Budenofalk pena

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Pop
Posts: 6
Joined: 23 Oct 2016, 15:41

Re: Budenofalk pena

Post by Pop » 27 Jan 2018, 22:40

Ja imam tu dijagnozu od 2007 Crhon colitis,od tada hvala Bogu nisam bio u bolnici,pijem pentasu trening ishrana i tako,malo nekada ujutro cima stomak preko dana nikada i ne razmislajam nesto o bolesti i prodje 10 god :)

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Budenofalk pena

Post by marica » 28 Jan 2018, 23:12

Svi ovde imamo slične probleme. Meni je Uc utvrđen bukvalno golim okom jer je naravno bio odmah tu. Tada kalprotein i nije postojao kao potvrda bolesti. Kron je taj koji se krije, ume godinama da negde čuči unutra i dok baš ne bukne ne zna se šta je. Kod UC je slika jasna, odmah čim dr. prvi put uđe rektoskopom uočava promene. Uc je uglavnom tu na početku i može da se širi dalje, ali samo na debelom crevu. Ukoliko je celo debelo crevo upaljeno to se zove Pankolitis (mislim). Srećom to me nije dokačilo. Zato me i zbunila dijagnoza "Kronov Kolitis". Kron i kolitis znaju često da se udruže, ZLO, ali ima i toga.

Tačno me i dalje zbunjuje tvoja doktorka: "kaze da to nije ulcerozni kolitis posto nikad nije zahvaceno celo crevo hvala bogu promene su na rektumu"...pa ne mora da znači ni da je Kron, po meni pre bih rekla da je kolitis. Najbolje bi bilo da nije ništa...
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Post Reply