Pozdrav

Predstavite se ostalim članovima
Korisnikov avatar
Igor77
Pridružio se: 29 Mar 2011, 14:18

Re: Pozdrav

Postod Igor77 » 04 Nov 2018, 19:09

Dobro dosla. Najpouzdanija metoda otkrivanja je vizuelno. Kolonoskopija za debelo ctevo, mr enterografija za tanko j gastroskopija za zeludac. Mozda da krenes od mr enterografije jer tu gledaju i debelo crevo. Ako postoje neke promene onda kolonoskopija.
Dijagnoza: Mb. Crohn (UC?) od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan Aktuelna terapija: Budosan, Methotrexate, Folnak, Nolpaza

astrid95
Pridružio se: 04 Nov 2018, 00:13

Postod astrid95 » 08 Nov 2018, 14:13

Bolje vas našla! :)

Znam da nema dijagnoze bez vizuelnih pregleda. Međutim, moj doktor smatra da budući da su mi kalprotektin, crp i krvna slika generalno u redu, nema potrebe da se još plašimo. Međutim, ja se ipak plašim, kao što se da videti. :D
Jer se već dugo mučim s ovim, nekad je bolje, nekad je gore, a porodična istorija s bolestima digestivnog trakta mi ne uliva baš optimizam.
Pitaću ga kad odem sledeći put da li bi trebalo da uradim još nešto od analiza.
Generalno, da li je moguće imati neku od inflamatornih bolesti creva sa normalnim nalazima kalprotektina i crp-a?
Poslednjih par dana sam jako dobro (pod moje jako dobro smatram stomak i dalje boli, ali nema dijareje :D), ne znam kako, kad sam i odlutala od svoje dijete, jela svašta, bila pod stresom oko raznih stvari. Srećna sam, ali mi đavo ne da mira koliko se plašim izgleda :D

Korisnikov avatar
Igor77
Pridružio se: 29 Mar 2011, 14:18

Postod Igor77 » 08 Nov 2018, 21:51

Izvor bola moze biti svasta. Crp i kalprotektin mogu biti ok ako je slaba upala. Prvo eliminisi cesce bolesti, heliko bakt., kandidu, klostridiju pa onda gledaj ovi nase. Bol moze biti od bubrega, jajnika, suzenja creva...
Dijagnoza: Mb. Crohn (UC?) od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan Aktuelna terapija: Budosan, Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Povratak na “Upoznavanje”