima ova oblast neka ukuca “Dr. Simoncini cancer” u Google i naci ce interesante sajtove vezane za ovog italijanskog (kontraverznog) doktora koji je lecio (na zalost oduzeta mu je licenca za rad) pored ostalih i terminalne slucajeve kancera sa SB. Njgova teorija, koja vise nije nikavo cudo iako je on prvi uspecni slucaj izlecenja imao jos 1983. godine, se zasniva na tome da je kancer nista drugo nego kandida. Postoje na stotine slucajva onih koji su ovaj tretman sprovodili kod kuce tako sto su 4 dana drzali visoku vrednost pH 8 i poptuno odstranili celije raka jer kandida u tim uslovima ne moze da prezivi. Naravno, nemoj da neko to pokusava bez nadzora i stroge kontrole jer je ova vrednost na gracini toskicnosti i moze biti fatalna ali da bi se doslo do toga potrebo je uzimati i vise od 4 kasicice SB dnevno.

Vocni secer je fuktoza, kao i glukoza, spada u grupu monosaharida a nas organiam i vocne secere kao ineke rafinisane pretvara u glukozu koja je glavni izvor harene za kandidu, znaci da sve monosaharide treba po mogucstvu izbaciti ili smanjti na najmanju mogucu meru. Zato sam Vikici predlozio da izbaci apsolutno sve secere, njen slucaj je ekstreman.

Kandida se takodje ne moze poptuno iskoreniti ako je organizam toksican teskim metalima, prvenstveno zivom, zato sam pomeuno amalgam plombe koje su veoma opasne! Posle ukljanjanja istih, uraditi detoksifikacju na teske metale, a bilo bi pozeljno u iraditi i cesnjenje od parazita, kao i cisnjenje bubrega i jetre.

Kandida je VEOMA ozbilja protivnik, daleko ozbiljniji od virusa i bakterija iako to zvanicna medicina cak i ne svrstava u neko posebno medicinsko stanje koje se tretira, kao sto sam ranije pominjao, gubljenje je vremena raditi testove na kandidu koji vam samo mogu dati laznu sliku da je sve u redu, testovi su jako nepouzdani. Diflucan i Nystatin niposto! Kandida se 100% vraca posle izvesnog vremena.
Znam da ce nekima ovo zvucati neverovatno ali sam uveren da je sistematski oblik kandide , prosiren na ceo organizma, teze izeciti neko AIDS.

Sto se tice vitamina C, probaj da nadjes natrijum ascorbat, najobolji oblik vitamina C koji se najlakse apsorbuje.
Kron je proslost .....

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: ulcerozni kolitis

Post by Runja » 09 Aug 2012, 18:31

Samo sam htela da se javim i da vas sve pozdravim, posto dugo nisam bila na forumu...
Konacno sam, posle 4 meseca, uspela da se vidim sa svojim doktorom i zakazali smo kolonoskopiju za sledecu sredu. Inace sam vise nego dobro :D , ali videcemo sta ce "reci" pregled.
Pozdrav, pa se cujemo!

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 09 Aug 2012, 22:21

Super sto si jos sa nama. Dobro je sto ti je prosla kriza. Sve najbolje na pregledu.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: ulcerozni kolitis

Post by Runja » 15 Aug 2012, 22:19

Evo i mene; jedva preziveh pregled :roll: Strasno me je bolelo i skoro ceo dan sam se oporavljala kod kuce (bukvalno sam jedva sisla sa onog kreveta). Stvarno ne znam zasto je tako ispalo ovog puta - do sada sam uvek sama isla na pregled, malo me je bolelo posle (nista strasno) i regularno sam se vracala kuci busom. Sva sreca da me je suprug sada odvezao kolima i bio samnom, inace... By the way, uvek imam problem (a i doktor samnom) sto ne mogu nikako da se opustim i pustam gasove tokom pregleda. Skroz se stisnem, pa je tesko i njemu i meni. Otkrijte mi kako vi to savladavate i kako "naredjujete" misicima da se opuste :? ? Pritom imam zaj..... creva, u tom smislu da imam neke dve "osmice" (to su, valjda, uvrnuta creva?) i, kako dr. kaze - umesto da su pomerena ulevo, meni su pomerena udesno :? . Sta to znaci?
Elem, receno mi je da je crevo, u sustini, zdravo; postoji samo minimalna aktivnost bolesti u levom delu. Rektum je prilicno upaljen, te sam dobila Salofalk supozitorije, uz redovnu 5-ASA terapiju tabletama. I, da: koliko god sam se dobro pripremila, ne praznim se dovoljno dobro (valjda zbog tih "osmica" ili sta...), pa cu morati bar jednom nedeljno (do daljnjeg) da koristim neki laksativ Transilane. Da li ste culi za njega i sta mislite? Zvanicno, izvestaj glasi ovako:

Inspekcija: b.o.
Palpacija: b.o.
Instrumentom se dolazi do dna cekuma. Citav kolon izrazito elongiran, tortuozan, ptotican, sigma rotirana udesno, fiksirana. Rektum sve do analnog kanala sa pin - poin ulceracijama, bez spontanog krvarenja, sa edemom sluznice. U sigmi nekoliko pseudopolipa.
Dijagnoza: Left side colitis

E, ajmo sad, saborci moji, da mi objasnite sta to sve pojedinacno znaci (podebljala sam reci koje nemam pojma sta znace :roll: ). Nadam se da nije toliko strasno, koliko zvuci :)
Pozdrav!

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: ulcerozni kolitis

Post by janim08 » 15 Aug 2012, 22:34

Cao Sanja, drago mi je da je gotovo. Ja ne znam nista da ti protumacim od ovoga, meni je skroz drugaciji nalaz, secam se samo da je pisalo e:0 sto znaci da nema upale. B.O znaci bez oboljenja, a palpacija mislim da je dodir na latinskom, a to si mozda vec znala. Da li si radila sa anestezijom? Meni je bilo ok ovog puta ali sam radila sa anestezijom. Pozdrav.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: ulcerozni kolitis

Post by Philthy McNasty » 15 Aug 2012, 23:49

Runja wrote: pa cu morati bar jednom nedeljno (do daljnjeg) da koristim neki laksativ Transilane.
Umesto hemije, nema boljeg laksativa od od magenzijuma + C vitamin (malo vece kolicine , recimo 2000-3000mg) , ne moze da omane.
Kron je proslost .....

Post Reply