Promene na koži

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
mojeime
Posts: 10
Joined: 01 Jun 2011, 10:33

Promene na koži

Post by mojeime » 17 Jun 2011, 14:28

Da li neko od vas ima problema sa kožem. Od proše godine tačnije od prošlog leta imam sitan osip po rukama i nogama, a od skora još intenzivniji. Istina i ranije mi se svremena na vreme na desnoj šaci pojavljivao osip a ja sam sve pripisivala letu i suncu. Prvi put sam za promene na koži kod Krona i kolitisa pročitala u nemačkim brošurama što mi ih je poslala jedna žena s kojom sam ležala u bolnici pre par godina. Sama sam prevodila te brošure pa i nisam previše obraćala pažnju na taj deo. Čak mi se čini da se pre odnosio na Krona, možda zato što je Kronova bolest ipak detaljnije opisana. Ako imate promene na koži kako se borite sa njima. Približno godinu dana uzimam imuran a i u remisiji sam otprilike toliko. To je u zadnjih nekoliko godina najduži period, zato me i zbunjuje ovaj osip.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Promene na koži

Post by Igor77 » 17 Jun 2011, 15:00

Ja imam psorijazu, znam da se pominju promene na koži kod obolelih.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Promene na koži

Post by Gile » 17 Jun 2011, 23:09

Nemam hronicne probleme sa kozom, ali sam imao od pronizona (puno akni na licu). Inace, psorijaza je i jedan od mogucih nezeljenih efekata ovog leka.

User avatar
candy84
Posts: 19
Joined: 18 May 2011, 11:49

Re: Promene na koži

Post by candy84 » 19 Jun 2011, 17:42

ja imam neurodermatitis na sakama,a od kad bolujem od uc pojavio mi se i na par mesta na nogama.Inace imam ovu bolest od malih nogu ali mi je dugo godina mirovala,da bi se opet pojavila od kad imam uc.Koristim kremu elocom(kortikosteroidna) koju sam dobila pre mnogo godina,ali se trudim da je ne koristim cesto (namazem jednom u par nedelja) vec umesto nje mazem jekoderm.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Promene na koži

Post by Igor77 » 20 Jun 2011, 07:36

I ja imam psorijazu od detinjstva. Nije to neki radikalan oblik, u pubertetu je vecina nestala. Posle mi se pojavila alergija, pa Crohn.
Meni je zanimljivo da ove moje tri boljke nekako sarađuju, kad mi je loše sa stomakom nemam ostale tegobe. Kad je stomak u redu onda proradi alergija. Porijazu i ne registrujem više kao bolest :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: Promene na koži

Post by Runja » 21 Jun 2011, 21:33

Meni je koza u poslednje dve godine postala strasno suva i ponegde ima crvenila. Posto imam i hipotireozu, mislila sam da je od toga...nisam ni znala za vezu izmedju bolesti creva i promena na kozi... A sta je, bese, psorijaza?

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Promene na koži

Post by janim08 » 21 Jun 2011, 22:01

Ija sam imala promene na kozi, trajalo je skoro 6 meseci na bradi. Dermatolog mi je davala sve moguce dok nije ubola. A pre toga imala sam i alergiju, verovatno na lek i trajala je mesec dana- crvenilo i svrab celog tela

Post Reply