Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
UpfulWarrior
Posts: 1
Joined: 02 Jun 2012, 22:37

Re: Pozdrav

Post by UpfulWarrior » 02 Jun 2012, 22:40

Pozdrav,ja sam iz Beograda i imam najblazi oblik UK .Zanima me kada su sastanci,jer imam odredjene savete ako je neko zainteresovan ?

Nemanja
Posts: 99
Joined: 08 Apr 2011, 15:52

Re: Pozdrav

Post by Nemanja » 04 Jun 2012, 14:21

Pozdrav i tebi, sledeci sastanak jos uvek nije zakazan, bice obavestenju na sajtu ukuksa i ovde na forumu a verovatno ces dobiti i obavestenje na mail koji si prijavio pri registraciji. Taj deo oko obavestavanja je jako ozbiljno shvacen :mrgreen:
A savete i iskustva mozes da napises i sada na forumu ako hoces, nadji neku otvorenu temu ili otvori novu ako nije do sada postavljena takva.

janim08
Posts: 108
Joined: 20 Jun 2011, 12:46

Re: Pozdrav

Post by janim08 » 04 Jun 2012, 22:41

Slazem se. Kako se definise taj najblazi oblik i koja mu je terpija? Hvala

mirka
Posts: 3
Joined: 06 Jun 2012, 14:44

Re: Pozdrav

Post by mirka » 06 Jun 2012, 14:49

Pozdrav, javljam se u ime moje mame(boluje od ulceroznog kolitisa) jer se ona slabo snalazi na kompjuteru. Hteo bih da vas zamolim za jednu uslugu. Da li bi mogao neko da mi javi na email (JTNRACING@GMAIL.COM) kada budu sastanci, okupljanja i predavanja da bih ja preneo mami jer ona zeli da prisustvuje. Hvala unapred !

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Pozdrav

Post by Skipper » 06 Jun 2012, 17:52

Dobrodošao na forum!

Kada je reč o sastancima Udruženja, informaciju ćeš dobiti na e-mail koji si upisao pri registraciji. Takodje, svaki sastanak se unapred najavljuje na web site-u i forumu UKUKS-a.

Sem toga, ako je tvoja mama slučajno sprečena da prisustvuje sastanku, uvek može da dodje neko od članova vaše porodice.

Sve najbolje tvojoj mami i tebi,

Skipper
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

mirka
Posts: 3
Joined: 06 Jun 2012, 14:44

Re: Pozdrav

Post by mirka » 06 Jun 2012, 21:47

Ok ocekujem mail onda, mama ce sigurno prisustvovati sta god budete organizovali. Iskreno zahvalan.

Njen sin.

evika
Posts: 37
Joined: 26 Jun 2012, 08:35

Re: Pozdrav

Post by evika » 26 Jun 2012, 08:55

Pozdrav svima!

Zovem se Eva. Živim sa kronovom bolešću 18 godina. Bolest je dijagnostifikovana kad sam imala 18 godina. Lečim se u Novom Sadu, živim u Bečeju. Jutros sam na televiziji gledala emisiju i saznala za udruženje.
Za ovih 18 godina prošla sam dosta neugodnih pregleda,dve operacije fistula na čmaru i dosta bolničkog lečenja. Trenutno sam u remisij.
Trudim se da ne razmišljam puno o bolesti. Mada me interesuju nove metode lečenja, novi lekovi.

User avatar
Skipper
Posts: 252
Joined: 29 May 2011, 01:41
Location: Rochester, NY / Beograd, RS

Re: Pozdrav

Post by Skipper » 26 Jun 2012, 17:40

Dobrodošla, Eva!

I sam bolujem od Crohn-ove bolesti, nešto duže od 20 godina. Kada nadješ malo vremena, pogledaj teme koje su već otvorene, jer ima dosta interesantnih novosti u vezi sa lečenjem naših bolesti, dijetama i alternativnim tretmanima.

Želim da ti remisija traje što je duže moguće i da više nemaš problema sa komplikacijama, poput perianalnih fistula!

Sve najlepše i najbolje,

Skipper :)
Bolest: Crohn-ova, od 1991. / Operisan: 3 puta / Lekovi (do sada): Orvagil, Ciprocinal, Dexason, Pronison, Salazopyrin, 5-ASA, Salofalk, Pentasa, Asacol, Imuran i Methotrexate / Aktuelna terapija: Nema (zbog netolerancije na imunosupresive!)

Karateka
Posts: 24
Joined: 09 Jun 2012, 16:13

Re: Pozdrav

Post by Karateka » 27 Jun 2012, 17:30

Ja imam dijagnostikovanu bolest od pre 2godine a tegobe jos od 2007. Jedino sto mi je cudno od svih ovde ljudi da je meni dijagnostikovana bolest MCT enterografijom a ne kolonoskopijom ili sl. i da na kolonoskopiji posle 1god. terapije nije bilo znakova u prilog IBD??? Mislio sam da nemam Kron-a ali nakon 1god neuzimanja lekova na moje insistiranje dobio sam bolove u predelu karlice i kukova i dobio diagnozu Necrosis avas. coxae bill i Arthropathiae reactivae i naravno terapiju Imuran 150mg,Salayopirin 3x3 samo bez Pronizona.(inace sa stomakom nisam imao problema do pocetka uzimanja terapije kada mi se stanje pogorsava. -----E sad ono za mene najvaznije--- Prvo sugestija da sam sajt nije zasticen i tako vas molim da zahteve za uclanjenje u udruzenje primate putem poste. Drugo sto me interesuje koliko se ljudi ovde zaista oseca dobro upotrebom kortikosteroida,imunosupresiva,aminosalicilata itd??? Ja se bas lose osecam od kada ponovo koristim gore navedene lekove(cak se i broj stolica povecao). Nisam imamo nikakvih problema 1.5 godine iako sam na svoju ruku prekinuo terapiju u tom periodu(sve do problema sa kostima tj. kukovima i levim ramenom). Od 30.maja tj.pocetka ponovnog uzimanja terapije stanje sa stomakom mi se pogorsava a kukovi razbijaju od bolova(o psihi da nepricam). Molim vas da neko ko ima slicno iskustvo odgovori . Takodje jos jedna sugestija sto se tice sajta --NIJE PREGLEDAN, DOSTA JE KONFUZAN..NEKE TEME SE PONAVLJAJU ..NEMA JASNIH ODREDNICA. :?: tesko je snaci se , a netreba tako ..treba nam sto vise informacija do kojih mozemo lakse da dodjemo.

evika
Posts: 37
Joined: 26 Jun 2012, 08:35

Re: Pozdrav

Post by evika » 27 Jun 2012, 18:33

Hvala skippere na lepim željama!

Još nisam pretraživala toliko među temama, mada sigurno ima novosti za koje ne znam. Što se tiče dijete, pretežno se držim saveta lekara
mada povremeno jedem i one stvari koje ne bih smela. 2010 sam imala tumefakcije na ileumu. Trebala sam operaciju, međutim nekim čudom sam prošla bez toga. To čudo prepisujem lekarima a i ONOM gore što nas sve čuva! Sada sam na Imuranu i Salofalku.

Pozdrav Eva!

Post Reply