iskustvo sa pentasa granulama

Post Reply
karmelas
Posts: 3
Joined: 19 Sep 2011, 22:28

iskustvo sa pentasa granulama

Post by karmelas » 19 Sep 2011, 23:00

ako neko ima pozitivno ili negativno iskustvo,molim razmjenu misljenja,unaprijed hvala,kod oboljenja uc.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: iskustvo sa pentasa granulama

Post by Igor77 » 20 Sep 2011, 08:50

Ja nemam jedino me čudi što se za UC daje Pentasa. Pentasa granule se razlažu u tankom i debelom crevu. Polako oslobađaju mesalazin i ovaj lek se koristi kod Crohn-a koji zahvata i tanko crevo. Kao što ne postoji nijedno pravilo, tebi Pentasa može da pomaže kod UC iako se ne razlaže u potpunosti u debelom crevu. Salofalk ili Asacol su lekovi koji su namenjeni lečenju UC i C na debelom crevu jer se razlažu na PH 7 (čini mi se) i tu oslobađaju najviše aktivne supstance.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

karmelas
Posts: 3
Joined: 19 Sep 2011, 22:28

Re: iskustvo sa pentasa granulama

Post by karmelas » 21 Sep 2011, 22:29

U pravu ste,ali verujte da svim obolelima ,ne djeluje isto,svaka th.,bez obzira na sastav,mi imamo pozzzz. iskustvo sa pentasa granulama,jer one djeluju naravno,i kroz tanko,kao i kroz debelo crevo,ali samo na obolelim mestima,a tek klizme 1 gr. u 100 ml.,dosezu bas duboko,a pena je pravi lek jer se lepi i deluje na obolela mesta debelog creva.Entokort je tkdj. nevidjeno dobar lek u klizmama kortikosteroid u aktivnim fazama....,sve o razmeni th.,hvala,unapred

Post Reply