procena radne sposobnosti dok traje lecenje

Informacije u vezi sa radom, zapošljavanjem i invalidskom penzijom obolelih od IBD-a.
Post Reply
darko 79
Posts: 1
Joined: 25 Oct 2012, 13:38

procena radne sposobnosti dok traje lecenje

Post by darko 79 » 25 Oct 2012, 13:58

Veliki pozdrav za sve koji se nalaze na ovom sajtu.Imam problem sa lokalnom ispostavom nacionalne sluzbe za zaposljavanje.Radi se o tome prilikom prijavljivanja na evidenciju dao sam izjavu da nisam u mogucnosti da radim zbog teskog koznog oboljenja na sakama.Pokusao sam da svoje tvrdnje potkrepim dokazima u vidu samih lekarskih nalaza ali su oni to odbili da prime.Desava se to da pokasavaju da me ispisu sa evidencije da nebih dobio uverenje o nezaposlenosti,s obzirom da sam korisnik socijalne pomoci po osnovu bolesti.Imam nalaz Republickog Fonda PIO koji se saglasio da nisam u mogucnosti da radim,imam izvestaje privatnih dermatovenerolologa ali i iz drzavnog sektora i svi se slazu da procenu radne sposobnosti je moguce izvrsiti tek po zavrsetku lecenja,odnosno kada se postigne stabilizacija bolesti,s obzirom da nisu iscrpljene sve mogucnosti rehabilitacije odnosno lecenja.To je misljenje i Ministarstva za rad i socijalnu politiku.Uprkos svim dokazima koje posedujem dobio sam poziv iz lokalne ispostave zaposljavanja da sam radno sposoban i da se javim na razgovor u vezi povecanja mogucnosti zaposljavanja.Kako mogu da radim ako imam pukotine po sakama koje nisu zalecene.Zanima me koja su moja prava i sta dalje da radim i kome da se obratim dalje jer se suocavam sa problemom da ce me nezakonito ispisati sa evidencije a sve sa ciljem da mi uskrate uverenje za socijalnu pomoc i tako mi onemoguce dalje lecenje.Sta je najbolje da preduzmem.Veliko hvala ukoliko mi neko odgovori.

User avatar
Лепосава
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2011, 22:21

Re: procena radne sposobnosti dok traje lecenje

Post by Лепосава » 25 Oct 2012, 20:53

Рекох да придодам.

viewtopic.php?f=30&t=65
viewtopic.php?f=30&t=168
Није ми ништа.

Post Reply