ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 23 Jan 2016, 22:26

dobro vece svima,pregurala 38 sati bez hrane nista strasno sve se izdrzi,pikoprep je ukusan kao cedevita ali neradi posao kao fortrans,zato sam pila caj i vodu ceo dan i procedjene domace supice.u sredu imala kolonoskopiju u analgosedaciji proslo je sve bez komplikacija malo me bolelo mnogo bolje nego prosli put kad nisam imala nista za bolove.usput su mi uzeli 10 biopsija..bolest je aktivna,upala je u celom crevu,krvari i na dodir kolonoskopa,rekli su mi cim uzmem biopsije za jedno nedelju ipo da se javim mojim doktorima da mi menjaju terapiju..trenutna mi je kao sto znate 8 salofalka na dan.trenutno imam po 4,5 krvavih stolica na dan nekad i manje,bolovi su tu ali i prolazni,blaga vrtoglavica je prisutna,smanjen mi je apetit..e sad da pitam iskusne u ovom sta mislite o svemu ovome i koja sledeca terapija ide..hvala ;)
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 24 Jan 2016, 13:39

Klasika...Pronizon 40mg + Imuran. To će te zakrpiti odmah, bićeš kao nova za nedelju-dve.
Za mesec-dva kontrola. Biće sve ok, samo misli pozitivno.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 24 Jan 2016, 14:05

hvala Igore na odgovoru,bice sve ok verujem da ce me nova terapija oporaviti.iskreno neradujem se pronisonu..mislim da dele svi misljenje sa mnom u vezi toga ali sta je tu je bar dok nepronadju neki novi lek koji sve ovo zaustavlja :-)
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 24 Jan 2016, 15:29

Postoji nesto sto vrlo verovatno moze da ti pomogne i prirodno je, samo jos nije legalno ;)

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 24 Jan 2016, 15:54

mislim da znam o cemu mislis,u drugom obliku budes veoma veseo od toga zar ne hahahah :-)
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 24 Jan 2016, 16:29

Razumemo se :)
Ali moras da znas da je to kada si veseo jos jedan delotvoran nacin unosenja, samo drustveno stigmatizovan... Postoji studija izraelskih naucnika koji su primetili znacajno poboljsanje kod ljudi sa Kronom koji su u toj studiji pusili ''to'' (kod UC bi verovatno bilo i bolje jer njima odgovara pusenje) i zakljucak studije je "ovo pomaze mnogo, ali bi verovatno ulje mnogo vise pomoglo, al za takvo istrazivanje nemamo para". Postavicu ti tu studiju kad dodjem do kompa, kuckam da mobilnog.
Tako da, ako ti u bilo kom obliku dodje pod ruku, ne libi se da upotrebis, bez predrasuda, jer definitivno moze da ti bude samo bolje.


edit: stigoh za komp, evo članak o tome, a u članku imaš link ka studiji sa svim detaljima (klikni na "clinical trial data")
http://blog.sfgate.com/smellthetruth/20 ... udy-shows/

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 24 Jan 2016, 20:46

Šta god da proba od alternative daje rezultate posle par meseci. Do tad će uveliko biti mirna sa novom terapijom tako da neće moći da se utvrdi šta je dobro. To je generalno problem sa alternativom...ne znam da li si bio na predavanjima u BG ili NS gde je bilo reči o efektima raznih metoda i to kroz studije.
Svetlana, bitno je da ti bude bolje, ne brini za Pronizon, ako budeš dobro reagovala ukinuće ga posle mesec-dva.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 25 Jan 2016, 14:39

Igor77 wrote:Šta god da proba od alternative daje rezultate posle par meseci.
Ulje odmah daje rezultate. Sluzokoža počinje da se obavlja nakon par meseci korišćenja.

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 25 Jan 2016, 20:49

hvala oboma stvarno,ja sam do sad upoznala 2,3 ljudi sa Kronom ili ulceroznim pa mi ovaj forum i vi svi dodjete kao najbolji prijatelji mogu da se oslonim na vas kad me nesto zanima ili kad se brinem sta ce i kako ce biti..hvala vam na tome.znate i sami sve bi probali samo da se izlecimo tek sad postujem moje zdravlje i gledam da idem tim nekim pozitivnim putom.moram da odam priznanje jedan korisnik mi je napisao da bi trebalo da posetim psihologa tek sad kontam zasto.tad sam bila na pocetku i kontala prosla upala usla sam u remisiju..opustila se,sad me je ovo pogodilo kao grom i trazim gde sam pogresila ali neznam trebala bih da odem cisto da me neko saslusa po tom pitanju..jer nije lako a mogu da zamislim ostalima koji ovo imaju dugo ljudi vi ste borci.al sam se raspilavila,sta cu pisem iz srca. da imam mogucnost da nabavim ulje...:-)
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 26 Jan 2016, 08:40

Ne treba da gledaš na lek ili aternativu kao na magični lek, koji kad popiješ već si izlečena. Promena stila života mnogo utiče na bolest, kontrola stresa, opuštanja, masaža, joga...daju odlične rezultate. Počni da se otvaraš prema drugima, pozitivno ili negativno i onda ćeš stres preneti na druge, a svoj stomak držati mirnim. Čeka te dug put ali je bolest takva da se moraš menjati, pre svega u reakcijama na promene oko sebe.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply