HITNO MI TREBA POMOC :(

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
User avatar
Nikola Nis93
Posts: 7
Joined: 05 Apr 2017, 23:56
Location: Nis-Medosevac
Contact:

HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Nikola Nis93 » 06 Apr 2017, 00:03

Dobro vece postovani korisnici foruma,morao sam da vam se obratim jer jednostavno zelim da dobijem pravu informaciju i tretman za ono sto me je unazadilo sa 23 godine i imam ovaj problem..Godinu dana sam se lecio u drzavnoj klinici jer sam imao jake bolove kod pupka i predelu stomaka od jutra do veceri i sve se svodilo da mi daju neke lekove protiv bolova,inekcija,i siicnih terapija a gde su mi sve ostale analize bile u redu.Godinu dana sam se mucio sa jutarnjim i kasno uvecim bolovima gde sam pio 5 meseca lek MeteoSpazmil i buskopan i probiotk i oni mi malo umiru pa krenu opet jake bolove,sve dok mi nisu dali da uradim kolonoskopiju.Uradio sam prve dve ali nisam mogao da izdrzim jer me je jako boleo taj pregled dosli su mi do 50 cm i nasli u debelom crevu 2 ulceres kolitisa koja su mala i nisu opasni ali su mi predlozili i da uradim ipak do kraj jer su morali celo crevo da mi vide.Posto sam iz Nis-a i cuo da je Dr.Aleksandar Nagorni neko ko je strucan otisao u polikliniku Varnava i uradio sa Anestezijom ili Analgezijom svejedno pregled je prosao bezbolno i doktor mi je cak i tanko crevo pregledao..Uzeo mi je isecak-biopsiju iz tankog creva jer je uvideo tamo problem..Na prvom nalazu mi je napisao citiram ( Terminalni ileum odgovarajuceg lumena sa par akutnih erozija i granuliranom mukozom (limfoidna hiperlazija) Nema ulceracija. BAuhinijeva valvula b.o Cekum,ascendenes,transverzum,d escendens,sigma i rektum bez tu i drugih promena. Dg.Crohn ileitis??? To je stajalo u izvestaju dok nisam danas dobio analize biopsije. Ja cu vam detaljno napisati sve sta mi pise a nadam se da vas necu zamoriti i sve lepo procitati da bi mogli neku pomoc da mi pomognete i date savet,ovako glasi list biopsije i njegov tretman za lecenje. (ph dijagnoza - ILEITIS CHRONICA ATROPHICA Gr. || do ||| PARTIALIS ( SEGMENTALIS ).
- MORBUS CROHN : UZETI U OBZIR KLINICSKU SLIKU I ENDOSKOPSI NALAZ.

Doktor Nagorni mi je rekao da je ovo pocetan stadijum Kronove bolesti u tankom crevu da nemam brigu za strah i dao ovu terapiju,gde mi je napomenuo da cu piti 2-3 godine uzastpno ove lekove a slucajno mozda i dozivotno ali da ce bolovi da mi se smire i da cu moci da nastavim miran zivot i da nece nista opasno da mi se desi.. Ovo mi je dao od lekova i terapije.Citiram

- Bulardi 2x1 Probiotik
- Salofalk 500mg 3x2
- Budosan 3x1 8 nedelja
- Omeprol 20mg 2x1

Doktor mi je rekao da pijem ovu terapiju i da dodjem za mesec dana na kontrolu kod njega,ali dao mi je neku knjigu sa dijetama koju ja nikako ne razumem jer je sve izmesana.. Uzgred da napomenem da imam 23 godina,imam 93 kg,Stolice su mi normalne,nemam temp,sve je super osim sto imam bolove u stomaku jake i nikakve druge simptome osim bolova. Jos nesto zelim da vam napisem,mozda cu biti dosadan ali meni ovo mnogo znaci vasa pravna pomoc.. U ovom listu gde mi je biopsija stigla pise mi i ovaj komentar tog patologa : Neophodan je dogovor sa pacijentom zbog neophodne dodadne imunohistohemiske analize intraunkoznog hiperplasticnog limfnog folikula,pre svega zbog hiperplasticne periferne B-celiske zone-) E sad Dr.Nagorni mi je rekao da to nije potrebno da radim sada i da se drzim ove terapije,zanima me da li mozda ja trebam i to da uradim ipak ne vezano zato sto mi je DR rekao ili ipak ad sacekam da mi on kaze kada ili da li uopste treba.. Ja se nadam Dusane da sam sve izvadio sto sam mogao da vam kazem i da vam kazem da sam jako dosta nervozan zbog velikih mesecnih bolova i strah me je da nije nesto opasno gde necu moci smiriti ove bolove,ako imate neki pravni savet ili pomoc zamolio bih vam u nekom tekstu ili nekom pozivu da mi date instrukcije kako bi sto pre resio ovu muku ako je ikako moguce jer DR kaze da je u pocetnoj fazi.Veliko postoivanje imam prema vama jer nudite pravnu pomoc besplatno prema tome nadam se da cete mi izaci u susret i pomoci,Srdacan pozdrav od mene,i ocekujem odgovor u sto kracem periodu.Pozdrav iz Nis-a i svako dobro,sto pomazete ljudima koji boluju od ove neprikonosene bolesti. Nadam se da ce mi neko odgovoriti jer imam neizdrziljve bolove u stomaku a pijem ovu terapiju 4-dan,Hvala svima ako mi neko pomogne savetom nekim..

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Igor77 » 06 Apr 2017, 07:47

Drži se terapije i sačekaj mesec dana, kao što ti je doktor rekao. Ako se bolovi nastave onda ćeš najverovatnije uraditi gastroskopiju ili magnet abdomena, tankog creva...samo strpljenja. Uzmi malo i Bromatepama, 3mg, da te umiri dok primaš terapiju i biće ti bolje.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by marica » 06 Apr 2017, 13:50

Dečače, tebi su na živu ranu sipali soli, godinu dana su te lečili pogrešno. Mi sa Kronom i Kolitisom nikako ne smemo kojekakve tablete protiv bolova.
Idi u neki veći market (univerexport), kupi čaj Gastrovit...košta nekih 40-50 din, lepo umiruje, a uz Igorov recept sa 2,3 mg bromazepama biće ti dobro. Sad si još pod dojmom dijagnoze, vidi se da si uplašen i pod stresom.
http://www.vitamin.co.rs/proizvodi/caje ... it-caj.php
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Zagorka
Posts: 7
Joined: 13 Apr 2017, 09:42
Contact:

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Zagorka » 01 May 2017, 21:47

Nikola, ja imam kron na tankom crevu , razumem te u potpunosti kad su bolovi u pitanju ..ja koristim skroz drugu terapiju..trenutno sam bez nje ali pijem
-ciprocinal
-orvazil
dok mi ne odrede biolosku. A protiv bolova sam primala buskopan

User avatar
Nikola Nis93
Posts: 7
Joined: 05 Apr 2017, 23:56
Location: Nis-Medosevac
Contact:

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Nikola Nis93 » 10 Jun 2017, 23:37

Imam ja i dalje problem,ne znam vise sta da radim poludecu.Naime ne znam da li i imam kronovu bolest i da li je to to ili nije,svejedno sto imam dokumenta da je imam.Toliko sam lekova popio da mene i dalje stomak boli neprestano! ja nemam vise zivaca i ovim putem pricam da ako mi se meni ne smiri ovo u buducem nekom periodu ja cu samoubistvo da izvrsim.Pio sam budosan 2 meseca i salofak pije,omeprol i buldari,na mesecnom nivou mng su mi skupi lekovi,nezaposlen sam,idem u privatnoj klinici sve me to kosta,a od boljeg mog zdravlja nema ni 1%.Sve ovo me ubija i ne znam sta da radim vise jer pocinjem da sumnjam da uopste nemam ja tu bolest,ali kako doktor tvrdi da imam pocetni stadijum kronove bolesti a da se meni navodno nista ne smiruje i nist ane pomaze,bilo mi je bolje prvih 1 mesec dana mogu da kazem malo,i onda odjednom se sve povratilo! Mene samo zanima da mi se javi neko ko je strucan da napisem dijagnozu koja mi se konstatovana i da mi potvrdi da li je to ta bolest definitivno da ne sumnjam ulazud na nesto drugo.I imam jedno pitanje..u biro za nezaposlene su mi predlozili da idem na komisiju u dom zdravlja da prodjem neke testove da se smatram nazalost infaliditetom,jel moze neko da mi kaze,jel ova bolja se smatra tim jer moram da izadjem na komisiju a kosta 3000 din a za mene je to sve tesko i nepodosljivo jer su mi rekli da cu pre da nadjem tako...Ja molim sve prisutne koje mogu da mo pomognu da mi se jave na broj sms ili viber +381616405885 bio sam u Vrnjackoj Banji na dan kronove bolesti,zovem se Nikola a svi me poznaju kao CIRA! hvala unapred

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Igor77 » 12 Jun 2017, 10:00

Ćiro,
Žao mi je što situacja nije kako bi ti želeo. Moj savet ti je da odeš u Urgentni, moraju da te prime i da te ispreturaju nedelju-dve. Moraš uraditi sve pretrage, i tankog creva, želuca i da ti utvrde odakle taj bol. Ti sa druge strane moraš da se smiriš i počneš analitički da pristupaš problemu. Prati šta jedeš, pokušaj da povežeš bol sa raspoloženjem itd...
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by marica » 12 Jun 2017, 11:43

Ćiro, nezaposleni ne plaćaju ništa za izlazak pred komisiju. Možeš da ideš ili preko biro-a ili preko centra za socijalni rad. U oba slučaja ne plaćaš ništa. Ali to se poprilično oduži i onda će i to da te ubije u pojam. Znam kako je meni bilo kad sam to radila. I stalno ti fali još jedan papir i to original. Mislim da preko biro-a traže manje papira nego u centru za socijalni rad. Ne znam odakle ti info da se plaća izlazak pred komisju. Nezaposlen si, ne plaćaš ništa.
Što se tiče dijagnoze ako ti piše Chron onda ga i imaš, ne možeš zeznuti biopsiju i ne greši se tu. Možda uz Chron imaš neku stenozu, suženje tankog creva i sl i što reče Igor treba da ideš u neku državnu ustanovu da te ispreturaju. Pa onda sa tim novim nalazima i mišljenjima i na komisiju itd...
Zašto se ne odjaviš sa svoje adrese, otkačili te tvoji, bolestan si, pokušaš u centru za soc rad da izdejstvuješ neku novčanu pomoć? Toliko ih zdravih i pravih prima da je to smešno. Mislim da bi onda čak i trebao da imaš besplatne lekove (nisam sigurna), mislim da bi trebao jer si pod okriljem centra za socijalni rad. Hajd, malo se raspitaj... kakvo bre samoubistvo? Nemoj Mara da dođe i da te presavije preko kolena i izbubeta po guzi!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Nikola Nis93
Posts: 7
Joined: 05 Apr 2017, 23:56
Location: Nis-Medosevac
Contact:

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Nikola Nis93 » 15 Jun 2017, 00:46

Ja sam radio u centar za socijalni rad 3 godine,i ne radim od pre 1 mesec,znam sve kako do ide..ali sam bio u biro za nezaposlene i rekli su mi da je komisija kod njih besplatna ali mora komisija i u diom zdravlja da me pogleda a ona kosta 3000 din barem ovde u Nis kod nas,tako da necu da dajem pare na komisiju ako ce da mi kazu da sam navodno zdrav i da bacam pare..Bio sam na kontrolu dali su mi protiv bolova lekove i za smirenje ako ne bude bolje idem na kontrolu 7 jula pa cemo da vidimo ako me ne prestane da me boli da me mozda ostave i da idemo dalje da me ipistuju,posavetovao sam se sa glavnom sestrom Zaklinom,malo me je pshihicki povadila ali opet sa bolovima nije to to..Mene zanima da li je neko proisao tu komisiju i da li mi imamo prava sa kronovom bolescu na taj invaliididet zbog posla da brze nadjem jer ovako nmg nigde da nadjem posao i sa ovbim bolovima ko ce i da me primi...Nadam se da cu izdrzati ali ako ne izdrzim nzm sta cu sa sobom da uradim...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Igor77 » 15 Jun 2017, 07:15

Ako si na birou opet imaš zdravstveno osiguranje. Lekar opšte prakse ti da uput za preglede i to radiš, besplatno. Ne razumem šta će ti komisija.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Nikola Nis93
Posts: 7
Joined: 05 Apr 2017, 23:56
Location: Nis-Medosevac
Contact:

Re: HITNO MI TREBA POMOC :(

Post by Nikola Nis93 » 05 Jul 2017, 22:41

Ma ovde u Nis je sve komplikovano..Ja sam i dalje pod velikim bolovima po ceo dan,ne znam vise sta cu i kako cu,ruku na srce da stavim Medicinska sestra Zaklina i Irena su mi uvek izasli u susret da mi pomognu daju savet i slicno,ali meni nije dobro pa nije.,.imam bolove...haos. Ne dao bog nikome ovu bolest da ima jer je ovo samoubistvo i samo tece i tece i cedi te dok te polako ne ubije.

Post Reply