krv

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: krv

Post by loknica » 07 Nov 2012, 12:48

Hvala vam drugarice, drago mi je da to cujem , daje mi snagu i volju da nastavim dalje.
Janim08 kako si ti saznala za uc, koje si simptome imala, sta si od pregleda uradila, koliko imas godina i sta koristis od terapije?Iyvini puno pitanja pa ako nije problem odgovori mi jer vasa iskustva su mi dobrodosla.Pozdrav

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: krv

Post by Runja » 07 Nov 2012, 16:19

Loknice,
smrsala sam tada nekoliko kg, ali ne secam se stvarno koliko, jer nisam ni obracala paznju, a i to je bio period neposredno nakon trudnoce i porodjaja. Naime, od detinjstva sam uvek bila mrsava (i vise od toga :) ), tako da sam u prvoj trudnoci dobila 22 kg, od kojih je 10 -ak bilo ono sto mi je bilo potrebno celog zivota :D. Pretpostavljam da sam u "prvom naletu" bolesti izgubila toliko da sam se vratila na kilazu od pre trudnoce. Posle dijagnoze, terapije itd. ne da sam povratila kilograme, nego sam se ugojila toliko da nisam samu sebe mogla da prepoznam. Pazi sad, nisam bila prasica heehe, ali nekih 15 kg vise u odnosu na ranije zivotno doba je O-HO-HO! Evo, da bi ti bilo jasnije - visoka sam 172 cm, a celog zivota sam imala izmedju 50 i 52 kg. Tada sam imala 65 kg (nekih 58 - 60 kg je idealno, po mom misljenju), a do sada sam "svukla" jos 8. Smorih ja sa ovim kilogramima, ali dobro si me podsetila, jer mi se sa tezinom "nesto" desava sto mi nije jasno, ali otvoricu novu temu (jer toj prici ovde nije mesto), pa ako neko moze da mi pomogne...
Nijednu kolonoskopiju nisam radila u anesteziji, jer imam zeznuta creva, pa je to nemoguce, ali o tome sam vec pisala u nekom od ranijih postova.
Trenutna dijagnoza mi je: Left side colitis.
Imam 37 godina.
Mislim da je to - to :)

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: krv

Post by loknica » 07 Nov 2012, 19:19

interesuje me sada posle toliko godina od otkrivanja bolesti,kakve su vam stolice, da li imate ih svaki dan?

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: krv

Post by Runja » 07 Nov 2012, 22:34

Kod mene - stanje redovno; 1 dnevno, ponekad 1 u dva dana.

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: krv

Post by janim08 » 07 Nov 2012, 23:38

Cula sam ranije da postoji ta bolest a i citala o tome na netu. Simptomi su bili retka stolica koja je trajala mesecima, a posle toga i krv u stolici. Naravno, bilo je tu i grceva, bolova u stomaku i slicno, ali ja sam tada bila trudna, pa nisam znala da li je od rasta bebe ili kolitisa. Dva meseca posle porodjaja sam uradila kolonoskopiju kada sam i dobila dijagnozu. Posle par meseci, lezala sam u bolnici nekoliko dana i tu uradila ostale preglede: snimanje creva i gutanje barijuma, uzvuk stomaka, analize stolice , krvi i urina na sve i svasta, gastroskopiju. Omam 32 godine, pijem sada imuran. Ne znam da li sam nesto propustila da ti odgovorim, slobodno pitaj. Pozdrav.

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: krv

Post by loknica » 08 Nov 2012, 10:21

koliko puta cesto radis gastoskopiju i koje si lekove pila u toj prvoj fazi kada si otkrila bolest?

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: krv

Post by janim08 » 08 Nov 2012, 13:28

Samo jednom sam to radila. Pocela sam sa salofalkom, pa pronizonom, probala asakol i salazopirin koji mi nisu odgovarali, budosan i sada imuran. Valjda nisam nesto preskocila.

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: krv

Post by loknica » 08 Nov 2012, 13:40

a kolonoskopiju koliko puta godisnje radis?ili koliko si puta radila godisnje?

Post Reply