Seton drenaža

Staanka
Posts: 11
Joined: 15 Feb 2019, 04:10

Re: Seton drenaža

Post by Staanka » 06 Apr 2019, 12:14

Nenadd , zao mi je.zbog svega sto si prosao. Vjerujem da je trebalo puno snage da sve to izguras . Uhh ... svaka cast .
Ja sam pre dva mjeseca dobila apces i uradjena mi je drenaza . Medjutim jos mi nije zaraslo i curi iz mjesta gde bio apces, tako da vjerujem da i ja imam fistulu :shock: Kazi mi koliko dugo ti imas fistulu ? Kako su ti ustanovili , tj na koje si preglede isao ? Zasto mislis da je oporavak od operacije tezak ? Pozdrav

mbecka
Posts: 1
Joined: 10 Jul 2019, 21:01

Re: Seton drenaža

Post by mbecka » 10 Jul 2019, 21:15

Mene također muči perianalna fistula. Počelo je kao absces u drugom mjesecu 2018. koji je zarastao 2 mjeseca nakon incizije, sve je bilo mirno do II mjeseca 2019 od kada su mi se već 3 puta pojavili abscesi te rađena incizija. Zadnji put su mi pogledali sondom i rekli da imam fistulu i da idem kod prokotologa. Danas sam obavila proktologa koji mi nije ništa rekao nego da dođem za mjesec dana kad mi apsces bude aktivan i da mi stavi seton.

Molila bih MARISU I ANDREIN SETON da mi se jave jer sam isto iz Zagreba pa bih otišla privatno, ali ne znam gdje. Možda kod dr File jer sam čula da je uspješan za hemeroide. U sv. Katarini kažu da košta 12 000 kn. Neki spominju i drenažu koncem ili fistulotomiju kao mogućnosi rješavanja problema, znate li što o tome.

Dusko
Posts: 1
Joined: 18 Jul 2019, 22:31

Re: Seton drenaža

Post by Dusko » 18 Jul 2019, 23:04

Pozdrav
Pre mesec I vise Dana Sam imao perianalni abscess koji je posle par dana Sam pukao I dva tri Dana je cureo gnoj.
Posle toga nekoliko Dana je sve bilo ok pa je pocelo ooet povremeno curenje, bolovi nekad Jaci a nekada slabiji I traju pi dva tri sata svakodnevno. Hirurg u bolnici je obicnim pogledom rekao da je fistula. Pregledao je I prstom u cmaru Ali nije uspeo pronaci drugi kraj. Rekao mi je da nisam divoljno saradjivao!!! Predlozio je operaciju pa kada mi byde dao ,,spinalnu,, kaze da ce onda moci da lepo pregleda.
Molim za Vasa misljenja I iskustva.
Hvala

Staanka
Posts: 11
Joined: 15 Feb 2019, 04:10

Re: Seton drenaža

Post by Staanka » 15 Aug 2019, 13:17

Mbecka i ja imam isti problem kao i ti vec pola godine vodim borbu sa doktorima i pregledima . Sto se tice ooeracije koliko sam ja do sad shvatila najbolje rijesenje je fistulomija , jer su manje sanse da se ista vrati . Medjutim ta operacija se ne moze svaki put izvesti pa se onda primjenjuju neke druge operacije. Zavisi od polozaja i velicine fistule. Ja imam seton , i on mi je stavljen kako bi drenirao fistulu , ali to nije krajnje rijesenje. Idem na kolnoskopiju jos i posle toga ce hirurzi odluciti kako i sta .Nisam iz Zagreba pa ti ne mogu dati preporuke , a i ja bih voljela da se jave Maris i Andrein seton , da cujemo da li su one uspjele rijesiti fistulu i da podjele iskustvo sa nama. Ako imas nekih pitanja slobodno pitaj ?

Dusko47
Posts: 1
Joined: 22 Nov 2019, 08:18

Re: Seton drenaža

Post by Dusko47 » 22 Nov 2019, 08:24

Imao Sam problem sa analnom fustulom. Pre tri Dana Sam uradio ,, operaciju " po ayurveda metodu Kasharsutra. Ne morate ici u Indiju. U Kkagenfurtu u Austriji postoji Ayurvedic clinic I Dr. Mathew. Veliki strucnjak za tu oblast. E.mail:office@mathewpraxis.com
Ovo je kontakt email.

Maja36
Posts: 1
Joined: 13 May 2020, 14:54

Re: Seton drenaža

Post by Maja36 » 13 May 2020, 15:47

Dusko47 wrote:
22 Nov 2019, 08:24
Imao Sam problem sa analnom fustulom. Pre tri Dana Sam uradio ,, operaciju " po ayurveda metodu Kasharsutra. Ne morate ici u Indiju. U Kkagenfurtu u Austriji postoji Ayurvedic clinic I Dr. Mathew. Veliki strucnjak za tu oblast. E.mail:office@mathewpraxis.com
Ovo je kontakt email.
Dusko47 pozdrav, imam problem sa kompleksnom fistulom i zanima me ayurveda metoda rjesavanja. Jel mozete napisati koliko je trajao zahvat i koliko puta ste mijenjali konac. Koliko je kostao zahvat i iskustvo s dr. Mathew-om, jeste li dogovarali pregled preko maila i jeste li dugo cekali. Nadam se da nije puno pitanja, ali nisam jos nasla nikoga tko je isao na kshar sutra zahvat pa ste mi Vi jedini izvor informacija za taj zahvat u ovom mucenju sa fistulom. Veliki pozdrav

KompotLord
Posts: 1
Joined: 15 May 2020, 20:55

Re: Seton drenaža

Post by KompotLord » 15 May 2020, 21:17

Pozdrav svima :D

NIje mi drago sto ima ovoliko ljudi sa istim problemom jer mi vas je svih zao da morate kroz ovo prolazit.
Zato sam zahvalan da tu ima puno korisnih informacija koje ce mi pomoci u borbi protiv ovoga zla.

Ukratko :lol: : pred godinu dana su mi poceli teski bolovi u trbuhu i cesta stolica te nisam poduzimao nista povodom toga govoreci sebi
iz straha od odlazenju doktoru da ce proci s vremenom. Bol se javljala sve rijedje al idalje je bila ucestala skupa sa cestom stolicom ali posto se desavalo rijedje i smanjivala se bol tokom vremena smatrao sam da me prolazi i da ce sve biti okej ALI :lol:
Pred jedno 20tak dana + tokom ovog covida me uzasno poceo bolit analni otvor te sam mislio da sam se povrijedio tokom stolice i nisam reagiro 3 dana trpeci bol koja me skoro natjerala da se ubijem od svoje jacine. Pa sam se pametan konacno pozalio svojoj doktorici preko telefona(posto je radila samo od kuce) te smo dosli do zakljucka da imam upalu hemeroida. Kupke, antibiotici i sve lijepo uz to i mislio sam da ce se smiriti.
Smirivalo se tokom tog perioda no vratilo se odmah nazad doduse puno slabije te zavrsio kod svojih na brizi na par dana.
Isao sam vadit krv te me je doktorica poslala odmah na hitnu cim su dosli nalazi koliko su bili katastrofalni no kako sam doso tako su me poslali kuci.
Pa sam im se vratio s temperaturom za par dana. Posto sam se oduzio vec, nakon posjete drugi put hitnoj i zadrzavanja u bolnici + izolaciji zbog covida mi je otkrivena chronova bolest te jedna fistula. Jucer sam bio na operaciji i evo me kuci s setonom.
Neznam sta da radim sa sobom pa sam isao trazit kako se ljudi brinu o tome te mi je ovo jako puno pomoglo.
Divim vam se svima s ovom bolesti, jer je ta bol neopisiva te mentalni napor pri ovome je neizmjeriv.
Nadam se da ce vam svima biti bolje uskoro i hvala vam na savijetima.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Seton drenaža

Post by Igor77 » 17 May 2020, 14:37

Lepo od tebe što si podelio pozitivna iskustva. Forum je zato dobar, što informacije ostaju godinama i svako može da nađe koristan savet kad god da se priključi. Zato svima savetujem da napišu par postova sa ličnim iskustvom jer je moguće da će to pomoći nekom u budućnosti. Sve najbolje ti želim i da što pre uđeš u mirnu fazu.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Fleshu1337
Posts: 1
Joined: 14 Jun 2022, 04:19

Re: Seton drenaža

Post by Fleshu1337 » 14 Jun 2022, 04:38

Pozdrav svima. Uskoro treba da mi ugrade seton u perianalnu fistulu, ps.(imam kolo stomu). Može li neko ko ima seton da mi kaže njegovo iskusto što se mogućeg bola i eventualnog dzaranja hirurga u medju vremenu tiče, itd... Ukratko me zanima da li su osećaj i lagodnost sa setonom dosta lošiji nego bez njega? Hvala.

TikTok
Posts: 1
Joined: 27 Sep 2022, 00:17

Re: Seton drenaža

Post by TikTok » 27 Sep 2022, 00:26

Evo dok nisam naletio ovdje i ja sam bio uvjeren da sam jedini kojem se to u životu događa..
Moja prica ide tako da sam 2 godine mislio da su to hemeroidi, i mazao kremama za jelte hemeroide, bez da to bilo kome govorim, i onda je eskaliralo od bolova, uglavnom pri obavljanju nužde, i potražio pomoć u bolnici, da bude bolja stvar, skoro svi u obitelji su mi zdrastveni djelatnici.. Tamo su mi uvalili tu seton drenažu, i isto mi rekli da moram potezati do granice boli. i rekli da je to zapravo fistula, nije kolko sam shvatio duboka, mislim da 1,5.. To je sve jako friško prije mjesec dana su mi u anesteziji to napravili, i tek sam prosao prvu kontrolu nakon toga, a između ostalog rekli su mi da gumica sama ispadne.. Mislio sam ok par tjedana, ispadne i cao, ali sad kolko vidim po drugim postovima to traje i traje... 🙄🙄🤕

Post Reply