ulcerozni kolitis

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: ulcerozni kolitis

Post by janim08 » 22 Apr 2012, 09:57

Runja, mislim da bi trebalo da se probiotik koristi sve vreme dok i antibiotik, bar su meni tako rekli. Ja sam zimus pila ulje od origana, da izbegnem antibiotike. Posto sam sklona upalama grla(zbog prirode posla) kad se dese koristim propolis kapi. One su dobre i za sinuse, kao i sprej propolisa. Uz to i razne oriblete za sisanje. Pomaze i inhalacija bosiljkom, i za sinuse i za grlo.Pozz

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: ulcerozni kolitis

Post by Skipper » 22 Apr 2012, 21:11

janim08 wrote:Runja, mislim da bi trebalo da se probiotik koristi sve vreme dok i antibiotik
Mina, potpuno si u pravu! Ako vec mora da uzima antibiotike, onda bi bilo pozeljno da, sve vreme, pije i neki od probiotika (u razmaku od minumum dva sata, nakon uzimanja antibiotika, da bi se izbeglo ponistavanje dejstva probiotika!)

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: ulcerozni kolitis

Post by Runja » 22 Apr 2012, 22:11

Alergicna sam na propolis, a antibiotike, naravno, vise ne pijem.

gocilija
Posts: 29
Joined: 10 Jun 2011, 14:07

Re: ulcerozni kolitis

Post by gocilija » 23 Apr 2012, 00:19

Runja, jel se stanje sa stolicom sredilo.? Mene je hemomicin sredio tako da ne znam sta ce se
desiti kada budem ponovo morala da koristim antibiotik.

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: ulcerozni kolitis

Post by Runja » 23 Apr 2012, 22:49

Gocilija, stanje je bez promene - stolica je formirana i uredna, ali krv i sluz su i dalje tu. Cekam doktora da se vrati sa bolovanja, pa cemo videti za dalje... Pozdrav!

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: ulcerozni kolitis

Post by Runja » 30 Apr 2012, 17:23

Eto, ako ikoga zanima ;) , otisla sam danas kod drugog doktora na konsultaciju, jer nisam znala da li i koliko jos smem da cekam...
Pojacao mi je dozu 5-ase na 3g dnevno (moja prvobitna doza), uz supozitorije 2x dnevno i laneno ulje.
Rekao mi je i to da kolonoskopiju ne radim dok se to sve malo ne smiri.
To je to; nadam se da ce uskoro sve biti "kao pre" :P

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: ulcerozni kolitis

Post by Skipper » 30 Apr 2012, 23:54

Sanja,

Drago mi je da si OK i dobro je da si to obavila. Nadam se da ce pojacana terapijska doza, 5-ASA (tablete i supozitorije) i laneno ulje, dovesti u red tvoj UC! Naravno kolonoskopija ce dati potpunu 'sliku' stanja, kada taj pregled dodje na red, ali, do tada, mislim da mozes mirno da spavas! Samo opusteno! ;)

Uzgred, Igorov savet je bio potpuno svrsishodan -- kada postoji problem i dilema, bolje to resiti makar i sa drugim gastroenterologom, ako je trenutno nedostupan lekar kod koga pacijent redovno odlazi na kontrolne preglede. Cekanje je kontraproduktivno. :geek:

Sve najbolje,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

hombre
Posts: 18
Joined: 31 Oct 2011, 22:40

Re: ulcerozni kolitis

Post by hombre » 09 May 2012, 13:33

Ima li mozda neko informaciju o novom studijskom leku, koji bi trebalo da pocne da se koristi u KCS.Navodno bi trebalo da se pije i da su ga vec koristili bolesnici (ako sam dobro razumeo ) oboleli od reumatidnog artritisa.

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: ulcerozni kolitis

Post by Runja » 11 May 2012, 18:55

Pocela sam sa lanenim uljem svakog jutra, a od juce uzimam i Fermental, medjutim - sta se desava: Nakon nekih sat - dva od uzimanja kapsule, krene da me bolucka stomak i do kraja dana stalno imam neka "desavanja" u stomaku, uz neki tup bol i nagone na stolicu, a pri tom skoro uvek izbacim samo sluz i krv. Uz to, sluz je, cini mi se, obilnija i pojavljuje se cak i kod ispustanja gasova (jbg, kad moram da opisem :oops: ). Bas mi je frka sta se dogadja; da li je to normalno :? ili meni, ipak, nekako, probiotici ne odgovaraju (samo da podsetim da mi je od Linexa, na pocetku bolesti, bilo gore - sa uzasnim bolovima u stomaku)?

A, da, i zaboravila sam da spomenem da mi je jutros stolica bila kašasta... :cry:

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis

Post by Igor77 » 11 May 2012, 19:30

Nisam hteo do sad da se petljam ali mi je to laneno ulje sumnjivo. Mi smo kuci koristili kad mi je cerka imala zatvor i ono je regulisalo stolicu. Neka i ostali daju komentar, mozda laneno ulje i treba koristiti, ne znam, Znam da riblje ulje, ujutro kasika moze da poboljsa stanje oko upale.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply