UC

Predstavite se ostalim članovima
Post Reply
Zoe
Posts: 1
Joined: 25 May 2023, 07:32

UC

Post by Zoe » 25 May 2023, 07:50

Zdravo saborci, nova sam na forumu, inače bolujem od UC 24 godine, trenutno sam nakon 8 godina remisije u recidivu dva i po meseca. Moja situacija je vrlo kompleksna, na žalost ovo je od kada mi je dijagnostifikovan UC najteži oblik recidiva da nisam mogla zamisliti ovako jake tegobe, posebno bolove... Na moju nesreću rano sam ostala bez roditelja, jedinica sam, imam 40 godina, nisam udata, nemam dece, i bukvalno sam sama. Što mi najteže pada, jer znate i sami kroz kakve muke prolazimo. Inače sam po prirodi emotivna ceo svoj život, mnogo osetljiva, pa mi je to dodatni problem sa samom sobom se borim uprkos godinama, neko će pomisliti imaš 40 godina, ali se ja i dalje osećam i ponašam kao dete. Ovo je samo uvodni deo, ako neko zapazi moj post, za početak dragi saborci samo želim podršku jer se osećam usamljeno, prijatelje koje imam mi daju snagu i podršku, ali na žalost ne razumeju bolest, pa se osećam kao da sam sama na svetu, možda će me neko razumeti ako je neko bio u sličnoj situaciji.. Hvala svima unapred. A kada se "povežemo" tada ću imati mnogo pitanja na koja bi mi neko mogao dati odgovore :oops: 🙃

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: UC

Post by Igor77 » 02 Jun 2023, 22:45

Dobro došla. Za instant odgovore najbolje da se pridružiš Viber grupi. Imaš post u obevštenjima. Svako ima svoju muku zato glavu gore i guraj dalje.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Post Reply