SCD - Specific Carbohydrate Diet

markoque
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2012, 11:10

Re: SCD - Specific Carbohydrate Diet

Post by markoque » 12 Nov 2012, 16:59

Zavisa, ova prica o SCD ishrani je vec duze vreme aktuelna, a u medjuvremenu smo poceli da pripremamo kuvar posebno za ljude koji zive sa zapaljenskim bolestima creva, u kome je jedan deo SCD recepata. Nadam se da cemo ga zavrsiti vrlo brzo, a cim bude gotov - javljamo!

U medjuvremenu, mozemo da razmenjujemo recepte ovako :ugeek: Bilo bi super da svi koji imaju neki dobar, ili bilo kakav recepat (ili foru) kojim su zadovoljni, to podele sa ostalima ...

loknica
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2012, 09:01

Re: SCD - Specific Carbohydrate Diet

Post by loknica » 12 Nov 2012, 21:25

hajde neke od ti recepata objavite da nam olaksate jelovnik

User avatar
Bojann
Posts: 13
Joined: 23 Dec 2011, 23:39

Re: SCD - Specific Carbohydrate Diet

Post by Bojann » 19 Nov 2012, 02:15

Zavisa wrote:S obzirom da se ovoliko pisalo o ovoj dijeti bilo bi zaista dobro kada bi polako počeli pisati i o onome najvažnijem, a to su recepti odnosno jelovnik. Ja više ne znam šta bih mogao pojesti, jer jedem skoro jedno te isto svaki dan. Na netu ne postoji na srpskom nikakav "kuvar" o SCD dijeti, niti jedan ozbiljniji recept. Hajde da završimo ovu temu do kraja da ne ostane samo na ovome do sada.
Potpuno se slazem sa ovim + neki linkovi/prevodi na sprskom. Pre svega mozda kontrola na kandidu/intolerancija na hranu da se uhvati neki redosled:
1)CANDIDA IgG/IgM
2)CANDIDA spp- КУЛТУРА
3)ИНТОЛЕРАНЦИЈА НА ХР. 92нам

Valjalo bi zamoliti Philthy-ja da nam prosledi jelovnik/recepte/gotova jela - nacin pripreme tipa:
1) Za dorucak - po tri recepta barem pa da se vrit to
2) Za rucak - isto tako
3) Za veceru - isto tako

Kako bi mogli da sprovedemo to u delo.

Lesli Eldridz
Posts: 12
Joined: 24 Mar 2012, 00:47

Re: SCD - Specific Carbohydrate Diet

Post by Lesli Eldridz » 07 Jan 2013, 19:14

nakon godinu dana na scd dijeti ubacio sam u jelovnik krompir i rizu i ne pravi mi probleme

evika
Posts: 37
Joined: 26 Jun 2012, 08:35

Re: SCD - Specific Carbohydrate Diet

Post by evika » 08 Jan 2013, 13:26

Posle dvadeset godina života sa Kronom, pre mesec dana sam i ja dobila knjigu sa uputstvima o ishrani.
Mogu vam reći, da nisam pročitala ništa novo, pošto sam sve to morala sama na sebi da eksperimentišem.
U svakom slučaju pametno, da knjiga postoji i pomaže onima koji se tek počinju suočavati sa IBD-om.
:D Ja se trudim hraniti se prema pravilima, međutim nekad pokleknem čarima kao što je fina pečena prasetina sa hrskavom kožurom. :D A da ne spominjem sarmu sa dimljenim mesom itd. itd. Sigurno me razumete. ;) Srećom, retko podležem ovakvim iskušenjima! Jedino se kafe ne mogu rešiti. Biće bolje ove godine!!!!

Vodolija76
Posts: 1
Joined: 06 May 2020, 10:04

Re: SCD - Specific Carbohydrate Diet

Post by Vodolija76 » 06 May 2020, 10:11

Zdravo
Mojot soprug ima UK i saka da ja pocne SCD ishranata
Kako mozam da ja najdam knigata Breaking the vicious cycle?
Dali moze ja ima nekoj so prevod?
Mozebi imate nekoi linkovi
Fala 🙂

Post Reply