Kolitis

Procedure i pregledi za utvrđivanje bolesti
Post Reply
Drug clan
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2020, 14:57

Kolitis

Post by Drug clan » 16 Oct 2020, 14:59

Sta je Colitis non Specific? Hvala! Lp

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Kolitis

Post by Igor77 » 23 Oct 2020, 20:24

Kolitis ti je oboljenje sluznice creva. U tvom slučaju se ne može odrediti priroda tog stanja odnosno, nije dovoljno aktivno da bi se doneo jasan zaključak da li je hronično, akutno...
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Drug clan
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2020, 14:57

Re: Kolitis

Post by Drug clan » 29 Oct 2020, 21:02

Igor77 wrote:
23 Oct 2020, 20:24
Kolitis ti je oboljenje sluznice creva. U tvom slučaju se ne može odrediti priroda tog stanja odnosno, nije dovoljno aktivno da bi se doneo jasan zaključak da li je hronično, akutno...
Da li je opasno? Meni su prepisali Salofalk i kazu doktori da ce to srediti problem i da nije nista strasno bar se nadam ali imam cesto bolove ispod pupka i zatvor :| Hvala Igore na odgovoru

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Kolitis

Post by Igor77 » 30 Oct 2020, 23:58

Pa ako ti kažem da 20god imam hroničnu bolest onda nije opasno. Postoje ljudi koji više nisu sa nama. Dakle, pridržavaj se propisanog, češće nego obična populacija idi na kontrole pa će se ispratiti razvitak.
Bol može da se javi usled zapaljenja sluznice, jer je debelo crevo satkano od nervnih završetaka. Takođe, može biti suženje ali kod tebe to nije, jer bi to videli na pregledu. Znači, treba upalu sanirati i biće ok. Za zatvor i opšte zdravlje izbaci šećer koliko ti glava dozvoljava i ubaci probiotike, pre sveka kiseli kupus, turšiju... Ako te mrzi ili ne voliš, Flobian kapsule.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Drug clan
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2020, 14:57

Re: Kolitis

Post by Drug clan » 31 Oct 2020, 15:14

Igor77 wrote:
30 Oct 2020, 23:58
Pa ako ti kažem da 20god imam hroničnu bolest onda nije opasno. Postoje ljudi koji više nisu sa nama. Dakle, pridržavaj se propisanog, češće nego obična populacija idi na kontrole pa će se ispratiti razvitak.
Bol može da se javi usled zapaljenja sluznice, jer je debelo crevo satkano od nervnih završetaka. Takođe, može biti suženje ali kod tebe to nije, jer bi to videli na pregledu. Znači, treba upalu sanirati i biće ok. Za zatvor i opšte zdravlje izbaci šećer koliko ti glava dozvoljava i ubaci probiotike, pre sveka kiseli kupus, turšiju... Ako te mrzi ili ne voliš, Flobian kapsule.
Imao sam sad upalu pluca pa sam morao uzimati Sumamed a imam i hronicne probleme sa krajnicima i propisana mi je tonziloktomija ali sad zbog korone su obustavili vadjenje krajnika tako da stalno uzimam neke antibiotike pa mozda od toga imam i problem sa stomakom a uzimam redovno i probiotike sada sam uz Sumamed uzimao neki ArkoLevure a inace uzimam Flobian to su mi doktori propisali uz Salofalk i Venodia tablete jer imam i hemoroide drugog stepena ma sve se natovarilo i nece da popusti :?

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Kolitis

Post by Igor77 » 01 Nov 2020, 23:31

Da, antibiotici su loša opcija za nas, sa slabijim crevima. Iovako nam je crevna flora loša, onda je još ab. uništi. Samo zdravija ishrana, puno prirodnih probiotika, kiseli kupus, turšija, domaći jogurt.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Drug clan
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2020, 14:57

Re: Kolitis

Post by Drug clan » 02 Nov 2020, 00:14

Igor77 wrote:
01 Nov 2020, 23:31
Da, antibiotici su loša opcija za nas, sa slabijim crevima. Iovako nam je crevna flora loša, onda je još ab. uništi. Samo zdravija ishrana, puno prirodnih probiotika, kiseli kupus, turšija, domaći jogurt.
Mogu li kiseli krastavci i paprike ili mislis na domacu kiselu tursiju u kojoj ima svega pomalo? Volim ja kisele krastavce ali ne znam sta bas treba izbaciti iz ishrane ono glavno sto su mi doktori rekli je mleko pod broj jedan,masno i przeno meso,mesne preradjevine,grozdje koje najvise volim od voca :| takodje jabuke,kruske kao svo slatko voce i slatkise i da ja pratim sta mi smeta i da to zapisujem i izbacujem sa jelovnika

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Kolitis

Post by Igor77 » 03 Nov 2020, 16:39

Šećeri su uzrok svega. Ostaju u crevima dok ih ne pojedu bakterije, neke loše, neke dobre. Sve je to priroda, samo treba shvatiti mehanizme. Mleko ima proteine ali ima i laktozu koja se razlaže u završnom delu tankog creva. Kod osoba kao što smo mi, to razlaganje ne funkcioniše najbolje pa se prolongora do debelog creva gde su druge bakterije. One, pošto imaju hrane, krenu da se množe a imuni sistem počne da ih mlati...i tako, banalno objašnjeno, creva su kao vaga između tebe i dobrih bakterija i patogena sa druge strane.
Turšija najbolje bez konzervansa, jer ti trebaju svi probiotici koje možeš da uneseš. Kupus kiseli, kimči, domaći jogurt. Pisao sam na forumu o tome, samo potraži.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply