ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by marica » 25 Sep 2016, 10:57

Svetlana, gledam ovu listu lekova dole kod tebe, jel tebi to pomaže uopšte? Ne shvatam čemu toliko lekova? Pa ti sve i da osvaneš sutra ujutro bez kolitisa ti ćeš se razboleti "od nečega" od tolike količine lekova.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 26 Sep 2016, 22:35

e maro sta da ti napisem..toliko lekova a ja vucem prehladu vec pola meseca i plus imam isijas lumbalni treba na magnetnu,cela leva strana mi se oduzela od kicme na dole jedva hodam..znas kad su mi trebali dati inekcije nisu znali koje jer sve aktiviraju ulcerozni ili sta vec..
kako si ti.jel si ista cula o dr coimbreu i njegovom alternativnom lecenju visokim dozama vitamina d..pozzz
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 27 Sep 2016, 07:40

Svetlana, probaj ti da "duneš" :) Verovatno će te popustiti ta ukočenost a moguće da će prijati i UC-u. Prehlada je od imurana, imuni sistem ti se sroljao na niske grane, al to je cena korišćenja ovih lekova.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

svetlana
Posts: 22
Joined: 23 Jan 2016, 21:10

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by svetlana » 27 Sep 2016, 14:45

hehehhe e zasmeja me ali i zastala sam i razmislila,to nisam probala hmmm mozda bih i mogla :-)
ulcerozni kolitis pankolitis,hronicni gastritis.salofalk,budenofalk pena,pronison,orvagil,lemod sola,hepadiet,ferro c,controlok,salofalk cep,probiotici,Trenutna terapija pentasa,imuran,oligogal,silimarin,vigantol kapi,nolpaza,thiogamma,mg375+vitb6,omega3

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by marica » 27 Sep 2016, 22:58

Meni rekao hirurg da pušenje jedino pomaže kod UC, ja bi "posolila" malo...**eblo mamu što mi to nije rekao gastro pre nego sam legla pod nož?
Ceco, ja sam ti super. Zvanično imam UC i osetim ja ta slabija crevca. Recimo ne smem ništa vruće (supu, kuhano, vruće meso i sl.) I dalje mi najviše prija suva hrana, ali jedem sve. Doduše ja sam sada stomičarka pa me baš briga, sve ode u kesu. Što se lekova tiče i dalje bih trebala da pijem Salofalk, Folan. Od Folana se počnem češati-neka alergija na lek, a Salofalk uglavnom zaboravim da popijem. Pošto uz to sve treba zaštititi sluznicu dobijem i Nolpazu, to uglavnom popije moj muž. Iznerviram ga pa mora.
Od svih lekova mi najviše pomaže i prija bensedin i to uvek tražim kutiju dve više. Neće me ubiti, a moj muž me lakše preživi.
Ugl. nakom operacije jeste da sam sa stomom, ali ja ni prije nikad nisam dobijala više od gore navedenog iako sam uvek bila pod strašnom upalom. Samo dva puta za 20g sam pila pronizon. Doduše nakon 20 g sam pukla posred debelog creva i mislim da je to bio spas.
Ima neka grupa na fejsu uc i chron, tamo dobiju dijagnozu i nakon dva tri meseca ih vidiš nasmejane sa kesicom na stomaku. Mislim deco da svet ne nalazi drugo rešenje za uc i krona, a te ljude vidim vesele i nasmejane. Kao što sam i sama. Mislim da je to kod nas još uvek i blam i stid i invaliditet, a opet, ja se stvarno jako dobro osećam i mnogo mi je žao kad vidim koliko se mučite i šta sve pijete od lekova.
A što reče Igor, Ceco, probaj da duneš, i moj sin ponekad dune pred svirku, svira Prodigy, Rammstein i te gluposti...ide to bolje uz duvaljku. ;) I pstttt...otac ne zna za to... :)
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 28 Sep 2016, 08:38

ma kakve gluposti...otkad slušam i ja to, ja sam mnogo mirniji :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by marica » 28 Sep 2016, 11:50

Šalim se naravno, ovaj vikend idu u Rovinj i Maribor na Prodigy Tribute, uf i da se pohvalim, sin mi je basista u grupi Osmi Dan, novosadski bend, extra sviraju :) Posebno Prodigy.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by Igor77 » 28 Sep 2016, 12:07

Dobri su, bar ovo što je na YT. Treba i ti da se uključiš, malo obiđeš komšije, HUCUK i KVCB, dobra su ekipa.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

dejanj
Posts: 2
Joined: 30 Sep 2016, 13:12

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by dejanj » 30 Sep 2016, 13:16

svetlana wrote:e maro sta da ti napisem..toliko lekova a ja vucem prehladu vec pola meseca i plus imam isijas lumbalni treba na magnetnu,cela leva strana mi se oduzela od kicme na dole jedva hodam..znas kad su mi trebali dati inekcije nisu znali koje jer sve aktiviraju ulcerozni ili sta vec..
kako si ti.jel si ista cula o dr coimbreu i njegovom alternativnom lecenju visokim dozama vitamina d..pozzz
Pozdrav Svetlana.
Ja sam imao sličan problem sa kicmom. Jedva sam ustajao s kreveta, trebalo mi barem 10 min da stanem na noge.
Bol u donjem delu kicme + kolena zahvacena.. Jedva sam hodao.
Na kraju su mi smanjili dozu Imurana sa 150 mg na 50 mg i od tada je sve ok, ti problemi su nestali.....

.....Ali ima sa ovim bioloskim terapijama :D

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: ulcerozni kolitis ta zeznuta boljka

Post by marica » 30 Sep 2016, 14:16

Ja za taj Imuran i te biološke terapije nisam nikad ni čula dok nisam došla na ovaj sajt. Koliko to pomaže ili odmaže nemam pojma. Znam da su me redovno čukali po zglobovima, verovatno zbog Salofalka, doduše ja svoje zglobove i svoje reumatoidne napade pripisujem godinama, ne lečim, briga me. Tu i tamo pred neko veselje popijem rapten K da taj dan budem življa (veselija), dodam pride duplu dozu bensedina da me niko ne iznervira i to je to :D
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Post Reply