Kako sam prestao da pijem salazopyrin bol se vratio

Post Reply
fly
Posts: 14
Joined: 23 Nov 2011, 15:41

Kako sam prestao da pijem salazopyrin bol se vratio

Post by fly » 10 Jan 2012, 21:03

U novembru mi je otkriven kron i doktorka mi je prepisala terapiju dva meseca da pijem salazopyrin.
Svo to vreme dok sam pio lek nisam osetio ni najmanji bol. Prekjuče sam prestao sa terapijom (isteklo je 2 meseca), a juče i danas povremeno sam osetio bol (više sevanje) u predelu levog bubrega, levog donjeg dela stomaka i leve prepone.

Šta da činim? :(

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Kako sam prestao da pijem salazopyrin bol se vratio

Post by Skipper » 10 Jan 2012, 21:31

Slobodno nastavi da piješ "Salazopyrin", jer taj lek nije antibiotik, tako da ta kratka pauza, od par dana, neće napraviti neku neželjenu reakciju!

U svakom slučaju, najbolje je da se što pre javiš tvom gastroenterologu i napraviš analizu krvi (CRP, SE, krvna slika i dr.)

Nadam se da će ti taj bol ubrzo prestati. Pozdrav i srećno!
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

mmixn
Posts: 36
Joined: 07 Dec 2011, 22:45
Location: Novi Sad

Re: Kako sam prestao da pijem salazopyrin bol se vratio

Post by mmixn » 13 Jan 2012, 02:48

Meni ovo više liči na problem sa bubrezima. Svojevremeno sam imao "renalne kolike", to je nešto najužasnije što sam ikada iskusio (kao da ti neko 3 sata bez prestanka burgija zubarskom bušilicom po bubrezima i preponama) a epizode su počinjale upravo tako kako si ti opisao. Inače čini mi se da bol sa leve strane, a naročito u preponama nije tipičan za krona. Možda bi vredelo da se konsultuješ sa lekarom ako i dalje budeš osećao bolove?
Dg:Crohnova bolest od 2001, komplikacije: fistula, stenoze. Operacije:2. Korišćeni lekovi: Salofak, Orvagil, Budesonide. Trenutna Th: Imuran 2x50 mg, sideral forte 1x1, folnak 1x1

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Kako sam prestao da pijem salazopyrin bol se vratio

Post by Skipper » 14 Jan 2012, 04:21

Ako je Crohn-ova bolest aktivna u descedensu (silaznom delu) i/ili sigmo-rektalnom delu debelog creva, mogući su bolovi u levoj strani (refleksni bol se oseća u predelu levog bubrega, a može da se spusti sve do leve prepone.) Da bi se isključila bilo kakva aktivnost osnovne bolesti, potrebno je uraditi pomenute analize krvi i ultrazvuk abdomena, koji će pokazati pravu 'sliku' problema. U svakom slučaju, slažem se da ne treba isključiti ni bubrežne kolike, ali zato, ukoliko bolovi uskoro ne prestanu, neophodno je konsultovati gastroenterologa! Nadajmo se da je problem akutne prirode i da će sve biti u redu.
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Post Reply