pouch operacija

lilence1
Posts: 7
Joined: 11 Jul 2011, 20:33

Re: pouch operacija

Post by lilence1 » 15 Jul 2011, 08:34

Naravno da ne postoji carobni stapic,i da ce svako donijeti samostalno odluku. Ja nisam ni imala prilike da donesem odluku,jer mi je zivot visio o koncu. svaka operacija,i najmanja ,a ne ovako velika,nosi odredjeni rizik.A sa druge strane,nije ni neka velika sreca zivjeti sa bolesnim crijevom. U svakom slucaju ja iznosim svoje iskustvo,sto ne znaci da nekog nagovaram da misli o operaciji. Samo zelim da svi ovdje budu dobro i zdravo kako se ja sada osjecam :D

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: pouch operacija

Post by Philthy McNasty » 15 Jul 2011, 17:08

@licence1

Bojim se da sam pogresno shvacen. Kao sto rekoh, operacija je poslednja opcija, ti je na zalost nisi imala i morala si to da uradis jer ti je zivot zavisio od toga. Ono na sta sam zeleo da skrenem paznju ostalim ucesnicima u forumu je da se ne zalecu da ovakvom odlukom jer mi se ucinilo, mozda gresim, da u tome vide slamku spasa iako je vecina od njih, ako sam dobro shvatio, daleko od odluke u kojima im zivot visi o koncu.

U svakom slucaju, sve najbolje!
Kron je proslost .....

lilence1
Posts: 7
Joined: 11 Jul 2011, 20:33

Re: pouch operacija

Post by lilence1 » 22 Jul 2011, 18:01

:D,razumijemo se.... .Cisto sumnjam da bi ijedan ozbiljan hirurg uopste razmisljao da nekom uradi ovu operaciju,ako se bolest moze dobro kontrolisati lijekovima.Ali,ako je osoba kortikozavisna, ako nema nikakav kvalitet zivota i ima stalne tegobe, onda treba razmisljati o operaciji. Jer kao sto rekoh ,sta ti vrijedi da imas crijevo,ako je ono izvor stalnih patnji i tegoba,i prijeci te da zivis normalan zivot...

NikolaNBG
Posts: 3
Joined: 07 Mar 2012, 15:34

Re: pouch operacija

Post by NikolaNBG » 08 Mar 2012, 00:48

Ne znam za UC pa ne mogu da tvrdim, ali znam da za krona operacija nije lek niti nacin izlecenja, vec trenutno otklanjanje problema. Obicno se izvesno vreme posle operacije zapaljenje javi tik ispod mesta koje je odstranjeno. neko nepisano pravilo je 5 godina mirovanja bolesti. naravno nekad je to znatno duze, nekad krace opet zavisi od mnogobrojnih faktora...
Ono sto sam primetio kod raznih foruma inostranih kada rade anketu prilikom ucljanjena obicno pitaju da li i KOLIKO operacija je neko imao....

Post Reply