Crohn i terapija

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Crohn i terapija

Post by marica » 03 Mar 2016, 13:12

Igor77 wrote:
marica wrote: Dečače, spadala sam ja sa 60 i kusur na 42, padala mrtva doktoru na ruke, oživljavao me, i nije bilo pameti da poslušam i da pijem te lekove redovno. Pošto sam ja "završila" sa svojim kolitisom ipak sam tu sa dužim stažom pa ipak preporučujem terapiju da se redovno uzima. Pomoćna sredstva će pomoći, jednom, dvaput, veruj, sve sam probala. Ako sam te uplašila! Oćeš još: Sad nemam ni creva, imam rupu na stomaku, nemam guzu...pa ti vidi oćeš pit lekove il nećeš.
PS. ja sam jedna od 5000 sa stomom koja je to lepo prihvatila...češći su oni koji to nikada ne mogu da prihvate. Razumem i njih. :)
Aj Marice ne rasteruj ljude sa foruma :lol:


Šut'Ba, što ih je manje, to znači da ih ništa ne boli. :roll:
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

Re: Crohn i terapija

Post by Krilex » 03 Mar 2016, 17:45

Okacica wrote:Meni nije problem da pijem lekove redovno, mesalezin 3g dnevno, vec sam ukapirala sta mi smeta pa to izbegvam, a u steku uvek imam probiotik i bromazepam :). Posto se uporedo sa UK borim i sa sterilitetom, uzimanje terapije redovno je jedini nacin da moje telo bude u najboljoj mogucoj formi (koliko je moguce) za jos jednu vantelesnu i sve sto me ceka :(... Pokusavam da budem pozitivna, da se manje sekiram, mada je nekad vrlo tesko, ali eto, poenta je da mi redovno uzimanje lekova nije problem. Alternativa je ok, ali uz terapiju, nikako bez. Moramo prihvatiti da je to takva bolest da ima uspona i padova, ali da ipak moramo uraditi ono sto je najbolje za nas.
Pa po meni, pridrzavanje pravilne ishrane, i zivot bez stresa (koliko je to moguce) i vec pola problema je reseno. Posto kod mene je bio problem, cim se nerviram dva dana, odma mi se odrazava na krona. Tako da sve gledam pozitivno :D
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

Post Reply