Drugo okupljanje članova i prijatelja UKUKS-a

Sva dešavanja, akcije i okupljanja u organizaciji UKUKS-a.
Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: Drugo okupljanje članova i prijatelja UKUKS-a

Post by Runja » 14 Apr 2012, 21:42

Mina, cujemo se uskoro... ;)

User avatar
Igor77
Posts: 602
Joined: 29 Mar 2011, 14:18
Location: Ruma

Re: Drugo okupljanje članova i prijatelja UKUKS-a

Post by Igor77 » 17 Apr 2012, 11:30

Runja wrote:Moji utisci su, sve u svemu, ok. Dopada mi se to sto nas je bilo vise, tako da se nadam da ce broj rasti svakim sledecim okupljanjem. Akcenat je dosta stavljan na nacin ishrane i tema sledeceg okupljanja ce biti upravo to. Ne smatram da hrana ima ikakve veze sa bolescu, vec iskljucivo psiha, ali bez obzira na tu temu - doci cu, naravno, i sledeci put. Mene, u celoj prici, najvise interesuje psihoterapija i sirom otvorenih ociju sam upijala sve sto je doktorka govorila:shock: (mislim da se zove Ljiljana Milivojevic - neka me neko ispravi ako gresim). Malo je reci da sam bila odusevljena - doktorka je neverovatno pozitivan utisak ostavila na mene. Totalno nisam iz one price "da si lud, ako ti treba pomoc psihijatra ili psihoterapeuta". Imala sam par tezih udaraca u zivotu (pre nastanka bolesti) i odlazila sam na razgovore sa psihijatrom, koji su mi veoma pomogli (jedno kratko vreme su bili ukljuceni lekovi, a onda smo nastavili "na suvo" :lol: ). U pitanju je doktor iz Palmoticeve, koji, na zalost, vise ne radi... Vec nekoliko meseci sam u zescoj psiho - emotivnoj krizi (stres svakodnevnice, opterecenja i brige koje su vecini nas zajednicke, a sa kojima ne mogu sama da se izborim) i moje najvece pitanje je: KOD KOGA DA IDEM???!!! I, tada se pojavila ta doktorka koja mi je ulila nadu i jedva sam cekala kraj sastanka, da joj se licno obratim... E, a onda sam se gadno razocarala :cry: Naime, posto je vise puta u toku svog izlaganja pomenula "svoju privatnu praksu", ja sam joj prisla, pruzila ruku i predstavila se, a onda je pitala da li radi i u nekoj drzavnoj ustanovi ili ima SAMO privatnu praksu? Odgovor je bio: "Ne, ne, samo privatnu." I to je bio ceo odgovor! Bila sam strasno razocarana, tuzna i ljuta u isti mah... Imala sam tada utisak da je bila u fazonu "Dostupna sam samo onima koji imaju da plate" i to je to! Sigurno joj je, po mom izrazu lica, bilo jasno da nisam od tih, ali mogla je bar DA MI PREPORUCI nekoga iz drzavne ustanove... Da li ja to nesto previse ocekujem ili sta...??? :x Znaci, nisam od onih "koje ce gastroenterolog poslati kod psihijatra"; dobro poznajem sebe, znam da sam jako emotivna i, u kriznim situacijama, suvise slaba da se oduprem i potpuno sam svesna da mi tada treba pomoc - neki "vetar u ledja". A jos, kao kec na 11, moj stari drugar Kolitis se pre nedelju dana vratio - nakon 5 godina remisije i 5 godina od, uopste, oboljevanja i postavljanja dijagnoze. Eto; hvala svima na slusanju, pa se cujemo i vidimo ;)
Bravo! Najzad malo više teksta o okupljanju, da i mi koji nismo bili stvorimo sliku šta se dešavalo. Moj predlog je da otvorite temu o psihoterapiji pa ću ove poslednje postove prebaciti tamo, mislim da će tako većem broju ljudi biti od koristi. Što se tiče okupljanja, žao mi je što nisam bio, kao što sam i rekao, išao sam na drugu stranu. Dan je bio fantastičan, trebalo bi možda iskoristiti lepe dane pa buduće sastanke organizovati na otvorenom. Eto, ja mogu iz Srema doneti neke proizvode za pojačavanje krvne slike :)
Dijagnoza: Mb. Crohn od 2001. Korišćene terapije: 5-ASA, Asacol, Salofalk, , Pentasa, Salofalk klizme, Orvagil, Vancomycin, Pronison, Budosan i razne alternativne špecije Aktuelna terapija: Methotrexate, Folnak, Nolpaza

Runja
Posts: 125
Joined: 05 Jun 2011, 15:32
Location: Zemun

Re: Drugo okupljanje članova i prijatelja UKUKS-a

Post by Runja » 17 Apr 2012, 11:47

Hvala, hvala.. ;)
Nema veze sto nisi bio, ima dana za megdana... ;)

Post Reply