Hronicno izmenjen-dehaustriran kolon-Stenoza levog kolona benignih odlika

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
drazenj
Posts: 1
Joined: 20 Sep 2012, 01:38

Hronicno izmenjen-dehaustriran kolon-Stenoza levog kolona benignih odlika

Post by drazenj » 14 Jun 2017, 00:17

POštovani doktore i svi Strucni ljudi :
Bolujem od UC-a od 2003.g i sada je u Remisiji vec skoro godinu dana ,ali moj doktor specijalista -Gastroenterolog ,prilikom poslednje Kolonoskopije radjene 26.01.2017.g nije mogao da prodre dublje u kolon od nekih 35-40 cm kroz Rektum jer je naisao na fizičku branu -Stenozu kolona -suženje kolona sa obimom od svega cca 0.8 cm !! Te se uplašio i predložio mi da izvršim CT Kolonografiju u KCV Vojvodina ,što sam i uradio 24.maja ove godine !
Sada da ne pisem ceo nalaz -navešću samo ZAključak :
"Hronično izmenjen,dehaustrirankolon.Stenoza levog kolona benignih odlika.Hijatalna Hernija" !
DEscendens : ...na 40 cm od analnog otvora,u srednjoj trećini levog kolona ,jasno konstruisano pravilno SUŽENJE dužine oko 4 cm.,gde je preostali lumen na najužem delu svega 8 mm !!??? :shock:

Šta ja da radim !? Da li ova stenoza može još više da se suzi i potpuno blokira pražnjenje kolona -debelog creva !?? Da li postoje lekovi da se ovo spreči ili postepeno proširi ?
Da li je moguće UGRADITI STENT od Titanijuma na tom suženom delu od 4 cm. i gde se to može Uraditi ? ?
Shvatite moju ZABRINUTOST i očekujem adekvatan odgovor za razumno vreme !? :(
HVALA UNAPRED !!!

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Hronicno izmenjen-dehaustriran kolon-Stenoza levog kolona benignih odlika

Post by marica » 14 Jun 2017, 13:12

Verovatno će tu hirurgija odraditi svoje, e sad na koji način to se ne zna. Sreća je tvoja što piše da je benigno. Ali ako ti je ostalo toliko prostora, a to i dalje sužava to ne sme ostati tako.
Meni je debelo crevo puklo, vrlo verovatno tamo gde je bilo "najslabije". Ne želiš da znaš kako to boli.
Zato se prepusti doktorima u ruke, odradiće oni najbolje što mogu.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Post Reply