Kron - Teretana - Proteini

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Kron - Teretana - Proteini

Post by Gile » 07 Nov 2012, 11:29

Ovo i mene jako zanima. Sva iskustva koja sam nasao na internetu su pozitivna. Naravno, mislim da je stvar individualna u smislu podnosenja samog shake-a koji smuckas, a i to zavisi od toga u kakvom ti je stanju stomak trenutno. Definitivno cu probati WHEY u skorije vreme...

Treniram blizu godinu dana (sa pauzom od 2 meseca letos) i najveci problem mi predstavlja sama ishrana, odnosno nedostatak apetita koji je meni najveci problem vezan za krona. Desavalo mi se da zbog pretreniranosti pocnem da se osecam iscrpljeno jer jednostavno ne unosim dovoljno hrane da podmirim povecane potrebe organizma. Slatkise sam izbacio i jedem samo med i bonzite ponekad pre treninga, ali su mi tih 100g proteina koje treba da unesem dnevno misaona imenica :) ...

Recimo, da dodam na listu odozgo i lesnike. U 100g lesnika ima oko 15g proteina. Takodje, ovsene pahuljice koje mozes da mesas sa jogurtom svaki put kad ga pijes. Zvuci tesko uneti toliku kolicinu proteina, ali kapiram da je najlakse bas tako malo pomalo uz svaki obrok...

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Kron - Teretana - Proteini

Post by Nemanja » 07 Nov 2012, 13:56

Informacije koje iznosite nisu tacne, sto bi rekli politicari - govorite neistine :mrgreen:

Gile naravno da ti nije potrebno 100g proteina dnevno, osim ako nisi planirao neko takmicenje uskoro, a plazma sejk koji konzumiras ima vise proteina od pola navedenih stvari.

Koliko ja znam, a bas sam mudar covek, velika je razlika u proteinima zivotinjskog i proteinima biljnog porekla. Tako da proteini iz lesnika, soje, ili bilo cega sl. nisu ni blizu ucinku proteinima zivotinjskog porekla.
Surutka, belance, belo meso i tunjevina(opet koliko ja znam) jesu namirnice koje sadrze mnogo proteina ziv. porekla i daju veliki ucinak -vezan za ovu temu. Bolje je pojesti 100g belog mesa nego 5 kg lesnika, vise iskoriscenosti se dobija iz prvog.

Kolicina proteina koje su navedene u prethodnim postovima su preterane. Naravno da sir nema od 30-50% proteina, mislim da kvalitetnije meso ima 15-20% ...

Mislim da ce sjajno mesto za informisanje o ovim i sl. temama biti nase sledece okupljanje 17. novembra, gde ce biti i odrzano predavanje na temu nase ishrane. Zato smislite pitanja, imacemo mogucnost da pitamo kompetentnijeg od nas.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Kron - Teretana - Proteini

Post by Philthy McNasty » 07 Nov 2012, 19:12

Da se ne unosi zabuna, moliio bih vas da prvo dobro procitate postove pre nego sto na iste replicirate.

Za svaki tezak fizicki rad , u koji svakako spada konkretan rad u sa tegovima u teretani, otprilike 1,5g proteina na kg mase jeste potrebno , covek koji sedi ceo dan u kancelariji naravno nema ni blizu potrebu da istom kolicinom. Ovo su brojke za obicne amatere a kolicine proteina koje koriste daleko premasuju pomenute.

Obratiti paznju , kada se kaze tvrdi sir , akcenat je na tvrdi (ono sto kod nas zovu trapist) jer nisu svi sirevi isti, pa tako Gruyerre svajcarski sir od sirovog mleka koji koristim vec izvesno vreme sadrzi oko 30% dok recimo neki parmezani sadrze i cak do 45%.

Isto tako , akcenat stoji na belo pilece meso koje otprilike sadrzi 30%, dok batak ima svega trecinu ili tako nesto. Govedina, u zavisnosti od vrste manje-vise 20%.
Kron je proslost .....

Post Reply