IBD I CANDIDA

Mesto za opuštenu priču o bilo čemu. ;)
Post Reply
Tamara91
Posts: 15
Joined: 26 Feb 2017, 02:37

IBD I CANDIDA

Post by Tamara91 » 29 Jan 2019, 14:51

Pozdrav za sve clanove, stare i nove.
Dugo me nije bilo i sad sam dosla sa jednom dilemom.Zanima me koliko vas ima povecan broj candide u crevima, ili oralnoj sluznici(test:cim se ustane, pre unosa vode, pranja zuba i ispiranja zdrela , pljune se u casu punu vode.Ako se pojave niti posle 15min, ili voda bude mutna test je pozitivan)?
Veliki broj ljudi sa autoimunim oboljenima ima candidijazu sto naravno moze biti samo radi pada imuniteta, ali...
Prosli put kad sam imala candidijazu UK se aktivirao, tad je i otkriven.Nakon sto sam je vratila u normalu, naravno uz adekvatnu ishranu i terapiju stanje mi je bilo dobro.Pojavila se opet i nakon dugo vremena bez tegoba pojavila mi se krv u stolici.Moj gastroenterolog smatra candidijazu gluposcu tako da sa njom ne mogu o tome da pricam.
Citala sam neke clanke i teorija nije dokazana, ali postoji sumnja da autoimuna oboljena nastaju kao rezultat narusene flore creva candidom.Ona pravi erozije na zidovima creva sto omogucava prodor toksina, nedovoljno svarene hrane i same candide u krv.Nas imunoloski sistem to detektuje i brani se tako sto u nasem slucaju napada nasa jadna creva.
Naravno neki mogu da tvrde da nasa ishrana takva kakva jeste dovodi do njenog rasta i nema veze sa samim uzrokom.
U mom slucaju znam da sam prvo razvila candidijazu.U prilog teoriji ide i to da sam kantarion ima tako dobro dejstvo na ublazavanje nasih simptoma, a on je ujedno i antimikotik.Nazalost kada jednom razvijemo autoimuno oboljenje ostaje samo da ga drzimo pod kontrolom, ali ako je ova teorija tacna mozemo spreciti nastanak oboljenja kod drugih i ublaziti nase simptome.
Sta mislite o teoriji? :D Kakva su vasa iskustva?
Dg: Ulcerozni kolitis (dokazano 10.01.2017)
Th: Pentasa 1x 2mg
Koristi osmeh da promeniš svet, ne daj da svet promeni tvoj osmeh. :D

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: IBD I CANDIDA

Post by Igor77 » 29 Jan 2019, 18:00

Deo slagalice DA! Ranije je unos secera bio manji pa ni kandida nije divljala, danas skoro svako ima. Fermentisani proizvodi, mlecni, zivotinjski i biljni, kojo su glavni izvor probiotskih kultura, danas se manje unose i to isto utice, kao i kisela sredina. Imuni sistem reaguje a kod nekih ode u autoimunu reakciju.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Tamara91
Posts: 15
Joined: 26 Feb 2017, 02:37

Re: IBD I CANDIDA

Post by Tamara91 » 30 Jan 2019, 17:14

Stil zivota se dosta izmenio, ishrani se pristupa na praktican nacin tj da dovede do brzog zadovoljenja gladi za razuman novac.
Naravno da postoje posledice toga.Velika je dostupnost raznih 'zdravih" poslastica.Neki poput mene postanu zavisnici od secera, a da toga ne budu ni svesni.Sad sam na odvikavanju. :/Kako si Igore?
Dg: Ulcerozni kolitis (dokazano 10.01.2017)
Th: Pentasa 1x 2mg
Koristi osmeh da promeniš svet, ne daj da svet promeni tvoj osmeh. :D

Leopard
Posts: 29
Joined: 11 Mar 2016, 21:04

Re: IBD I CANDIDA

Post by Leopard » 30 Jan 2019, 22:58

Aj i ja da se uključim. Sumnjam da je kandida uzročnik i da bi kao takva promakla mnogim stručnjacima. Sa druge strane sigurno utiče nepovoljno po crevnu floru i da je jako važno rešiti je se, kao i obogatiti crevnu floru dobroćudnim bakterijama.

Lagano, videćeš da nije strašno bataliti slatko. Morao bih i ja opet. Idemo manjim otporom pa posežemo za fast foodovima i slatkišima, čipsevima.. fast food zameniti zdravom hranom, čips orašastim plodovima (ko podnosi), slatko voćem i to je odličan napredak. Na Islandu deca ne nose slatkiše, već voće za užinu :)
Mb. Chron

bez terapije

Philthy McNasty
Posts: 112
Joined: 07 Jul 2011, 22:01

Re: IBD I CANDIDA

Post by Philthy McNasty » 11 Feb 2019, 17:18

Tamara,
tvoj doktor nema blage veze sta je kandida niti bilo sta vezano za ishranu i biohemijske/prirodne procese u organizmu. Ispran im je mozak sa hemijom kao jedinim nacinom lecenja svih bolesti. Batali doktore i kreni u edukaciju, saznaj kako ljudski organizam funkcionise vec milionima godina u skladu sa prirodnim zakonima.

Nema tu nikakve teorije, sve to mozes dokazati u praksi tako sto ces jednostavno (za neke nikako izvodljivo jer imaju mentalnu barijeru) izbaciti SECERE, kako prirodne tako i ove preradjene u procesuiranoj hrani koju danas vecina ljudi konzumira pa nije ni cudo da vecina boluje od raznoraznih hronicnih bolesti.

Prvo, izbaci zitarice (hleb, itd) , to je jedan od glavnih uzrocnika. I svu komercijalnu preradjenu hranu!
Ono sto ti mogu povtrditi iz licnog iskustva je recimo pojava hemoroida cim jedem dva dana uzastopce hleb. Cim prekinem hemorodi jednostavno nestaju.

Kao sto su ostali sagovornici vec pomenuli, fermentacija uglejnih hidrata je uzrok povisene kandide. Svaka osoba je razlicita i ne vari svako U/H isto. Kao sto sam u temi o Ulceroznom Kolitisu/Samo prirodno pomenuo - kreni dijetu koja izbacuje sve U/H i sve ono sto sam objasnio, i kada ti se stanje popravi (a garantujem da hoce) onda lagano ubacuj po jednu vrstu U/H u ishranu i posle 2-3 dana ces videti da li ti bas to izaziva bilo kakve probleme, ako ne onda nastavljas sa novom vrstom hrane itd ........ na taj nacin moze ustanoviti sta ti smeta i to onda poptuno izbacis iz izhrane.

I umalo da zaboravim, svaki covek na planeti IMA kandidu u crevima, to je PRIRODA i ne mozemo se iste osloboditi, problem je samo u tome sto se zbog nepravilne ishrane i poptuno poremecene crevne flore kandida se razmnozava u mnogo vecem obimu i onda stvara probleme. Kandida se samo moze drzati pod kontrolom a nikako istrebiti. Kada se stvori ekvilibrijum u crevnoj flori, tj povrati broj dobrih bakterija koje nam nedostaju zbog lose ishrane, onda sve dolazi na svoje mesto i nema bolesti.
Kron je proslost .....

Post Reply