Potreban savet, mišljenje...

Opšte diskusije vezane za ovu bolest.
Tetrapak
Posts: 5
Joined: 19 Apr 2020, 08:40

Re: Potreban savet, mišljenje...

Post by Tetrapak » 14 Jun 2020, 07:30

Pisao sam pre izvesnog vremena o svom problemu sa apsorcijom hrane i izbacivanjem iste. Pre 10-ak dana isao sam na kontrolu kod gastroenerologa na privatnu kliniku kod kojeg idem na svakih 6 meseci. izlozio sam mu svoj problem uz prilozene rezultate krvi i stolice. Kaze po rezultatima da nemam upalu. Palpirao mi je stomak kao i svaki put. Terapija kao i do sada, Pentasa 500mg,3x2 i za ovaj problem Colospa 2 kom. i Flobian 1 kom, oba leka ujutru pre jela, mesec dana. Koliko sam procitao,Colospa se preporucuje za sindrom iritabilnog kolona.od svih simptoma te bolesti ja jedino imam po 3-4 stolice dnevno,i to obilne,suvlje i kompaktne. Sesti dan od kakoako uzimam preporucene lekove,za sad nema nikakvog pomaka na bolje. Slabim i gubim snagu, to mi najvise smeta. Eto da javim,mozda je neko imao slicno iskustvo

Tetrapak
Posts: 5
Joined: 19 Apr 2020, 08:40

Re: Potreban savet, mišljenje...

Post by Tetrapak » 14 Jun 2020, 09:14

jos da dodam da sam jutro posle prvog uzimanja leka Colosopa i flobiana primetio belo zuckastu sluz odmah nakon stolice. juce isto. do tada to nikad nisam imao

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Potreban savet, mišljenje...

Post by Igor77 » 14 Jun 2020, 17:25

Samo nastavi terapiju, ne moze tako brzo
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Tetrapak
Posts: 5
Joined: 19 Apr 2020, 08:40

Re: Potreban savet, mišljenje...

Post by Tetrapak » 31 Jul 2020, 10:18

Evo da progovorim sta se dalje zbilo. Colospa i flobian nisu promenili stanje. U medjuvremenu sam izvadio gomilu rezultata, kalprotektin sa 870 pao na 70,gvozdje u granicama referentbih frednosti. Test na masne kapi,tkiva itd-nagativan,na stitnu zlezdu negativan. od gljivica sam pazario kandidu u stolici,a pre mesec dana je nisam imao. Najnovija terapija je Diflucan, 3x 50 mg dnevno i stroga dijeta 2 nedelje,koje se pridrzavam i to ekstremno. Sesti dan od uzimanja leka i osmi od dijete-problem je i dalje isti. Uglavnom od krona izgleda da nije. Za 10-ak dana idem na kontrolu pa cu videti sta i kako dalje

Sams
Posts: 1
Joined: 21 Jun 2022, 22:10

Re: PODRŠKA PACIJENTIMA

Post by Sams » 21 Jun 2022, 22:21

Pozdrav svim mon cas ako poruka nije na odgovarajucu temu prebacite je.
Moj problem je sledeci vec 3 nedelje imam zutu stolicu i blagi bol u stomaku
Izlazim dase praznim od 3 do 6 puta dnevno
Da naglasim imam problem sa Heliko bakterijom neznam dali je izlecena juce sam radio respiratorni nalaz za heliko bateriju bit ce résultat za 7 dana
Radio sam i nalazi stolice i krvi sve je oko normale u cetvrtak imam termine za ekografiju stomaka
Molim vas za strucno misljenje hvala pozdrav iz Fr

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Potreban savet, mišljenje...

Post by Igor77 » 25 Jun 2022, 12:32

Po meni je problem "gore". Videćeš već kad obavio pregled stomaka.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply