Čaj od iđirota

Post Reply
User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Čaj od iđirota

Post by Igor77 » 27 May 2011, 10:41

Ovaj čaj sam probao pre više godina i koristio sam ga uglavnom kod poremećaja koje sam primetio nakon određenih obroka i kod pojave proliva. Meni dosta pomaže iako ima ljudi kojima ne prija, tako da oprezno. Potrebno je nekoliko dana koristiti i onda počne situacija da se normalizuje. Pre svega, smanjuje se nadutost i opterećenje u stomaku. Nakon toga se polako normalizuje i stolica.
Priprema se tako što se ostavi preko noći u 2dl hladne vode. Ujutru se procedi i 10ak min pre i posle svakog obroka se uzme po gutljaj. Čaj treba malo podgrejati pre konzumiranja. Ukus je gorak, gadan. Iđirot je u određenoj meri toksičan pa ga ne treba dugo koristiti niti uzimati više od tih 6 gutljaja na dan.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Čaj od iđirota

Post by Skipper » 29 May 2011, 02:07

Pozdrav svim članovima i hvala Igoru77 na informaciji u vezi sa čajem od iđirota.

Za svaki slučaj, pročitajte dodatne informacije na sledećim web sajtovima:

http://www.e-ljekarna.net/idirot.htm
http://alternativa.hr/content/view/767/199/
http://www.val-znanje.com/index.php?opt ... Itemid=433

Na svakoj od ovih Internet stranica stoji upozorenje: "Čaj od iđirota se ne smije piti kod proljeva." :(

Kao što Igor77 reče: "Meni dosta pomaže iako ima ljudi kojima ne prija, tako da oprezno."
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

dak73
Posts: 20
Joined: 21 May 2011, 20:06
Location: Vrsac

Re: Čaj od iđirota

Post by dak73 » 29 May 2011, 09:07

Interesuje me da li si imao bolove u stomaku prilikom uzimanja caja od idirota?

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Čaj od iđirota

Post by Igor77 » 29 May 2011, 22:55

Malo mi je cudno kod onih clanaka da pise kako se koristi kod proliva a onda da se ne sme upotrebljavati.
Kad sam ga prvi put koristio onda sam bas imao prilive, i posle 2 dana je sve stalo, a posle 5 dana se i normalizovalo. Mislim da je stvar individualna, nekom prija, nekom ne. Meni je dr rekao da imam simptome nervoznnih creva i moguce da kod takvih situacija pomaze.
Nisam imao bolove pri upotrebi idjirota.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

mojeime
Posts: 10
Joined: 01 Jun 2011, 10:33

Re: Čaj od iđirota

Post by mojeime » 02 Jun 2011, 08:30

Pila sam čaj od iđirota prošle godine, nagovorila me prijateljica, jer je pomogao njenom ocu. Bolest se pogorsala pa sam pristala. Imala sam takvo krvarenje da ne pamtim, da sam ikad pre toga gubila toliko krvi. Krvarenje je prestalo kad sam prestala piti čaj mada je i ostala terapija bila pojačana. Greška je svakako bila i to što se nisam malo pre toga raspitivala bar na internetu. Moraću da pogledam one adrese iz predhodnog posta, iako je priča sa iđirotom za mene završena.

ringispil_etc
Posts: 12
Joined: 14 Jun 2011, 01:50
Location: Beograd

Re: Čaj od iđirota

Post by ringispil_etc » 30 Jun 2011, 23:04

Meni su u biljnoj apoteci "Dr Josif Pancic" pravili neki caj , mislim da se bas i zove Caj za obolele od krona. Sastoji se od 6 biljaka, i deluje umirujuce na upaljene delove. Meni je odgovarao, smirivao mi je bolove i grceve, jedina mana mu je sto se od njega bas bas spava, jer pola tih biljaka imaju sedativno dejstvo. I sad ga s vremena na vreme napravim, tj kad mogu sebi da priustim par sati viska sna ;)
Sastav je:
100g cveta nevena
100g lista maticnjaka
100g troskota
100g lista sirokolisne bokvice
100g hajducke trave stolisnik
100g kantariona
sve ovo sastaviti i svaki dan 3 supene kasike ove mesavine preliti sa 6dl kljucale vode. Ostaviti da odstoji poklopljeno sat vremena. Procediti i piti nekoliko puta dnevno, najbolje na prazan stomak.
Nije loseg ukusa moze da se pije, jedino sto je gorak.

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Čaj od iđirota

Post by Gile » 01 Jul 2011, 12:03

Nesto slicno sam i ja pio i pijem i dalje. Ne znam sastav, ali je jako gorko i rekli su mi da ce da mi se spava od toga prvih nedelju dana. Tako je i bilo. Jednom sam se zeznuo u tih prvih nedelju dana i popio ga i seo da vozim. Bilo je veselo... :D

Sad vec ne osecam to sedativno dejstvo...

Post Reply