ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 28 Feb 2016, 22:24

u pravu si za sve.tako i ja mislim.dok sam tamo lezala a i od sutra nastavljam da lezim nisam razmisljala kad cu kuci nego da me puste zdraviju i sa nekom terapijom koja ce bolje da funkcionise.mada prijalo mi je ova 3 dana kuci ali me je sastavila temperatura nespada sa 38..onako vise muci telo.hranim se ko u bolnici mada sa mnogo vise ukusa,,pire,pasirana sargarepa,barena piletina i supica,jogurt,krem sir dvopek.klasika.prija mi i nemam bolova jer je stvarno sve meko i bareno.nista nesmem na ulju i nista suhomesnato,slatko nije mi tesko toga da se pridrzavam sve da dodjem sebi.tesko je jedino sto sam tamo jedina mlada osoba sve su bake od 70 plus koje imaju i svojih problema preko glave.resavam ukrstene reci to me smiruje.hvala na podrsci mnogo mi znaci.
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 29 Feb 2016, 17:36

Ih, bake kad se uhvate komentarisanja, automatski skacu i crp i sedimentacija :) Ozbiljno, ni malo prijatno, a sto jeste najgore citanje knjige ili neka zahtevnija radnja ne dolaze u obzir zbog buke. Telefon sa internetom ili jos bolje laptop je tu spas.
Ti dobro zvucis, vidi se da imas volju da se to sto pre zavrsi i nastavi tako... Kad izadjes bice sve mnogo svetlije ;)

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 29 Feb 2016, 18:31

prosle nedelje je bila primljena zena zbog bolova u stomaku ispostavilo se da je alkoholicar i jetra joj je umirala ona je umirala pred nasim ocima,pored mene je lezala i sve sam videla..nisam mekana kao osoba ali kad sam to sve dozivela i ostala u glavi citava..mislim zena je umrla ispred mojih ociju zato hvala svima na podrci stvarno cenim sve vas iako vas nepoznajem licno,a bake uuu kad one uhvate da se prepiru ko kako strika,sadi cvece ili mesi debele rezance bude ozbiljna bitka..laptop je uz mene jedino nemem net tamo..nazalost pisala bi vam odatle ali imam dosta filmova i slusalice pa se malo i zanimam sa tim pa nekako prodje dan..mislim da cu ipak otici kod psihologa da mi da neke smernice kako se nositi sa nekim stvarima u odredjenim situacijama.hvala sto mislis da se drzim mnogo to znaci posebno jer i ti se boris kao i ja svaki dan.idem da spremam torbu ovaj put cu spakovati i cepove za usi je ljudi moji apsolutno svi hrcu ali svi,bice veselo.pozdravljam vas sve pa se cujemo kad ponovo dodjem kuci.
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 08 Mar 2016, 22:12

ljudi moji stigla sam,27 dana sam bila tamo.terapija je : imuran 2 na dan,8 pentasa,40 mg pronison,silimarin 2 na dan,oligogal 1 na dan,konrolok 2 na dan,probiotik i paracetamol za bolove,salofalk cepici i salofalk klizme.dobro sam stvarno sad,ishrana ista sve na vodi i minimalno masnoce.stolica mi se normalizovala,jetra vise neotice,dosla sam sebi :-)
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 08 Mar 2016, 22:25

svetlana wrote:ljudi moji stigla sam,27 dana sam bila tamo.terapija je : imuran 2 na dan,8 pentasa,40 mg pronison,silimarin 2 na dan,oligogal 1 na dan,konrolok 2 na dan,probiotik i paracetamol za bolove,salofalk cepici i salofalk klizme.dobro sam stvarno sad,ishrana ista sve na vodi i minimalno masnoce.stolica mi se normalizovala,jetra vise neotice,dosla sam sebi :-)
Svaka čast. Dobar koktel piješ. Drži se, samo polako. Biće sve bolje i bolje a hemije sve manje.
Želim ti brz oporavak.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 09 Mar 2016, 00:37

Hvala Igore puno,i ja se iskreno nadam da ce sve biti ok,sutra ujutru idem po nove lekove a za 4 nedelje prva kontrola sa nalazima.
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Suvi_vrat » 09 Mar 2016, 14:25

Svetlana, pogledaj privatne poruke.

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 16 Sep 2016, 23:19

gde ste ljudi moji otkad se nismo culi
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 18 Sep 2016, 17:37

Haha, ovde dobro :) A vi? Kako te?
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 18 Sep 2016, 23:31

cu da budem na televiziju hahaha,e pa kod mene svasta nesto..atritis krenuo,kicma vrat,bolovi,i da neke mi masnice izlaze po telu e sad svi sumnjaju na imuran.dali je to cemo tek utvrditi.bila sam kod neurologa u vojnoj bolnici kaze mi covek da postoji alternativa o nekim visokim dozama vitamina d po postupku dr coimbrea...jel neko zna nesto o tome posto sam ja to prvi put cula o takom necemu.
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

Post Reply