OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Opšte informacije o udruženju obolelih od Kronove bolesti i ulceroznog kolitisa Srbije.
DJAK59
Posts: 77
Joined: 01 Apr 2011, 16:30
Contact:

OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by DJAK59 » 07 Oct 2012, 11:32

15.10.2012. će biti održan okrugli sto na temu kvaliteta života obolelih od zapaljenskih bolesti creva. Početak je predviđen za 13:00 časova. Učešće u radu će imati predstavnici Ministarstva zdravlja, Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, članovi komisije, udruženje lekara koji se bave zapaljenskim bolestima creva, kao i zainteresovani članovi UKUKS-a.
Molim sve zainteresovane da se što pre jave, pošto je broj mesta ograničen. Ako imate dodatna pitanja možete mi se javiti na tel: 069 61 44 21 ili na e-mail: ibd.srbija@gmail.com

DJAK59
Posts: 77
Joined: 01 Apr 2011, 16:30
Contact:

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by DJAK59 » 11 Oct 2012, 13:49

Veoma je važno da se svi zainteresovani odazovu pozivu na sastanak, jer će moći da postave sva pitanja i da dobiju odgovore od relevantnih stručnjaka iz IBD oblasti.

User avatar
Лепосава
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2011, 22:21

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by Лепосава » 11 Oct 2012, 18:49

.
Није ми ништа.

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by Nemanja » 14 Oct 2012, 11:29

Vidimo se tamo u ponedeljak.

User avatar
Лепосава
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2011, 22:21

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by Лепосава » 14 Oct 2012, 15:38

Hotel Inn je kod Beogradske arene, na auto-putu?
Није ми ништа.

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by Runja » 14 Oct 2012, 21:50

Ja sam ranije negde vec rekla da ne mogu da prisustvujem skupovima koji se odrzavaju radnim danom i zao mi je zbog toga :(

DJAK59
Posts: 77
Joined: 01 Apr 2011, 16:30
Contact:

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by DJAK59 » 15 Oct 2012, 09:21

Hotel "HOLIDAY INN" u Španskih boraca, nedaleko od Belvila

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by Runja » 20 Oct 2012, 13:43

Mogu li neki utisci sa okruglog stola?
Ko je bio...

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by Skipper » 21 Oct 2012, 09:43

Runja wrote:Mogu li neki utisci sa okruglog stola?
Ko je bio...
Sanja,

Sve je bilo sasvim korektno organizovano, u konferencijskoj sali "Ravanica", hotela "Holiday Inn". Ljiljan Djaković je, u ime našeg Udruženja, uradio sve što je bilo potrebno, a pretpostavljam da su mu, oko logistike, pomogli još neki članovi Udruženja (Marko, Nemanja, Ljiljanov sin Stefan i dr.)

Došli su gastroenterolozi sa VMA (puk. prof. dr Dino Tarabar i dr Zoran Milenković) i iz KBC "Zvezdara" (prof. dr Njegica Jojić i doc. dr Daniela Bojić), gl. sestra sa odeljenja za gastroenterologiju Kliničkog centra "Niš" i pacijenti-članovi UKUKS-a (desetak članova -- 'odokativno'! 8-) )

Pomenuti lekari i Ljiljan su pripremili PowerPoint prezentacije, za gospodu-drugove iz Ministarstva zdravlja, RFZO Srbije i članove zdravstvene (invalidske) komisije, koji se, naravno, NISU POJAVILI, odnosno, nisu se ni udostojili da 'nadju' malo njihovog dragocenog vremena i svrate na, unapred zakazani, Okrugli sto!!!! :?

Velika sramota, o kojoj ostaje samo da se, ispod 'slike', napiše - "No Comment!" Toliko o velikim obećanjima političara u Srbiji -- stranačka pripadnost je ovde potpuno nebitna, jer se svi isto ponašaju prema bolesnim gradjanima, a posle od istih traže podršku na lopovskim izborima! :x

Od lekara, jedino je dr Bojić iskoristila priliku da, bar prisutnim članovima Uduženja i ostalima, predstavi projekat 'uvodjenja' pacijenata u IBD registar. Podaci iz ove baze će biti dostupni, isključivo, nadležnim lekarima i pripadajućim zdravstvenim institucijama (tajnost je zagarantovana!) Zato, niko, od nas obolelih, ne mora da 'strahuje' da će, u javnost, 'procureti' bilo kakva informacija, koja bude uneta u pomenuti registar!

Toliko o Okruglom stolu, sa mnogo 'nepopunjenih ćoškova'! ;)

Pozdrav,

Skipper

PS: Neka neko, od članova koji su bili na sastanku, pošalje dodatne informacije, ako sam nešto propustio da napišem! :mrgreen:
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: OKRUGLI STO U HOTELU "HOLIDAY INN"

Post by Runja » 21 Oct 2012, 18:59

Hvala, Skipper, na odgovoru.
Nesto mi je, po ko zna koji put, upalo u oci, a to je da se stalno nesto napominje "nece biti javno objavljeno"...."neka se niko ne plasi da ce biti otkriveno (njihova imena ili sta?)"...."sve je u tajnosti".... Ne kapiram uopste celu pricu oko nekog stida ili cega vec - u vezi nasih bolesti; pa nismo HIV - pozitivni!!! I neka me niko ne shvati pogresno, ali prosto sam navela HIV, jer je kod nas jos uvek tabu.

Post Reply