Da se upišem...

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Da se upišem...

Post by Gile » 20 May 2011, 19:29

Zovem se Igor i imam 22 godine. Bolujem od Kronove bolesti negde oko 3 godine. Trenutno primam Remicade na 6 nedelja, Imuran 1x100mg i Asacol 2x400mg. U prilično stabilnoj remisiji sam, povremeno se pokvarim, obicno pred samu terapiju, što je i bio razlog da mi se interval skrati na 6 nedelja i uvede Imuran. Normalno funkcionišem i živim punim plućima. Bolest me je naučila da na sve budem spreman i da uvek zadržim pozitivan stav i trudim se da izvučem ono najbolje iz života. Još jedna bitna stvar koju sam izvukao iz cele priče je da ne treba ćutati koliko god situacija bila takva da bi je najradije zadržali za sebe. Razgovor pomaže i nadam se da će se svako ko nam se pridruži na forumu uveriti u isto...

Za kraj mi ostaje da se zahvalim ekipi sa VMA, doktoru Dinu i doktorici Tanji, kao i sestri Ceci na uvek nesebičnoj pomoći i vremenu koje su odvojili za mene.

Pozdrav!

dak73
Posts: 20
Joined: 21 May 2011, 20:06
Location: Vrsac

Re: Da se upišem...

Post by dak73 » 21 May 2011, 20:20

Pozdrav Gile.Ja sam Dalibor i takdje bolujem od kronove bolesti.Imam37 god.a bolest mi je dijagnostikovana pre 5 godina.Trenutno sam u dobroj reemisiji zahvaljujuci dr.Tanji i pijem imuran 2 puta dnevno.Normalno funkcionisem.

natasa
Posts: 2
Joined: 23 May 2011, 22:49

Re: Da se upišem...

Post by natasa » 23 May 2011, 23:07

caos,zovem se Natasa,imam cerkicu 6g koja boluje od kronove bolesti,prima terapiju ali njoj stalno se pogorsava stanje.neznam sta da kazem... nije lako

dak73
Posts: 20
Joined: 21 May 2011, 20:06
Location: Vrsac

Re: Da se upišem...

Post by dak73 » 24 May 2011, 11:37

dargo mi je sto si se javila Natasa.Verujem da ti nije lako.Ako postoji neki nacin da ti pomognem javi.Nadam se da imas adekvatnu terapiji da joj dajes tj.da li mozes da nabavis lekove koji ti trebaju.

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Da se upišem...

Post by Nemanja » 24 May 2011, 15:56

Imam 31 godinu i pre godinu dana sam saznao da imam Kronovu bolest.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Da se upišem...

Post by Igor77 » 25 May 2011, 14:52

Ćao družino! Nije mi baš drago što se okupljamo u ovolikom broju i ovim povodom al šta da se radi, bitno da je društvo veselo :)
Ja sam kroner već 10 godina, nije loše, držim se još Salofalka, par puta sam izbegao teže droge i tako.

Kontam ovaj forum kao mesto na kojem svako može da iznese svoje probleme, nađe pomoć ili bar podršku od "sličnih".
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

geni
Posts: 4
Joined: 29 May 2011, 02:21

Re: Da se upišem...

Post by geni » 29 May 2011, 02:39

Glavu gore "saborci"- Imam 47 g. i sa Crohn-om se borim 26 godina , necu vam davati savete zato sto sam jako nedisciplinovan pa ne bi bilo fer da Vam prodajem pamet , samo sam hteo da pitam - Remicade - lek,inekcija ili sta vec nisam nikada upotrebljavao pa bih bio zahvalan da mi objasnite nesto vise o tome , inace koristio sam Salofalk (verujte sa ili bez isto mi se vata) jedino sto znam da mi stvarno pomaze to je pronizon ali....... i sami znate da za druge stvari nije bas dobar, i jos nesto mnogo sam oslabio sta mi preporucujete da bar malo popravim muskulaturu . Hvala i drzte se ma nije ON jaci od nas ......

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Da se upišem...

Post by Igor77 » 29 May 2011, 22:48

Preporucujemo novu temu Ramicade...
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

geni
Posts: 4
Joined: 29 May 2011, 02:21

Re: Da se upišem...

Post by geni » 30 May 2011, 00:04

Ajde budite azurni za nas laike.........

Tanja
Posts: 8
Joined: 02 Jun 2011, 13:25

Re: Da se upišem...

Post by Tanja » 02 Jun 2011, 13:37

Zdravo svima, ja sam Tanja, vec 3 godine bolujem od Kronove bolest, trenutno primam Remicade i mnogo mi je bolje, primila sam vec 9 terapija, primam na svakih 8nedelja. Sem toga pijem samo probiotic forte jednom dnevno. Interesuje me ko jos ima iskustva sa ovim vidom lecenja, plasim se sta posle kada se stanje pogorsa? Sta je sledece? Da li je neko cuo za novi lek Anti-Lajt, treba da izadje u prodaju uskoro, cula sam da je to najsavremeniji lek, ali ne znam nista vise o njemu? Moze li neko da da dodatne informacije o tome, bila bih zahvalna!

Pozdrav svima...

Post Reply