Loperamid

Post Reply
Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Loperamid

Post by Nemanja » 03 Jun 2011, 11:42

Zaustavlja odlaske u wc. Meni licno ne sredi sam problem, ali uspesno odlozi odlaske i samim tim ih proredjuje.
Preporucujem za odlaske u radnju, pozoriste, kada idete na kafu ili na posao.
U poslednjih godinu dana da nije bio ovog leka propustio bi vise vencanja i rodjendana, znam da nije magican
ali radi. :mrgreen:

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Loperamid

Post by Igor77 » 08 Jun 2011, 10:51

Ne bih da kvarim žurku ali čisto da imamo na umu:
Antidiarrheal medications (such as diphenoxylate, loperamide, or psyllium) -- Medications used to treat diarrhea must be used only under your doctor's supervision and with extreme caution. They can slow down the normal movements of the gastrointestinal tract and, in severe cases, may cause a life-threatening complication known as toxic megacolon.

Izvor;
http://www.umm.edu/altmed/articles/croh ... 000043.htm
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Loperamid

Post by Nemanja » 08 Jun 2011, 16:29

Moja greska.
Posavetujte se sa vasim lekarom (bolje nego sa farmaceutom ili ortakom sa foruma) o nezeljenim efektima i tako dalje.

Igor je u pravu. Znaci prvo proverite sa svojim lekarom.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Loperamid

Post by Igor77 » 09 Jun 2011, 07:41

Nemojte da ovo poremeti postavljanje postova, svako ovde želi najbolje drugima i treba to da iznese :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

m.m
Posts: 3
Joined: 15 Dec 2011, 22:11

Re: Loperamid

Post by m.m » 15 Dec 2011, 22:32

popila jednu tabletu(koja mi se učinila prejakom) i nisam imala 7 dana problema sa trčanjem u wc.
Ali ga ne smem dalje uzimati jer nisam ni dobila od lekara da to pijem :(
Ali iskustvo je sjajno.

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Loperamid

Post by janim08 » 16 Dec 2011, 23:47

Ja sam ga probala dok sam bila u akutnoj fazi. Nije mi mnogo pomogao, a ni odmogao( popila sam nekoliko kapi). U uputstvu za taj lek pise da ga ne smeju koristiti osobe koje imaju ulcerozni kolitis

GrooYa
Posts: 72
Joined: 16 Mar 2012, 20:44
Location: Kragujevac

Re: Loperamid

Post by GrooYa » 25 Jun 2012, 11:10

taj lek mi je prepisan, pre nego sto su fantasticni kragujevacki lekari uopste ustanovili da imam krona, pod izgovorom "imam 100 takvih kao ti, evo ti popij ovo" - naravno bez ikakvih analiza i bilo cega uradjenog. rezultat koriscenja tog "leka" je bila skroz razje*ana crevna flora, umesto dijareja su pocele krvave stolice i jos 300 komplikacija. kad sam napokon dosao do vma, doktor koji je video sta su mi prepisali je, uz ozbiljan pogled rekao "jesu mi kolege, ali ovo sto su ti prepisali je u najmanju ruku... hrabro... ".
obratite paznju sa kojim lekovima se igrate... mozete da napravite mnogo vecu stetu nego korist.

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Loperamid

Post by Nemanja » 29 Jun 2012, 11:44

Naravno da treba obratiti paznju. Moje misljenje je da sa svakim lekom treba paziti i piti ga onako kako je dogovoreno sa lekarom iako znam da mnogi sami menjaju svoje terapije i smanjuju/ukidaju lekove...
U svakom slucaju otvorio sam temu da podelim svoje iskustvo sa drugima. Nisam mislio da napravim problem, naravno pitajte svog lekara. I ja sam cuo sa vise strana da je ovaj lek opasan ali sa druge strane ja ga opet koristim u terapiji i pomaze mi.
Dugo ga vec koristim i bio sam mnogo losije u trenucima kada ga nisam koristio, naravno stvar je u tome sto koristim mnogo lekova tako da je ovaj samo jedna stvar u nizu koja cini da sam malo bolje.
A svi smo svesni da razlicito reagujemo na lekove i hranu ... Meni odgovara, nekome smeta.

Post Reply