Pitanja

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Svestenik
Posts: 22
Joined: 19 Sep 2012, 11:03

Re: Pitanja

Post by Svestenik » 01 Jul 2013, 13:09

A ono iz manastira nepijem vec dugo jel sam bio lenj da narucim, al planiram da kupim to mi je jako pomoglo..

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pitanja

Post by Igor77 » 01 Jul 2013, 15:52

Svestenik wrote:A ono iz manastira nepijem vec dugo jel sam bio lenj da narucim, al planiram da kupim to mi je jako pomoglo..
Ha ha, prepustio si sve Bogu pa kako ispadne ;)
Doza od 2g dnevno 5-asa je donja doza održavanja remisije. Možda se javila neka upalica ili tinja. Najbolje analize stolice pa onda dalje.
Pozdrav!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Pitanja

Post by GrooYa » 02 Jul 2013, 01:23

@svestenik nisi mi malo jasan sa stavom koji ide od "izlecen sam, nemam probleme" do "mrzi me da narucim, lose mi je"... na stranu moj skepticizam prema tim alternativnim lekovima, ali ako si vec na forumu, citas koliko problemi mogu veliki da postanu za tren oka, kako moze nesto da te mrzi, ili da budes lenj, ako ti to vec pomaze? ne verujem da su finansije problem, jer si i sam rekao da je cena mizerna.... zaista bih voleo da razumem stav coveka koga mrzi da samom sebi pomogne

Svestenik
Posts: 22
Joined: 19 Sep 2012, 11:03

Re: Pitanja

Post by Svestenik » 02 Jul 2013, 10:23

Stav je bio takav,buduci da mi je bilo super,skoro samo sa tim lekom iz manastira!!Pod lenj podrzumeva se da sam trebao da pijem uzastopne doze,a posto mi je bilo super ja nisam hteo tako da sam dosao na pocetak!!!!A ti covece mozes shvatiti ovaj stav ili ne!!!Mozes imati pored sebe hiljadu lekova i doktora,ako u sebi neosecas potrebu za pokajanjem,molitvom i Bogom nema nam spasa.Ko te bolje poznaje od onoga koji te je stvorio?Neznam ni ko je vernik i ko nije ali ja objavljujem ono sto san video istinu i samo istinu Svete Trojice.Mislis da smo svi ovde zbog naseg dobrog ponasanja ili zato sto grehove cinismo?Kada se neko od nas zadnji put pricestio ispovedio,legao u krevet a da se pre toga barem prekrsti?Lekari jesu njegovi istrrumenti na zemlji ali ako ne molimo Njega sve ide u vodu.Ovo nam je dato da se poravimo i da jace verujemo.A KAKO ZIVIMO,PO NASIM DELIMA KADA BI SUDIO JEDNU SEKUNDU NE BI DOCEKALI.Eto kolika je ljubav Oceva.Dako da od reci "koga mrzi sam sebi da pomogne" nema nista bez Boga

Izvinjavam se svim ateistima ili pripadnicima druge religiske veroispovesti,imao sam potrebu ovo da iskazem i svoj stav da odbranim.GrooYa ako te moji statusi iritiraju ili nerviraju onda oprosti.Tako da nebi sebi stetio proceni da li trebas vise odgovarati na moje postove i da li ces me obilaziti u velikom krugu tvoja volja!!!

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Pitanja

Post by GrooYa » 02 Jul 2013, 11:53

@svestenik ne vidim razlog da zaobilazim tvoje postove u sirokom luku, niti da me iritiraju tvoji postovi. kao sto ni ne vidim razlog da sa takvom zestinom odgovaras. ok, ti si shvatio da nisi jedini odgovoran za svoje zdravlje, vec odgovornost deli i neka visa sila - tvoje pravo, sigurno ti necu pricati da su to deluzije ili prebacivanje odgovornosti, imas pravo da verujes u sta god hoces. obratio sam ti se sa zeljom da malo ozbiljnije shvatis svoju bolest i pomognes sebi, ali ako si resio da neka Trojica to odrade za tebe - nemam nista protiv.
Na forumu smo da se pomazemo i razmenjujemo iskustva, i ma koliko ja ne razumeo ni jednu rec koju si gore napisao, sada znam da postoji i neki takav stav i to postujem.
Zelim ti da ti ta visa sila sto pre podari volju ili zelju, i sredstva da dodjes do odgovarajuce terapije i da ti sto pre bude odlicno, pa da ponovo delimo pozitivna iskustva.

Sve najbolje!

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Pitanja

Post by Igor77 » 03 Jul 2013, 08:06

Predlažem da dalju konverzaciju teološke prirode prebacite u "Pričaonicu" da se ne bi ovde priča širila. Ukoliko imate potrebu da razmenite stavove tamo je pravo mesto i neće biti cenzure, čak će se više ljudi uključiti.
Hvala i pozdrav obojici. I molim bez odgovora sa mnogo uzvičnika. Iovako smo u lošem stanju, ne vredi se nervirati.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply