Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Philthy McNasty » 13 Dec 2011, 21:32

Sa hrvatskog foruma, VSL#3 se moze nabaviti u sledecim apotekama, cena se krece oko 160 kuna za pakovanje od 10 kesica , valjda se jedna dnevno koristi, sto ce reci oko 500 kuna mesecno, ne znam koliko je 1 kuna u dinarima. Pretpostavljam da neka od ovih apoteka ima web sajt gde se moze narucivati online.


Zagreb LAVANDA MIA Kišpatićeva
Zagreb DIAKONIA Vinogradska
Zagreb ĆURKOVIĆ Pokornoga
Zagreb BARLOVIĆ Šestinski dol
Zagreb PABLO Pod Zidom
Zagreb GRADSKE LJEKARNE ZAGREB Ilica 43
Zagreb FARMACIA LJEKARNE Sveti Duh
Zagreb LJEKARNA RIZK Nova cesta
Zagreb PRIMA PHARMA Klaićeva
Zagreb BAZIJANAC-BRAJDIĆ Kontakova 6

Sisak LJEKARNA HRS Josipa Jurja Strossmeiera 50
Sisak LJEKARNA ŠTRBAC ĐOZIĆ Braće Kavurić bb

Osijek LJEKARNA OSIJEK Trg Ante Starčevića

Karlovac KARLOVAČKA LJEKARNA Trg kralja Tomislava 19a

Čakovec LJEKARNA ČAKOVEC Morandinijeva

Varaždin SKUPNJAK Supilova ulica
Varaždin SKUPNJAK Zagrebačka

Rijeka LJEKARNE RIJEKA Cambierieva
Rijeka LJEKARNE RIJEKA Kantrida

Opatija LJEKARNA STJEPČEVIĆ Maršala Tita 91

Pula LJEKARNA VALUN Kaštanjer
Pula LJEKARNE VALUN Kamenjak

Split LJEKARNA GRBAVAC Spinčićeva
Split LJEKARNA NALETILIĆ Poljička
Split LJEKARNA VAŠE ZDRAVLJE Zagrebačka

Dubrovnik LJEKARNA LAPAD Mate Vodopića


Nemojte kupovati (jeftine) probitike koji ujedno sadrze acidofilus i bifidus bakterije (uobicajena praksa kod jeftinih proizvoda) jer se medjusobno ne “trpe” , cisto bacanje para.

Ukoliko je proradio PayPal u Sribiji onda bih toplo preporucio Primal Defense (USA) probiotike, cini mi se da je kutija od 180 tableta oko $45+postarina, sto je dvomesecna doza.
Postoji jos jedan nacin online placanja, ne secam se tacno, davno bese, da postoje banke gde se moze otvoriti tzv online Visa kartica, znaci predvidjena za internet transakcije gde se jednostavno prvo deponuje odredjena kolicina novca na racun u eurima ili mozda u drugoj valuti i nakon toga izvrsi online placanje. Morate samo proveriti koje banke imaju ovu opciju.
Kron je proslost .....

m.m
Posts: 3
Joined: 15 Dec 2011, 22:11

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by m.m » 15 Dec 2011, 22:25

koristim Linex i Fermental.Meni su oni za sada isti.Ne primećujem razliku.

Philthy McNasty -mogu samo reći hvala što si kuckao duže postove,jer sam imala šta da pročitam.Vrlo sam se zainteresovala o kozijem mleku i kako se pravi kiselo mleko.
Ja još nisam bila kod lekara,nemam dijagnostiku,ali sudeći šta sam sve pročitala mislim da je sindrom nemirnih creva ili ulcerozni kolitis.
Mada ja nemam puno stolica na dan,ali su nedovoljno formirane,kašaste i penušave.Užas. :(
Imam uput i napisaću ovde kakvo je stanje.
Takodje ću probati SCD probiotik.
Meni je jedno vreme bilo dobro tako što sam pila omega3 masne kiseline,nestala je sluz iz stolice.

licolu
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2011, 07:48

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by licolu » 18 Dec 2011, 15:35

da li je neko od vas koristio ili razmisljao na temu makrobiotike i kako ona reaguje na probleme sa kojima se suocavamo. Ja sam recimo procitao da miso supa ima dosta bakterija Lactobacillus koje su dobre bakterije. Ona moze i da se sprema sa vakame algama koje su pune kalcijuma, sto je kod zena pogotovo bitno (osteoporoza...), a imaju 10 puta vise kalcijuma nego mleko. Takodje, vakame alge sadrže alginsku kiselinu koja ima svojstvo da za sebe vezuje toksine, sto je za nas koji smo redovno na terapijama jako bitno dejstvo. Raspitivao sam se, i ove makrobioticke stvari mogu lako da se nabave i kod nas u prodavnicama zdrave hrane...
ima li neko iskustava ili informacija o ovim stvarima, pre nego sto pocnem sam da ih koristim...
hvala unapred

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Philthy McNasty » 19 Dec 2011, 18:12

Miso supa, ove alge koje pominjes, sve je to ok, ali mikrobiotika generalno nije samo to ......... ako imas ne toleranciju na zitarice (gluten) nikakve alge ti nece pmoci kod Krona. Takodje, legumi, orasi i tome slicno, moras znati kako ih pripremini, koristan link http://www.raw-food-living.com/soaking-nuts.html

Neko je na hrvatskom forumu pominjao makrobiotiku i da mu nije ni malo pomogla.
Kron je proslost .....

User avatar
ekvilibrijum
Posts: 16
Joined: 13 Jun 2011, 13:49
Location: Mali Zvornik

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by ekvilibrijum » 24 Feb 2012, 22:10

Користим ове пробиотике, на вашу препоруку. Пијем - Bifidonate (Bifidobacterium bifidum) и De Lactobacillus bulgaricus (LB-51) in Bulgaricum. Послали су ми их породични пријатељи из Холандије, јер су мени недоступни. Отежавајућа околност је што сам у време свих ових празника показао неумереност у јелу и пићу, али верујем у одређени учинак, нисам дисциплинован, остављам пушење, па га наставим, јео сам све чиме се, условно речено, здрави људи хране. Колоноскопски налаз је овог месеца био добар. Мој лекар у КЦС - КГЕХ није инсистирао да пијем пробиотике.

NATREN - Evropa

Holland – ships throughout European Union
Vitals Voedingssupplementen
Bonte Kraaiweg 10
1521 RD Wormerveer
The Netherlands
info@vitals.nl | info@natren.nl
Tel: 0031 75 647 60 50
http://www.vitals.nl | http://www.natren.nl

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 23 Apr 2012, 14:19

Nešto sam cunjao u pokušaju da nađem na koji legalan način da uvezem probiotike i video da je to kod nas zabranjeno. Iz tog razloga većina pošiljaka ovamo ne može ni da se realizuje. U svakom slučaju sam naleteo na Biorela probiotike.
Evo link sa detaljima:
http://www.nordvik.rs/index.php?option= ... &Itemid=64
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Gile » 23 Apr 2012, 22:44

Pre oko mesec dana sam po preporuci Grooye sa foruma nabavio Garden of Life probiotik. Zbog cele ove frke sa bioloskom terapijom, stanje mi je malo variralo, pa mi je tesko da procenim kolko je kvalitetniji od ovog domaceg Krstic i sinovi :D . Kad sam poceo da ih pijem, osetio sam blago pogorsanje (gasovi, nadimanje i sl...), sto je i normalna pojava kolko sam skontao, u svakom slucaju nesto sto nisam bas primetio sa ovim domacim. Same kapsule su skoro duplo vece i piju se tri puta dnevno.

Deklaracija:

Image

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Gile » 23 Apr 2012, 22:52

Zaboravio sam da napomenem najvazniju stvar. Nema ih kod nas, narucio sam ih preko UK Amazona na adresu u Londonu, pa mi ih je odande doneo poznanik. Znam da postoje ljudi koji se bave donosenjem stvari koje narucite na Amazonu, tako da je ovo fin nacin da dodjete do stvari sa amazona. Mislim da im ni provizije nisu nesto paprene.

Nasao sam kasnije kombinaciju za jos vece pakovanje od ovog mog, a za manje pare. Jedino sto salju samo u USA i Kanadu...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Igor77 » 24 Apr 2012, 11:40

Ja sam kontaktirao jednu online prodavnicu i poslali su mi mail da šalju u Srbiju. Naravno, zbog carine moraju da uz paket zalepe i originalni račun. E sad, znam da poštarina manje utiče na cenu što se više toga poruči. Na to ide 10% porez i 18% PDV. Cena 1 pakovanja Garden of Life Primal Defense Ultra 180 pilula je oko 55$ (što je oko 4500 din) + poštarina + carina + pdv. Cena za jedno pakovanje sa poštarinom je 89$, za dva 148$. za tri 207$, daKle poštarina ostaje ista što snižava cenu na veći broj pakovanja. Na tu cifru ide carina i pdv.
Računica ako se naruče 2 pakovanja:
55$ * 2 = 110$
postarina = 38$
carina = 148 * 0.1 = 14.8$
pdv = 148 * 0.18 = 26.64$
To je ukupno 189.44$ sto znaci da pakovanje kosta otprilike 95$ = 8075 din
Najvise me brine ona hajducija u carini, da ne oduzmu.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Koristite li probiotik u lečenju kolitisa i koji

Post by Gile » 24 Apr 2012, 11:51

Zato i mislim da su ovi sto narucuju sa amazona za tebe najbolja opcija, jer ne moras da razmiljas o tome. Ako oduzmu oduzmu, ti nista ne placas. Mislim da oni imaju svoje sigurnije kanale... :D

Post Reply