Priprema za kolonoskopiju

Procedure i pregledi za utvrđivanje bolesti
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Igor77 » 18 Oct 2011, 08:12

Super, ničeg se ne sećaš! Meni je bilo dobro što posle nije bio problem da se razbistrim, posle pola sata kao nov a pregled prošao. Više bez anestezije jok.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Sandra
Posts: 18
Joined: 21 Dec 2011, 23:07

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Sandra » 24 Dec 2011, 21:14

Ja sam radila i to bas pre 10 dana. Anestezija te malo osamuti, ali si i dalje svesan svega..i cisto malo osetis kako ti nesto prolazi kroz creva...To je bolje od totalne anestezije.Moja preporuka!

hombre
Posts: 18
Joined: 31 Oct 2011, 22:40

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by hombre » 24 Dec 2011, 22:37

Sto se tice analgo sedacije u ns sam radio vise puta .Pa od prilike kao da popijes dve loze.Jedino bezbolno sam radio u totalnoj anesteziji,ali naravno u privatnoj klinici jer je u ns ne rade

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by loknica » 17 Oct 2012, 14:03

Moze pomoc?Moram da radim kolonoskopiju , zakazala sam i radim je u analgosedaciji.Recite mi da li je to totalna ili lokalna anestezija?Kako izgleda?unapred hvala

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Gile » 18 Oct 2012, 16:52

U sustini zavisi kako se radi, ali u principu 4 od 5 puta kolko sam radio, nisam bio svestan nicega. Uspavaju te neposredno pre i probudis se sama malo nakon kolonoskopije. Ovaj poslednji put se secam onako kroz maglu da sam se nesto polu probudio pa su me onda dodrogirali :mrgreen: i posle je sve bilo ok. U sustini, od raspolozenja anesteziologa zavisi koliko duboko u san ces da utones... Sve u svemu nista strasno ;)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Igor77 » 20 May 2016, 07:50

Jel neko probao Picoprep? Vidim pije se jedna kesica u 150ml ujutru i još jedna popodne dan pre pregleda. To mi nekako bolje nego 2l Fortransa ali me interesuju efekti, da li se može porediti.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Igor77 » 24 Jun 2016, 13:27

Igor77 wrote:Jel neko probao Picoprep? Vidim pije se jedna kesica u 150ml ujutru i još jedna popodne dan pre pregleda. To mi nekako bolje nego 2l Fortransa ali me interesuju efekti, da li se može porediti.
Koristio sam Picoprep kao pripremu za pregled i zadovoljan sam. Pije se dan pred pregled. Prva kesica se popije pre 8h ujutru, druga 6-7 sati kasnije. Kesica se razmuti u 1.5dl vode. Ima ok ukus, kao sok, a ni količina nije neka da vam se zgadi. Nakon uzimanja treba piti što više tečnosti, minimalno 250ml na sat. Ja sam imao oko 12 pražnjenja i nije bilo pritužbi na pripremu. Živeli!
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by marica » 25 Jun 2016, 12:34

Ovo si tako živopisno opisao da mi dođe da odem u apoteku i popijem to :) Ono bar da preko vikenda na plaži izgledam ko normalno žensko (bez trbuha) :lol:
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Krilex
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2016, 21:11
Location: Bratislava
Contact:

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Krilex » 25 Jun 2016, 13:01

Uh kad se setim kolonoskopije... Sreca pa sam je radio jednom, i od tada je izbegavammm. Dulkolaks i fortrans, ne secam se tacno koliko je trajala priprema, dva ili cak tri dana. Ali ukus fortransa je po meni najmanje zlo koje ce vas zadesiti :D Ja sam radio kolonoskopiju pre nekih 6 godina, A nasi pro doktori u NSu, pitaju dali zelis za smirenje, ili protiv bolova, ili sta. Odgovaram hocu sve. Nisam dobio nista. Tako na zivo, kao mesari... Posle nisam znao sta je gore, sama kolonoskopija, ili posle silni vazduh u crevima... Sretno u svakom slucaju ;)
M.Crohn. nirypan, salazopirin, controloc, imuran (3 god) Zadnjih 6 godina bez terapije.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Priprema za kolonoskopiju

Post by Igor77 » 25 Jun 2016, 19:52

Ma obavio sam, rezultati onako. Zadnjih 3 puta pod anestezijom i to je gospodski. Ipak sam 6 puta na živo. Moraš raditi, kako god. Evo ja ok ali postoji neka upalica. Ne bih ni znao da nije toga. Gledam svake 2 godine da radim. A što se tiče pripreme, do pojave Fortransa sam i ja 2 dana radio pripremu što je pravo mučenje. Sad je dilema Fortrans ili Picoprep mada prednost dajem Picoprep.u jer je ukusniji i brže se popije. Učinak je tu negde.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply