Salofalk i pankreatitis, preporuka za drugog lekara...

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Post Reply
purpurnihibiskus
Posts: 2
Joined: 09 May 2013, 00:17

Salofalk i pankreatitis, preporuka za drugog lekara...

Post by purpurnihibiskus » 09 May 2013, 00:25

Pozdrav,

Meni je dijagnoziran Kron posle kolonoskopije 2011 godine, i od tada pijem
Salofalk 3x2 500mg. Inace, posle par meseci su meni problemi skroz nestali,
ali sam nastavila da pijem lek sve do letos, kada sam prestala.

Pocela sam opet da ga pijem u martu 2013, i dan nakon toga sam dobila
Aktuni Pankreatitis, zbog cega sam zavrsila u hitnoj pomoci.
Posto niko nije sumnjao na Salofalk, opet sam ga popila jos 3 puta od tada
i svaki put se Pankreatitis vracao, a moj gastroentereolog se samo smeskao
na tu ideju. Ja sam ubedjena da je problem sa pankreasom od Salofalka, jer
sam inace na strogoj dijeti i napade imam samo nakon koriscenja leka.

Zanima me da li je neko imao ovakva iskustva, i, ukoliko nije po pravilima da mi
preporucite gastroenterologa ovde na temi, molim Vas da mi posaljete u privatnoj poruci.

Trenutno se leicm kod naseg mozda najpoznatijeg gastroenterologa, koga bije glas da je apsolutno
najbolji, ali sa njim uopste ne mogu da komuniciram, jednostavno ne zeli da me saslusa.


Hvala puno i pozdrav!

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Salofalk i pankreatitis, preporuka za drugog lekara...

Post by Igor77 » 09 May 2013, 08:17

Dobro došla!
Nemoj odmah na radikalne poteze, veća je šansa da te leči loš nego dobar gastro :) Salofalk se ne prekida iako nemaš simptoma, samo se doza koriguje naniže. Neka doza održavanja je 1.5 do 2g dnevno. Možda ti ova doza neće praviti problem. Ja nisam imao pankreatitis ali sam imao pogoršanje astme pri visokim dozama. Kad sam spustio dozu sve je bilo kako treba. Posle, u razgovoru sa mojim doktorom mi je rekao da je to verovatno posledica trenutka kad je organizam osetljiv na alergene+salofalk. Nakon godinu-dve nisam imao tu pojavu sa visokim dozama što znači da je dr bio u pravu. Preporučujem ti da bez svojih zaključaka ideš kod doktora jer time udaraš na sujetu a kod doktora je to izražena osobina. Takođe, ne spominji internet :) Samo iznesi problem i traži da se problem pankreatitisa reši ili ispita.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

purpurnihibiskus
Posts: 2
Joined: 09 May 2013, 00:17

Re: Salofalk i pankreatitis, preporuka za drugog lekara...

Post by purpurnihibiskus » 09 May 2013, 09:18

Bolje vas nasla :D

Pa i ja sumnjam na neku slicnu reakciju, a slazem se i za verovatnocu da je doktor los :)
Problem je u tome sto sam ja kod mog gastroenterologa juce otisla bas da bih resila
problem pankreatitisa, a doktora bas to nije uopste zanimalo iako sam insistirala.
Zbog toga mislim da mi je jedino resenje da menjam doktora, a koliko vidim Akut. Pankreatitis
je naveden medju nezeljenim dejstvima za Salofalk, bar na engleskom.
Jedino ne mogu da se odlucim kod koga dalje da idem, to mi je najveci problem, posto su mi
u hitnoj, u KBC Zvezdara i Bezanijskoj Kosi (posle svakog napada pankreatitisa sam zavrsila na
drugom mestu) rekli da je pankreatitis veoma ozbiljno stanje i da obavezno moram da istrazim uzrok...

Nedic
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2018, 11:33

Re: Salofalk i pankreatitis, preporuka za drugog lekara...

Post by Nedic » 22 Sep 2018, 11:44

Imam jedno pitanje za sve, nov sam na forumu užasno me boli stomak gornji deo kod zeludca. Tri GS su isključila bolest zeludca. Uradio EUS nema pankreatitisa amilaze u urinu stalno oko 440.i povišeni bilirubini. Boli me i donji deo ledja tzv repni dio. Stolice u početku masne. Uradio kolonoskopiji ali ne do ter ileum a nego do valvule bauchini. Kalprotektin seta od 62 do 220 mučnina je jako prisutna kao i slabost. Uradio sam i vt i mr sa mrcp navodno bo.
Pošto dugo godina imam proljevaste stolice da li je kron
U pitanju mnogo podrigujem na prazan zeludac
Mozete me kontaktirati na predo1975@Hotmail.com

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Salofalk i pankreatitis, preporuka za drugog lekara...

Post by Igor77 » 22 Sep 2018, 21:00

A žuč?
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply