Imuran

anaskyart
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2012, 21:39

Re: Imuran

Post by anaskyart » 05 Feb 2012, 22:18

Imam 31. god., Crohna i zelim remisiju koju nisam imala :( 2003. mi je nakon 2. porodjaja dijagnostifikovan UC i bolest je bila manje vise pod kontrolom uz uobicajnu terapiju Salofalk. U januaru 2010. je postavljena nova dijagnoza nakon kolonoekopije, gastroskopije i enteroklize Morbus Crohn i to na ileumu i cevumu. Bila sam na Pronizonu godinu i 4 mes., zatim na Budosanu 3g dnavno uz Penthasa 3000mg dnevno, da bih promenila dr koja mi je radila kolonoskopiju pre 3 nedelje i stavila me na Imuran, Pronizon, Penthasa. Plasim se terapije Imuranom, osecam se bolesnije, umornije, iscrpljenije od kad je koristim, dobila sam crvene podocnjake, hormoni mi divljaju od Pronizona( imam nagle i ceste promene raspolozenja), ruke mi drhte, povremano imam bolove u predelu pankreasa, kosa je pocela vise da mi opada. A pre te terapije i kolonoskopije sam se konacno pocela osecati zdravo ( nisam imala neke bolove, stolice su bile kasaste do tvrde 3-4 dnevno, osim u stresnim situacijama kada su bile vodene, ali nakon stresa su se same formirale). Plasim se Imurana, bojim se da ne dobijem kancer od njega, jer je dr rekla da ga moram koristiti minimum 4 god!!!!!!! a svesna sam nuspojava koje ima. Imunitet ce mi oslabiti, bicu podloznija drugim bolestima, radim sa decom u vrticu i samohrana sam majka, znaci moram funkcionisati, a kako, ako ce mi imunitet biti oslabljen????!!!!!! Zanima me da li ima neka druga terapija i kakva su iskustva sa homeopatskim nacinom lecenja uz konvencionalnu terapiju? Tesko se nosim sa realnim cinjenicama o bolesti i meni datoj terapiji, bojim se.....

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Imuran

Post by janim08 » 05 Feb 2012, 23:48

Ne znam sta da ti kazem. I ja ga koristim vec 1,5 god i ne znam koliko cu jos. Dr mi je rekla da se vakcinisem protiv gripa, pa mi mozda to malo olaksava.Pijem i ulje od origana za imunitet. I ja radim sa decom, ali u skoli i cesto se desava da su bolesni. Probaj da ne mislis mnogo o negativnim stvarima vezanik za taj lek. Meni je dr rekla da bolest koja se ne konrolise moze imati mnogo gore posledice nego nus pojave imurana. Secam se kad sam podigla lek u apoteci i na putu do kuce citala uputsvo za lek, a suze samo klize niz obraze, bilo je strasno. Sad sam se malo privikla. Na zdravlje moze mnogo da utice nase pozitivno razmisljanje i odsustvo sekiracije. Glavu gore, pozdrav. :)

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Imuran

Post by Nemanja » 14 Feb 2012, 11:52

Komplikovana je stvar vezana za lecenje Imuranom zbog svih losih efekata koje moze da izazove. Ja sam imao operaciju pre manje od 2 godine i nisam je najbolje podneo, a sada se stvar sa kronom opet komplikuje i Imuran vidim kao odlaganje nekog veceg zla. Upoznat sam sa n. efektima ali je potrebno da se zaustavi napredovanje bolesti. Pijem ga manje od mesec dana i iskreno se nadam da necu morati da prestanem da ga pijem zbog nekih novih problema.
Ko nema velikih problema ili ima blazi oblik bolesti naravno da nece uzimati ali i sumnjam da ga lekari prepisuju ako nije neophodan.
Jedno je sigurno - los je osecaj kada procitas uputstvo za upotrebu.

maki
Posts: 1
Joined: 20 Mar 2012, 12:27

Re: Imuran

Post by maki » 20 Mar 2012, 12:42

Ja sam imala iskustvo sa imuranom,na samom pocetku trudnoce. Tada je bilo 13 godina od kako pijem imuran i nisam znala da ne smem da zatrudnim,dok ga pijem. Pored imurana,pijem i pronizon. Posle dva meseca trudnoce,imala sam spontani. morala sam da sacekam godinu dana,naravno bez imurana. Ostala sam trudna i hvala bogu,uz malo rizicnu trudnocu,rodila sam zdravog sina,koji sada ima osam godina. Tako da,moj je savet,da nikako ne pokusavate da odrzite trudnocu sa imuranom,jer ga ja pijem 20-ak godina i prosla sam kroz sve moguce faze. Pozdrav!

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Imuran

Post by GrooYa » 20 Mar 2012, 13:24

Od Imurana mi se razvila samo neuropatija, a to je tolika ostecenost nerava (od stopala pa do iznad kolena) da i najblazi nadrazaj, kao na primer kada vas neko dotakne rukom, dozivljavate kao ubod nozem; do totalnog odsustva bilo kakvih osecaja - motorika ocuvana, ali totalna desenzitivnost, sto se kasnije odrazi na hodanje, balans (jer ne osecate u nogama na koju stranu zanosite). Jedini nacin da zaspim uz to je bio uz teske sedative. Kada sam prestao sa imuarnom, svi ti simptomi su se povukli, sada je skoro skroz nestao (postoji jos neki mali procenat na prstima koji ima blagi osecaj utrnulosti), ali iskustvo svakako gorko. Naravno receno mi je da nisu culi za takve propratne efekte do sad, ali bas su se poklopile tegobe i prestanak istih, sa pocetkom i prestankom uzimanja imurana.

User avatar
Лепосава
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2011, 22:21

Re: Imuran

Post by Лепосава » 27 Apr 2012, 20:22

licolu wrote:da li je neko od vas imao iskustva sa zacecem dece dok je bio na terapiji imuranom. meni je jedan covek koji nije lekar, ali ima dosta iskustva iz oblasti medicine, i dosta ga ljudi zove za savete, rekao da je to dosta rizicno, jer dete moze da ima poremecaje... unapred svima da kazem, da ja nesto nisam u to uveren, pogotovo sto se tokom trudnoce rade razni testovi, da li je sa detetom sve ok, pa ako nesto nije moze da se predupredi... pozdrav
Мислиш да се убије човек у утроби?
Није ми ништа.

User avatar
ekvilibrijum
Posts: 16
Joined: 13 Jun 2011, 13:49
Location: Mali Zvornik

Re: Imuran

Post by ekvilibrijum » 11 May 2012, 20:17

[quote="Лепосава"][quote="licolu"]da li je neko od vas imao iskustva sa zacecem dece dok je bio na terapiji imuranom.

Током моје терапије Имураном, додуше 100 мг/дану, смо зачели старију кћерку. Због моје забринутости, ишли смо код доктора Љубића. Радили смо Кордоцинтезу (Kordocenteza), а са млађом ћеркицом нисмо нигде ишли на велике контроле. Нажалост, она је већ пет година склона озбиљнијим алергијама.

Dr Aleksandar Ljubić je diplomirao u Beogradu na Medicinskom fakultetu 1983, a završio je specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva 1991 godine. Skoro 20 godina, radi kao član tima u specijalnoj ginekološkoj bolnici „Jevremova“. Za to vreme, stekao je zvanje profesora na katedri za ginekologiju i akušerstvo na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Takođe, on je osnivač i član mnogih stručnih udruženja medicinskih stručnjaka u Srbiji. Njegova ekspertiza je poznata u oblasti reproduktivne medicine i na polju trudnoća sa visokim rizikom.Tokom svoje karijere predstavio je brojne teze i članke na Kongresima gde učestvuje kao predavač. Trenutno je direktor instituta za ginekologiju i akušerstvo u Kliničkom centru Srbije. :idea:

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Imuran

Post by janim08 » 11 May 2012, 20:55

Ne mogu da verujem, bas bez veze. Kakve su to tacno alergije i da li ste sigurni da je od toga? Dr. Ljubic je pravi strucnjak, tako sam bar cula.Meni je dr rekla da mogu da planiram trudnocu na imuranu, da je sto posto bezbedan lek. Naravno, moram da uradim double i triple test, kao i amniocentezu. Jos se ne usudjujem na taj korak. Ona je takodje veliki strucnjak-dr Jojic. Rekla mi je da je imala puno trudnica koje su na imuranu dobijale decu. Na hrvatskim sajtovima sam citala da zene cak doje decu na tom leku, a i piju ga godinama. Mislim da cu potraziti misljenje jos nekog lekara, ne znam ni sama.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Imuran

Post by Philthy McNasty » 11 May 2012, 22:08

janim08 wrote:Meni je dr rekla da mogu da planiram trudnocu na imuranu, da je sto posto bezbedan lek.

Ovde sam pre izvesnog vremena postavio listu sa nezeljenim dejstvima Imurana, to se vrlo lako moze naci na internetu a i forumi su puni horor ispovesti korisnika istog.

Taj koji je rekao da je Imuran poptuno bezbedan lek ili ne zna nista o istom ili je lud, ili pod dejstvom opojnih droga, alkohola i tome slicno.

Manite se corava posla i ne kockajte se sa zivotima/zdravljem vase dece! Ne pomisljajte na vakcinaciju dece niti koriscenje antibiotika. Uradite dobro domaci zadatak pre nego sto se upustite u avanturu koriscenja Imurana i svih pomenutih "lekova".
Kron je proslost .....

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Imuran

Post by Gile » 12 May 2012, 10:43

janim08 wrote:Ne mogu da verujem, bas bez veze. Kakve su to tacno alergije i da li ste sigurni da je od toga? Dr. Ljubic je pravi strucnjak, tako sam bar cula.Meni je dr rekla da mogu da planiram trudnocu na imuranu, da je sto posto bezbedan lek. Naravno, moram da uradim double i triple test, kao i amniocentezu. Jos se ne usudjujem na taj korak. Ona je takodje veliki strucnjak-dr Jojic. Rekla mi je da je imala puno trudnica koje su na imuranu dobijale decu. Na hrvatskim sajtovima sam citala da zene cak doje decu na tom leku, a i piju ga godinama. Mislim da cu potraziti misljenje jos nekog lekara, ne znam ni sama.
Secam se da mi je lekar, kad sam pocinjao da pijem imuran govorio o ovome. Kolko se ja secam tehinka je da se uzimanje imurana prekine odredjeni period pre zaceca i ne uzima neki period nakon (u zavisnosti koju ulogu u trudnoci imate jelte :) ). Naravno, ovo su teme o kojima trebati popricati sa svojim lekarom, a ako sumnjate u njegovo misljenje, traziti drugog. Uglavnom i ja sam cuo za vise slucajeva uspesnih trudnoca i daleko od toga da je nemoguce imati zdravu decu uz uzimanje ovog leka...

Post Reply