Broj članova Udruženja....

Opšte informacije o udruženju obolelih od Kronove bolesti i ulceroznog kolitisa Srbije.
Post Reply
User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Broj članova Udruženja....

Post by Skipper » 02 May 2012, 06:28

Dragi saborci,

Ne mogu a da ne primetim da, trenutno, naš Forum ima 150 registrovanih članova! Malo, ali samo neka se povećava iz dana u dan (makar, iz nedelje u nedelju!) Što bi naš pokojni glumac, izvodjač dečjih pesama i višegodišnji voditelj "Radosti Evrope", Dragan Laković, u himni ove manifestacije, otpevao: "Neka raste i treba da raste!" Dakle, što nas je više to bolje, jer zajedno nešto i možemo da postignemo! :)

Nego, interesuje me, koliko nas sada ima u Udruženju? Ljiljane, nadam se da se broj članova UKUKS-a bitno povećao nakon predstavljanja u Nišu i Novom Sadu. Nadam se da sam u pravu.

Sve najbolje,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Broj članova Udruženja....

Post by Gile » 02 May 2012, 20:56

Zakljucno sa ovim danom, ima nas tacno 195. Od toga je aktivno (u smislu da svrati na forum nekad i "reaguje" na povremene mailove) mozda pola. Najvise uclanjenja imamo kad smo prisutni u medijima (poslednji put kad je bila ova frka oko bioloske terapije...).

Recimo, sto se ankete tice, pratio sam odziv od trenutka kad sam je postavio. U prvih 24h ju je popunilo oko 35 clanova, ste je prijatno iznenadjenje, a zakljucno sa danasnjim danom 50. Nadam se da ce do 15. maja bar 100 clanova popuniti anketu kako bi imali kvalitetan uzorak.

Rastemo ko kilaza na pronizonu! :D

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Broj članova Udruženja....

Post by Skipper » 02 May 2012, 21:38

Gile,

Hvala na brzom i preciznom odgovoru! :) By the way, što se tiče porasta broja članova, može kvasac ili pivo, umesto proniziona -- fino raste (makar stomačić!) ;)

Šalu na stranu, samo da nas bude mnogo više u Udruženju i na Forumu, jer se procenjuje da trenutno obolelih, od Crohn-a i ulceroznog kolitisa, u Srbiji ima 4-5 hiljada, a broj pacijenata se stalno povećava, iz godine u godinu!! Malo li je!? :cry:

Na kraju bih zamolio članove našeg Foruma, da bar popune anketu, koju je naš administrator Gile postavio (proverite poruku u vašem e-mail Inbox-u!) Ljudi, anketa je anonimna i nista ne boli, a oduzeće vam samo par minuta! Please, please, please!

Sve ovo je za naše dobro, jer kao što, u postu na drugu temu, reče Nemanja: "To i jeste jedan od razloga zbog koga ja konkretno zagovaram pricu o udruzenju i zbog cega mislim da je jako vazno da ga sto vise ojacamo. Tako cemo moci da probamo da promenimo neke stvari koje nama trenutno nisu bas od koristi."

Pozdrav svima,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Broj članova Udruženja....

Post by Gile » 11 May 2012, 09:43

200 clanova ;)

DJAK59
Posts: 77
Joined: 01 Apr 2011, 16:30
Contact:

Re: Broj članova Udruženja....

Post by DJAK59 » 11 May 2012, 20:08

Anketa nam je bitna, za puno stvari, ljudi odvojte par minuta, zbog vas, a i radi onoh koji zele da nam pomognu. ;) ;) ;)

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Broj članova Udruženja....

Post by Skipper » 12 May 2012, 05:51

@Gile:
Gile, hvala za update. Super je da smo, za sada, zaokružili broj članova na 200! Idemo na 300 u sledećoj turi! ;)


@DJAK59:
Ljiljane, možda ne bi bilo loše da Gile postavi informaciju i link za anketu, na naslovnu (index) stranu UKUKS website-a i da, dodatno pod glavnim forumom "UKUKS", 'otvori' novi podforum "Ankete", sa temom "Važna anketa do 15. maja 2012.", tako da svi članovi odmah vide taj apel! Valjda im nije teško da odvoje par minuta da bi popunili jednu anonimnu anketu (znam da su svi članovi dobili e-mail poruku, u vezi sa anketom, ali ko zna koliko njih redovno proverava el. poštu!?) :(

Što reče pokojni Zoran Radmilović, u ulozi 'Kralja Ibija': "Narode moj....", a ja bih nastavio sa "....ne budi lenj, već hitro i hitno popuni ANKETU, jer je to za dobro svih nas!!!!" ;) ;) ;)

Pozdrav i sve najbolje,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

User avatar
Gile
Posts: 119
Joined: 23 Mar 2011, 02:35
Location: Beograd

Re: Broj članova Udruženja....

Post by Gile » 12 May 2012, 10:23

To bi stvorilo drugi problem, a to je da bi glasao ko god bi video anketu na prvoj strani, znaci i ljudi koji nisu oboleli sto bi pokvarilo uzorak.

Glavni problem je sto se verovatno vecina ljudi uclanila sa nekim sporednim mailovima koje ne proverava...

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Broj članova Udruženja....

Post by Skipper » 12 May 2012, 23:13

Gile,

U tom slučaju, možda bi bilo dobro da, još jednom, apeluješ na sve članove UKUKS-a, da pročitaju poruku (sa linkovanom anketom), koja im je stigla na onu e-mail adresu, koju su ostavili prilikom učlanjivanja! Samo dajem predlog, sa namerom da se privuče pažnja onih članova koji još nisu popunili anketu.

That's All Folks! ;)

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Post Reply