Alergija na lek Remikade

Predstavite se ostalim članovima
Post Reply
dejanarandjelovicpk
Posts: 4
Joined: 01 Mar 2016, 11:46

Alergija na lek Remikade

Post by dejanarandjelovicpk » 01 Mar 2016, 12:10

Postovani clanovi, moje ima je Dejan Arandjelovic. Od 2012.bolujem od Ulceroznog kolitisa.U pocetku je bila bolest klasifikovana kao srednje teski oblik a kako terapija kortiko preparatima, derivatima 5ASA, te kombinacijom antibiotika i probiotika nije delovala, bolest je presla u Pankolitis i teski oblik UC. Od 11.2014. po odluci Komisije i konzilijuma lekara dobio sam biolosku terapiju lekom Remikade. Do 11.2015.sam primao kada sam dobio alergijsku reakciju na lek.Odmah urađene lab. analize i konstatovana izrazito povišenje antitela na Inflixamib /131, a normalno do 10/!!! Zbog navedenog upućen sam Komisiji za biološku terapiju Ministarstvu zdravlja radi primene adalimumaba /Humira/ kao sledeće terapijske opcije.Odbijen sam za primenu navedenog leka, razlog odbijanja nije naveden, 25.01.2016. Podneo sam zalbu na ovu odluku,Centralnoj komisiji za lekove RFZO I ponovo sam odbijen 24.02.2016. Sada sam vracen na prvobitnu terapiju imam preko 10 krvavosluzavih stolica dnevno.Jedino resenje je primena leka Humira ili operacija debelog creva. Sada se svim silama borim da mi se omoguci primena Humire. Saznao sam da svega nas 15 u Srbiji imaju isti problem kao ja, da imaju alergiju na lek Remikade. Ja sam vec preduzeo inicijativu i o mom slucaju je izasao clanak u Kuriru i Vecernjim novostima a pisao sam i ministru Loncaru i premijeru Vucicu. Zeleo bih svi koji su u istoj situaciji kao da ja,ili u slicnoj(da imaju problema i poteskoca pri lecenju Ulceroznog kolitisa i Kronove bolesti) da mi se jave da zajedno pokusamo da se izborimo za primenu ovog leka, da dobijemo adekvatnu negu i lecenje, spasimo nase zivote i poboljsamo kvalitet zivota. Ne casite cas, javite se meni ili predsedniku udruzenja gospodinu Ljiljanu Djakovic. Ja sam Dejan Arandjelovic iz Prokuplja mozete me kontaktirati na br: 063233483

dejanarandjelovicpk
Posts: 4
Joined: 01 Mar 2016, 11:46

Re: Alergija na lek Remikade

Post by dejanarandjelovicpk » 27 Mar 2016, 17:06

Postovani clanovi, vec sam pisao o alergiji na lek Remikade, ali mi se niko nije javio. Samo da vas obavestim da sam ja dobio terapiju, a da ce od juna da se promeni pravilnik i da osobe sa Ulceroznim koje imaju alergiju na Remikade moci da prime Humiru. Pozdrav i svako dobro.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Alergija na lek Remikade

Post by Igor77 » 28 Mar 2016, 07:06

dejanarandjelovicpk wrote:Postovani clanovi, vec sam pisao o alergiji na lek Remikade, ali mi se niko nije javio. Samo da vas obavestim da sam ja dobio terapiju, a da ce od juna da se promeni pravilnik i da osobe sa Ulceroznim koje imaju alergiju na Remikade moci da prime Humiru. Pozdrav i svako dobro.
Hvala Dejane! Sigurno će nekom, nekad koristiti ova informacija. Lepo je što si dobio ovu bitku, koju si, na žalost, morao da izguraš sam.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

mmixn
Posts: 36
Joined: 07 Dec 2011, 22:45
Location: Novi Sad

Re: Alergija na lek Remikade

Post by mmixn » 02 Apr 2016, 00:40

hvala Dejane što si se izborio i za druge sa sličnim problemima. Pitam se ko sedi u tim komisijama koje odlučuju o životu ili smrti bolesnih ljudi, kako spavaju?! U svakom slučaju ne treba da ćutimo i trpimo. Ne znam da li bi ja smogao snage da se obraćam tabloidima, žutoj štampi i političarima da sam u sličnom problemu...
Dg:Crohnova bolest od 2001, komplikacije: fistula, stenoze. Operacije:2. Korišćeni lekovi: Salofak, Orvagil, Budesonide. Trenutna Th: Imuran 2x50 mg, sideral forte 1x1, folnak 1x1

nevena
Posts: 13
Joined: 21 Nov 2012, 18:13

Re: Alergija na lek Remikade

Post by nevena » 04 Apr 2016, 18:57

Dejane, drago mi je da si uspeo dobiti Humiru. Sve najbolje.

Post Reply