Da se upišem...

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
geni
Posts: 4
Joined: 29 May 2011, 02:21

Re: Da se upišem...

Post by geni » 04 Jun 2011, 22:14

Opet ja , dajte Vi koji primate Remicade (terapiju) objasnite nama koji to nismo koristili , ili neka se neko strucno lice oglasi u vezi ove terapije , TANJA ako moze obrati se tvom lekaru neka nam na ovom sajtu malo pojasni ovu terapiju.

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Da se upišem...

Post by Gile » 04 Jun 2011, 22:21

Imas temu o Remicade-u u forumu o lekovima.

Биберче
Posts: 10
Joined: 02 Sep 2011, 13:50

Re: Da se upišem...

Post by Биберче » 02 Sep 2011, 13:57

34 године. Пре три године ми је дијагностикован крон. Тренутно сам у ремисији, а пре тога неколико дугих и ружних погоршања. Пијем Имуран и за сада је ок.
Поздрав свима.

geni
Posts: 4
Joined: 29 May 2011, 02:21

Re: Da se upišem...

Post by geni » 24 Oct 2011, 23:40

Gile , operisan sam prvi put 1992 na WMA ,tada je bila druga ekipa na gastro odeljenju, zivim u MKD i zarko bih zeleo da odem na WMA barem na konsultaciju ,pominjes Dr.Dino i Dr.Tanju, zamolio bih te ako je moguce da mi posaljes njihov E-mail ili broj telefona bilo sta kako bih stupio sa njima u vezi oko dogovaranja pregleda, ipak WMA je WMA, institucija za ove moje . Hvala unapred

milanesse
Posts: 2
Joined: 30 Oct 2011, 17:41

Re: Da se upišem...

Post by milanesse » 30 Oct 2011, 17:53

Pozdrav ekipi i saborcima :).Zovem se Milan.Zivim na Palama.Imam 27. godina i Kronova bolest mi je dijagnostikovana 2003. godine.Sad od lijekova uzimam samo Imuran od 50 mg 3x1.Nemam nekih vecih problema,uglavnom su vezani za uzimanje lijeka (posledice pada imunog sistema,hronicni umor i td.)...

prirodnjak
Posts: 2
Joined: 05 Mar 2012, 10:08

Re: Da se upišem...

Post by prirodnjak » 06 Mar 2012, 15:20

... onda da se i ja prijavim...moj suprug (44 god.) pre 2 god. konstatovane promene na debelom crevu,po biopsiji nespecificne,
lece ga od Krona ,na Salofalku je...cerka (14 god.) od februara ,nespecificne promene ,lece je od Krona na Pentasa,Salofalk,
Niripan, i nije bolje...Ima li ko iskustva sa Homeopatijom i Kronom ili nekim drugim alternativama?

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Da se upišem...

Post by Gile » 07 Mar 2012, 01:55

Dobro nam došli!

Nažalost nemam iskustva sa homeopatijom, mada sam i sam hteo da je isprobam više puta, nekako nikad nisam uspeo sam sebe da ubedim da mi to može pomoći... :/

Vidim da je na forumu sve više pristalica SCD dijete, pa vam je to možda i najbolja i "najbezbolnija" alternativa.

Samo hrabro!

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Da se upišem...

Post by GrooYa » 20 Mar 2012, 12:26

prirodnjak wrote:... onda da se i ja prijavim...moj suprug (44 god.) pre 2 god. konstatovane promene na debelom crevu,po biopsiji nespecificne,
lece ga od Krona ,na Salofalku je...cerka (14 god.) od februara ,nespecificne promene ,lece je od Krona na Pentasa,Salofalk,
Niripan, i nije bolje...Ima li ko iskustva sa Homeopatijom i Kronom ili nekim drugim alternativama?
Mislio sam da sam od alternativa sve probao, ali sad videh i za homeopatiju, to nisam probao :D Bio sam i na akupunkturi i na raznim dijetama, cajevima, travama (ne onim sto se puse), egzoticnim biljkama, svasta sam probao. Verovatno sve zavisi kod koga je koliko ozbiljna situacija, ali sam na tezi nacin shvatio da kron nije ni malo naivna bolest, i da ako se ne leci pravilno, propisanim medikamentima, moze samo da se pogorsa i to mnogo. Lepi su prirodni lekovi za lecenje alergija i takvih tegoba, ali mislim da kod ovako ozbiljnih bolesti mogu mozda samo malo da olaksaju situaciju, ali nikako da je poboljsaju. ako bih davao sebi za pravo da dam savet, bio bi - slusajte sta vam doktori kazu, po mogucnosti doktori sa vma :)
Sve najbolje

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Da se upišem...

Post by Philthy McNasty » 20 Mar 2012, 17:11

Je si li probao SCD?

Kakve su to dijete koje si probao? Je si li radio tretman za kandidu? Detoksifikaciju? Enemu? Uzimao probiotike?
Da li si uzimao riblje ulje, curcumin, magnezijum, CoQ10, selen, L-glutamin, djumbir, aloe vera sok, itd .......

Da li sve ovo preporucuju/rade an WMA?

Ja sam slusao doktore ali nista nisu uradili .......... posle 5 godina od dijagnoze su hteli da mi pojacaju lekove na sta ni u ludilu nisam pristao i danas sam mnogo zdraviji.
Kron je proslost .....

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Da se upišem...

Post by GrooYa » 21 Mar 2012, 13:18

scd ne znam sta znaci. i tretman za kandidu i enemu nisam, ostalo od navedenog - da. To sve nisu preporucivali na vma, to su bile smuckane preporuke sa svih strana. Ja nisam slusao doktore, drzao sam se tih prirodnih lekova - suma sumarum izgubljenih 35kg, stanje pogorsano da vise ne moze sa 300 komplikacija, pa je onda moralo da se vadi kestenje iz vatre. sve bi se to lakse zaobislo da ja jos nisam bio alergican na 5asa i sve sto sadrzi te komponente, ne bih se ni odlucivao za alternative

Post Reply