Budenofalk pena

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Biljana
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2017, 09:33

Budenofalk pena

Post by Biljana » 28 Jun 2017, 09:36

Pozdrav,
zanima me da li neko ima iskustva sa koriscenjem Budenofalk pene? Zanima me kako da znam da li je ispravno primenjen, posto kada se pritisne bocica ne cuje se nista, aplikator je prazan i nista se ne oseti? Da li tako treba?

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Budenofalk pena

Post by marica » 28 Jun 2017, 18:06

Zavisi od upale. Meni je prijalo i odmah sam imala osećaj hlađenja i blagog olakšanja. Osećaj je da se ta pena širi dalje...Ukoliko ga nisi skupo platila, dobila na recept ili šta god, zašto ne bi probala jedan špric na prazno. Mislim da ta bočica ima i taj čep tipa on / off... odnosno otvoreno ili zatvoreno. Možda tu grešiš.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Biljana
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2017, 09:33

Re: Budenofalk pena

Post by Biljana » 03 Jul 2017, 15:48

marica wrote:Zavisi od upale. Meni je prijalo i odmah sam imala osećaj hlađenja i blagog olakšanja. Osećaj je da se ta pena širi dalje...Ukoliko ga nisi skupo platila, dobila na recept ili šta god, zašto ne bi probala jedan špric na prazno. Mislim da ta bočica ima i taj čep tipa on / off... odnosno otvoreno ili zatvoreno. Možda tu grešiš.
Koliko dugo si koristila penu dok nisi usla remisiju?

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Budenofalk pena

Post by marica » 03 Jul 2017, 21:49

Koristila sam do operacije, par dana tako da ne znam kakvo delovanje u stvari ima. Recimo salofalk klizma bi me pojela, skakala bih, vrištala i u roku od 2 minuta bi to izbacila. Sa budenofalkom mi je bilo ok. Prijatno. Ali eto, ja sam svoj kolitis rešila operativnim putem i trajnom stomom. Što ne preporučujem i drugima dok postoje i druge opcije. Srećno!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Biljana
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2017, 09:33

Re: Budenofalk pena

Post by Biljana » 22 Nov 2017, 13:34

Pozdrav svima da li neko moze da mi kaze koliko dugo kad koristis budenofalk penu ulazis u remisiju?Znam da je to individualno ali bar okvirno.Doktorka kaze koristi dva meseca pa kontrola.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Budenofalk pena

Post by Igor77 » 22 Nov 2017, 15:01

Kortikosteroidi ne utiču na uspostavljanje remisije već da saniraju upalu dok ne "proradi" dugoročna terapija. Za 2 meseca bi trebalo da situacija bude bolja dovoljno da se prestane sa njima, ali treba u startu početi sa terapijom u vidu nekih lekova (mesalazin, imunosupresivi, biološka...)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Biljana
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2017, 09:33

kronov kolitis

Post by Biljana » 25 Jan 2018, 16:58

Pozdrav svima mene zanima da li moze da mi se javi neko ko ima kronov kolitis da razmenimo iskustva.Da li ima neko ko nema problema sa krvnom slikom i samo visoki kalprotektin pokazuje upalu ?Glana tegoba je krv u stolici.Neka se javi neko sa slicnim tegobama

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Budenofalk pena

Post by marica » 26 Jan 2018, 21:07

Prvi put čujem za tu dijagnozu. Pojasni nam malo odakle ti ta dijagnoza, kucam u "Gugl", džaba...nema te dijagnoze.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Budenofalk pena

Post by Igor77 » 27 Jan 2018, 00:33

Crohn colitis znači da je lokalizacija na kolonu, duž celog creva, kao kod uc.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Biljana
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2017, 09:33

Re: Budenofalk pena

Post by Biljana » 27 Jan 2018, 14:28

Doktorka kaze da to nije ulcerozni kolitis posto nikad nije zahvaceno celo crevo hvala bogu promene su na rektumu a ona kaze da je to kolitis koji se ponasa kao kron a dokaza za kron nema. Ne znam kakve su vase tegobe ali ovde je glavna tegoba krv u stolici i visoki kalprotektin kad ima aktivnosti bolesti.Da li neko ima slican problem?

Post Reply