Iskustvo sa Kronom?

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Skipper » 12 Mar 2013, 03:26

Sabrina,

Dobro je da je vaš suprug psihički veoma stabilan, te da je izašao iz šok sobe i veoma mi je drago da je počeo da se oporavlja. Sada će sve 'krenuti' na bolje!

Pretpostavljam da će ga otpustiti iz bolnice negde početkom naredne sedmice. Zamolio bih vas da, kada vaš muž bude dobio otpusnu listu, tačno prepišete dijagnozu (Dg.) i pošaljete je ovde (na forum), u jednoj od vaših narednih poruka.

Sve najbolje i pozdravite supruga,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

anirbas
Posts: 10
Joined: 01 Mar 2013, 10:17

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by anirbas » 12 Mar 2013, 12:32

Hvala Vam mnogo,naravno da cu dijagnozu u potpunosti prepisati i podeliti je sa svima vama...

anirbas
Posts: 10
Joined: 01 Mar 2013, 10:17

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by anirbas » 20 Mar 2013, 09:58

16.03. sam ostala bez svog dragom muza...otisao je,nadam se,na neko lepse mesto...sta da vam kazem???iskrvario covek...operacija protekla savrseno,postoperativni tok,takodje,drugi dan operacije me je nazvao i odusevljeno mi rekao da je popio dva jogurta,solju supe i pire krompir,dusa moja...poceo je jako da stuca i kad je pitao lekare,rekli su mu da je to normalno. sutradana me je opet nazvao i rekao mi da mu donesem papuce jer je poceo da seta,da mu donesem novine,boze moj,sad je malo ojacao pa mu dosadno...ja dodjem u ns,donesem sve to,porazgovaram sa dr koji mi kaze da je nemanja super...presrecna sam.popodne ga pozovem,kaze da ga bolucka stomak. kaze da je jeo jogurt,griz,krompir. meni je to malo cudno,ali STA JA ZNAM?! oko 19 h me zove,kaze mi da ide na gastroskopiju,da ima nekih problema i da me voli...i nikad se vise nismo culi :(((( sledeci dan mi dr kaze da ima sanse da prezivi 50:50...sve dok i jedan procenat postoji,ja se nadam! sledeci dan ,tj. subota...njegov otac i ja se uputimo u bolnicu. primi nas doktorka.kaze da sve cine da mu zaustave krvarenje. krvari i na crevo i na usta.kao,ako mu zaustave krv,pocinju sa nekom najnovijom bio terapijom. na moje insistiranje ,dr me jedva pusta da ga vidim i tu mi se ceo svet rusi...prosto sam znala da se oprastamo. bio je sedatiran i intubiran.potpuno otecen...van sebe. mazila sam ga,ljubila,pricala da je on moj borac i svaki put kad sam mu spomenula nase decake,stisnuo mi je ruku.moj covek dobri. u jednom sam mu momentu rekla da ga pustam,da nas cuva gore sa neba. ovorio je oci,pogledao u plafon,suze su nu potekle i otisao je. cekao je da se oprostimo. beskrajno sam tuzna,razocarana,prazna i naposletku besna...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Igor77 » 20 Mar 2013, 13:19

Sabrina,
Jako mi je žao zbog vašeg gubitka! Ovo je najgore što je moglo da se desi....Svi smo se ponadali da će stvari krenuti na bolje ali život ima svoje puteve koje ne možemo da kontrolišemo. Iskreno vam želim da doživite mnogo sreće u budućem životu i na taj način bar malo ublažite tragediju koju ste preživeli.
Sve najbolje,
Igor
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Skipper » 21 Mar 2013, 09:40

Sabrina,

Strašno! Primite moje najdublje saučešće. Ne mogu da vam opišem koliko mi je žao zbog svega što se desilo, posebno nakon što je operacija prošla dobro i vaš suprug počeo da se oporavlja. Na žalost, dogodilo se ono najgore, na šta nismo u mogućnosti da utičemo. Znam da je teško, jer sam preživeo više porodičnih tragedija, ali sada morate da mislite na vašu decu, njihov napredak i budućnost.

Crnjanski je napisao: "Nema smrti, ima seoba!" Svim svojim bićem verujem da je to istina!

Neka dobri bog i andjeli čuvaju vašeg muža!

Skipper

PS: Iako je sada kasno za neke velike i pametne komentare, moram da priznam da sam lično veoma ogorčen na sve one lekare, koji su imali tako površan i neprofesionalan odnos prema zdravstvenim problemima, koje je vaš suprug imao još pre više godina!
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

anirbas
Posts: 10
Joined: 01 Mar 2013, 10:17

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by anirbas » 21 Mar 2013, 18:14

Hvala Vam do neba.

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Skipper » 23 Mar 2013, 10:35

Sabrina,

Ako budete bili u prilici da pročitate ovu poruku, samo sam želeo da dodam da slobodno pišete (šaljete poruke na ovaj forum), ukoliko osetite potrebu da razmenite misli i osećanja sa nama, iako lično niste oboleli od ovih naših bolesti. Naša 'forumska vrata' su vam uvek otvorena.

Pozdrav,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Suvi_vrat
Posts: 65
Joined: 02 Aug 2012, 00:16

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by Suvi_vrat » 23 Mar 2013, 22:18

Ja sam pratio temu od početka i stvarno sam se potresao... Primite moje iskreno saučešće.

anirbas
Posts: 10
Joined: 01 Mar 2013, 10:17

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by anirbas » 24 Mar 2013, 09:53

Naravno...ovo mi je vec postala navika

anirbas
Posts: 10
Joined: 01 Mar 2013, 10:17

Re: Iskustvo sa Kronom?

Post by anirbas » 23 Apr 2013, 13:32

evo me,skoro 40 dana posle...sve mi je teze i sve sam besnija,pogotovo sto sam nedeljama nakon smrti mog muza otkrila da je umro od sepse. iz somborske bolnice je poslat za novi sad sa sepsom i u stanju totalne anemije...pitam se,da li je do svega ovoga moralo doci i vredi li mi lupati glavom u zid??? nemam odgovora,samo ludilo i bol do neba :(

Post Reply