Antibiotici

dak73
Posts: 20
Joined: 21 May 2011, 20:06
Location: Vrsac

Antibiotici

Post by dak73 » 03 Jun 2011, 15:51

Kakva iskustva imate sa antibioticima i koje koristite?

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Antibiotici

Post by Gile » 04 Jun 2011, 12:28

Alergican sam na penicilin pa pijem RUNAC u tabletama (zbog rastvaranja u zeludcu a ne u crevima) kad sam prehladjen. Mada se trudim da izbegnem antibiotike kad god mogu, nekad su neophodni.

Ovo mi je i bio veliki problem do sad, jer lekar opste prake kod koga idem nije siguran sta sme da mi da a sta ne zbog terapije za Krona, pa sam cesto sve morao da proveravam sa gastroenterologom...

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Antibiotici

Post by Igor77 » 06 Jun 2011, 10:40

Uvek sam koristio čist penicilin, dakle Palitrex ili Pentrexyl. Takođe mislim da možemo i Amoxicilin, jer to i trudnice mogu pa zašto onda ne bismo i mi.
Ne znam kakva su iskustva sa Hemomicinom.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

dak73
Posts: 20
Joined: 21 May 2011, 20:06
Location: Vrsac

Re: Antibiotici

Post by dak73 » 07 Jun 2011, 20:55

Hemomicin je izuzetan antibiotik,ja ga uzimam samo kada me jako uhvati prehlada i sl ali obavezno moram sa njim da uzimam i neku zastitu tipa probiotik i omeorol.Sa palitreksom imam losa iskustva dok amoksiciklin mogo da pijem bez problema.Sto se tice ostalih antiobiotika nisam eksperimentisao.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Antibiotici

Post by Philthy McNasty » 08 Jul 2011, 06:31

Svi antibiotici su veliko zlo ......... najbolje resenje je prirodno ulje od divljeg mediteranskog origana sa minimum 75% carvacola , obavezno pomesano sa extra virgin olive oil u odnosu 1:15.
Ovo ulje je u rangu najpotentnijih sintetickih antibiotika, nema nikakvih nezeljih dejstava.
Kron je proslost .....

dak73
Posts: 20
Joined: 21 May 2011, 20:06
Location: Vrsac

Re: Antibiotici

Post by dak73 » 12 Jul 2011, 23:00

Molim te kazi mi gde da nabavim sve te sastoike i kako se uzima.hvala unapred

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Antibiotici

Post by Philthy McNasty » 13 Jul 2011, 00:49

Ne bih mogao da ti kazem gde da nabavis Oregano oil u Srbiji posto zivim u Kanadi. Procesljaj malo internet i naci ces siguran sam. Ako ga pak nema u Srbiji onda ga naruci iz inostranstva, nije skupo. Posto se preporucuje ulje od mediteranskog divljen origana onda pretpostavljam da ga proizvode u okolnim zemljama.

Oregano oil je veoma jako tako da mozes poceti sa recimo 2x po 5 kapi (ujutru i uvece) obavezno sa punom casom vode, osecaj ne neugodan jer se u grlu oseca jako peckanje ali prolazi za pola minuta.
Kasnije mozes smanjiti dozu na samo 5 kapi dnevno.

Takodje, izvanredan prirodni antibiotik je i ekstrakt lista masline.
Kron je proslost .....

gocilija
Posts: 29
Joined: 10 Jun 2011, 14:07

Re: Antibiotici

Post by gocilija » 13 Jul 2011, 10:08

Ja sam pisala o mom iskustvu sa hemomicinom. Doktorka mi ga je prepisala zbog jakog kaslja. Bila je jako nervozna, kraj smene, uz komentar "pa i mi imamo kucu i decu", nije mi rekla nista da uzimam uz njega, a ja glupaca posto sam se 4 godine osecala kao da nikada nisam bila bolesna nisam ni jogurt uzela a ne probiotik. Posle 5 kapsule je krenuo proliv, a onda kandida u crevima. Devet meseci pijem najbolje probiotike ne bih li dovela tu crevnu floru u ravnotezu. Cuvajte se hemomicina!
Origano ulje sam kupovala ali nisam se usudila da ga koristim. Ima ga u prodavnicama zdrave hrane. Procitala sam da je za jetru nezgodno i mislim da ga ipak treba znati upotrebiti. Evo sad vidim da ga treba sa maslinovim uljem u odredjenom omeru. U svakom slucaju sigurna sam da je bezbednije od antibiotika.

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: Antibiotici

Post by Philthy McNasty » 13 Jul 2011, 17:10

Cisto, nerazredjeno origano ulje moze da osteti sluzokozu , zato se mora razrediti sa maslinovim uljem u razmeru koji sam pomenuo.
Kron je proslost .....

dak73
Posts: 20
Joined: 21 May 2011, 20:06
Location: Vrsac

Re: Antibiotici

Post by dak73 » 13 Jul 2011, 20:55

Pa da sto se hemomicina tice on moze da napravi cudo u crevima zato je obavezna zastita cak i kod ljudi sa zdravim crevima.
Hteo sam samo da pitam kada nabavim ulje i kada ga razredim dali ono moze da stoji tako i dali ga pijes samo kada ti je potreban antibiotik ili ga pijes i preventivno.

Post Reply