Sitne radosti i zanimljivosti iz života

Mesto za opuštenu priču o bilo čemu. ;)
Post Reply
marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Sitne radosti i zanimljivosti iz života

Post by marica » 16 May 2017, 21:39

Neki dan zaboli mene ispod desnog rebra toliko da ne mogu da udahnem ni do pola. Sutradan još gore. Nazovem hitnu i šta da se radi? Kaže meni dr. da nije do srca ( valjda hitna rešava samo infarkte) i kaže da popijem brufen 400 i da se se sutradan javim svom redovnom lekaru. Meni nešto sve čudno u tom njegovom obraćanju i skontam... Pa ja navikla : Popijte bensedin!!! Popijte bensedin!!! A ovaj reče Brufen :D U svakom slučaju ja sam uključila i neki ampicilin, da ne zabrljam u subotu.
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Sitne radosti i zanimljivosti iz života

Post by Igor77 » 17 May 2017, 10:24

Uhvatila te promaja :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Sitne radosti i zanimljivosti iz života

Post by marica » 17 May 2017, 20:53

A jes nešto baš gadno, al reko, preživeh kolitis pa ću i ovo do subote nedelje, kakva sam ima na sajmu u Vrnjačkoj da tražim da mi neko pregleda pluća :D . Da ne moram kod svog dr. Al uglavnom, prolazi... Pokisla sam u subotu na pijaci i nisam se nakon toga ni presvukla, ma Mara ko baba Devojka. Super si odradio onu žurku na viberu :) Ekstra je. Svaka ti čast!
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Sitne radosti i zanimljivosti iz života

Post by Igor77 » 18 May 2017, 07:12

Pa kad svi koriste Viber :) Bilo je pitanje kako ćemo se prepoznati, ovako je lakše.
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

marica
Posts: 181
Joined: 19 Feb 2016, 01:08

Re: Sitne radosti i zanimljivosti iz života

Post by marica » 18 May 2017, 10:09

A si se zeznuo, i ja se čudim svojoj slici na viberu. Duplo sam vitkija. :D
Ulcerozni kolitis, stoma, terapija ništa osim 2-3 bensedina uz čašicu, dve rakije natašte i za jedno 15-20 god će da prođe...valjda.

Post Reply